تحصیل در اوکراین – تحصیل به زبان انگلیسی

تحصیل در اوکراین

تحصیل به زبان انگلیسی

همه ما در طول زندگی‌مان حداقل یک مرتبه با زبان انگلیسی ارتباط داشته‌ایم و آشنایی هر چند کم نسبت به آن داریم. از این رو دانستن یک زبان خارجی به جز انگلیسی آن هم برای تحصیل در یک رشته دانشگاهی، برای ما مشکلات عدیده‌ای ایجاد خواهد نمود.
بدون نیاز به مدرک زبان
اکثر متقاضیان تحصیل در خارج، آشنایی به زبان انگلیسی آن هم در سطح بالا ندارند، از این رو تحصیل در کشورهایی که اخذ مدرک زبان، یکی از شروط پذیرش می‌باشد مقدور نیست.

اخذ پذیرش و ویزا در مدت دو هفته

زمان اخذ پذیرش و ویزا، یکی از مواردی است که متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، در انتخاب دانشگاه‌های مختلف در نظر می‌گیرند، بطور مثال متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، کانادا یا حتی استرالیا بایستی حداقل شش ماه تا یکسال برای اخذ پذیرش منتظر بمانند. در این زمان اتفاقات مختلفی می‌تواند ایجاد گردد، از جمله تغییر قوانین پذیرش و ویزا، افزایش شهریه دانشگاه و موارد پیش بینی نشده دیگر. موسسه اقامتی سفیر نور این امکان را برای متقاضیان فراهم می آورد تا در مدت دو هفته بعد از امضای قرارداد، در دانشگاه های اوکراین حضور پیدا کرده و به تحصیل در دانشگاه های اوکراین اقدام نمایند.

دارا بودن دانشگاه‌های با رنکینگ بالای جهانی

عدم وجود آزمون ورودی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

تحصیل در دانشگاه‌هایی که دارای آزمون ورودی هستند، محدودیت‌های مختلفی از جمله ریسک قبول نشدن درآزمون، افزایش هزینه‌ها را ایجاد می‌نماید.
پایین بودن شهریه رشته‌های پزشکی اوکراین در مقایسه با سایر کشورهای اروپای شرقی
شهریه رشته‌های پزشکی در کشورهای آمریکا، کانادا یا استرالیا بالغ بر ۱۰ تا ۲۰ هزار یورو در سال تخمین زده می‌شود. دانشگاه‌های اوکراین رشته پزشکی را درسطح بالایی و با شهریه بسیار پایین ارائه می‌دهد.
بالا بودن سطح رشته پزشکی در اوکراین
دانشکده پزشکی کارازین به دلیل سطح بالای آموزشی و همکاری تحقیقاتی با موسسات بین‌المللی اروپایی، آسیایی و آمریکایی، سالانه هزاران دانشجو را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می‌نماید.
هزینه‌های زندگی بسیار پایین
هزینه‌های زندگی از جمله هزینه خورد و خوراک، پوشاک، حمل و نقل و … جزو هزینه‌هایی است که افراد بصورت روزانه با آن درگیر هستند و بایستی بصورت مستمر پرداخت نمایند، و نمی‌توان پرداخت آن را به تاخیر انداخت. کشورهایی که دارای هزینه بالای زندگی هستند برای اکثر دانشجویان مخصوصا در بدو ورود به دانشگاه و نداشتن شانس یافتن شغل جهت جبران هزینه‌ها، انتخاب مناسبی جهت تحصیل می باشد .

یادگیری زبان روسی در اوکراین:

یکی از مشکلاتی که متقاضیان اقامت یا تحصیل در کشور اوکراین دارند ، ترس از یادگیری زبان روسی است.

بر خلاف تصورات غلطی که برخی از متقاضیان از زبان روسی دارند، این زبان بسیار زبان شیرین و جالبی است و کافیست شما کمی علاقه به خرج دهید و تفکرات غلط خود را نسبت به این زبان از ذهن خود خارج کنید.

❇این زبان ریشه های مشترکی با زبان انگلیسی و فارسی دارد.

به عنوان مثال: ما می گوییم چمدان، روس زبان ها هم می گویند چمدان. انگلیسی ها به برادر می گویند بِرادر و روس ها می گویند برات. انگلیسی ها به خواهر می گویند سیستر و روس ها می گویند سیسترا. ما می گوییم چای، روس ها هم می گویند چای. انگلیسی ها به پسر می گویند سان و روس زبان ها می گویند سین.ما می گوییم ماشین، روس ها می گویند ماشینا.

و هزاران کلمه مشترک دیگر بین انگلیسی و روسی و همچینین بین فارسی و روسی وجود دارد.
پس به هیچ وجه تحصیل در اوکراین رو به دلیل زبان روسی از دست ندهید.
پس به هیچ وجه زندگی و اقامت در اوکراین (بهشت اروپای شرقی)را به دلیل زبان روسی از دست ندهید.

و همچنین:

با توجه به این که برای تحصیل در رشته هوافضا در آمریکا مشکلات زیادی در رابطه با اخذ ویزا وجود دارد، اوکراین یکی از بهترین موقعیت ها برای این رشته است.

برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی نیز به دلیل پایین بودن هزینه ها کشور اوکراین از بهترین انتخاب ها می باشد.
با داشتن اقامت دایم اوکراین تحصیل در دندان پزشکی یا پزشکی مجانی یا نهایتا ۱۰۰۰ دلار میباشد . و مدرک مورد تایید اتحادیه
اروپا میباشد.

هزینه اجاره خوابگاه و مسکن دانشجویی در کشور اوکراین:

هزینه خوابگاه دانشجویی ماهیانه ۳۰ الی ۴۰ دلار در پایتخت و بین ۲۰ الی ۳۰ دلار در شهر های دیگر است.

هزینه اجاره یک سوئیت دانشجوئی ۳۰-۷۰ متر با امکانات رفاهی و مبله دانشجوئی بسته به امکانات و فاصله با دانشگاه و موقعیت در شهر ماهیانه ۴۰۰-۲۰۰ دلار میباشد. شارژ ماهیانه شامل هزینه آب و برق و گاز و وسایل گرمایی و نظافت عمومی ساختمان(به جز تلفن و اینترنت) می باشد که بستگی به مساحت هر آپارتمان دارد و در تابستان ۴۰-۲۰ دلار و زمستان ۵۰-۳۰ دلار می باشد.

امکانات کلی خوابگاههای دانشگاههای کشور اوکراین

کف موزائیک یا سرامیک یا پارکت
شوفاژ مرکزی
توالت فرنگی
حمام
آشپزخانه مشترک
خط تلفن سانترال مرکزی در قسمت پذیرش و نگهبانی
پست نگهبانی درب ورودی وطبقات خوابگاه، تریا
کاغذ دیواری و درهر اتاق پرده
تخت خواب فلزی
میز عسلی کوچک
۱ کمد چوبی
۲ عدد صندلی
تلوزیون
اینترنت
کافه تریا ( با هزینه جداگانه)

ادرس :

Киев,Металистов ۱۱А

شماره تماس؛

☎️+۳۸۰۶۳۲۸۴۴۰۴۳
☎️+۰۲۱۲۸۴۲۷۳۶۳
☎️+۰۲۱۲۸۴۲۴۷۹۴
موسسه اقامتی سفیر نور

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید
error: Alert: Content is protected !!