ثبت شرکت در اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین و مهم ترین عوامل ثبت شرکت

شرایط ثبت نام شرکت :

سهامداران : LLC (شرکت با مسئولیت محدود) باید حداقل ۱ و حداکثر ۱۰۰ سهامدار داشته باشد. سهامداران می توانند افراد یا نهادهای شرکتی و یا نهاد افراد محلی یا خارجی باشند.

مدیران : مدیران می توانند یک یا چند نفر باشند. (حتی می توانند افراد خارجی یا محلی باشند). شخص دوم باید اجازه کار و اجازه اقامت موقت را بگیرد. مدیران شرکت مجاز نیستند، آنها فقط از طریق مجمع عمومی سهامداران منصوب می شوند.

منشی شرکت : شرکت نیازی به داشتن منشی ندارد.

آدرس ثبت شده : هر شرکت باید یک آدرس ثبت شده محلی در اوکراین به عنوان محل دفتر کار ، مدیریت شرکت و جاییکه شرکت فعالیت خود را انجام می دهد داشته باشد

 

 • سهم سرمایه : سرمایه برای شرکت باید شکل بگیرید وحداقل سرمایه سهام باید یک UAH باشد .
 • زمان بندی هزینه ثبت شرکت : ثبت دولتی LLC رایگان است و ثبت نام می تواند به طور کلی زمانی که اسناد مورد نیاز آماده باشد در یک روز کاری تکمیل شود.
 • حکومت : یک LLC (با مسئولیت محدود) توسط سازمان های زیر اداره می شود . مجمع عمومی سهامداران (GMS) : که تصمیم گیرنده اصلی است که قدرت حل تمامی مسائل را دارد
 • هیئت مدیره انتخاب شده توسط : (GMS)
 • کمیسیون رزرو (در صورتی که شما حداقل سه سهامدار داشته باشید)
 • انتقال سهام : سهام به صورت آزادانه تحت عنوان منشور شرکت می تواند به حقوق اولویت منتقل شود. لازم است که تمامی سهامداران در منشور شرکت ذکر شود ، بنابر این هر گونه تغییر در سهامداران نیاز به اصلاحیه منشور شرکت دارد.
 • توافق نامه های استخدام : می تواند به صورت نوشته و یا کلامی باشد. استخدام شهروندان خارجی می تواند فقط در قالب کتبی باشد. قاعده کلی این است که استخدام شهروندان خارجی نیازمند اجازه کار و اجازه اقامت موقت است. (مگر اینکه فرد خارجی اجازه اقامت دائمی را داشته باشد)

 

۱) اصل پاسپورت تنها مدرکی که باید از ایران همراه خود بیاورید، اصل پاسپورت عضو (یا اعضای) شرکت است.۲) نام شرکت توضیح: نام شرکت می تواند به هر زبانی باشد، تکراری باشد، تک سیلابی باشد.۳) موضوع فعالیت شرکت۴) نشانی دائم در ایراننشانی، کد پستی و تلفن (ثابت یا همراه) متقاضی در ایران۵) نوع سیستم مالیاتیتوضیحات در این باره را می توانید در بخش «مالیات» یا «سئوالات متداول» مطالعه بفرمایید.

هزینه: ۵۰۰۰ (پنج هزار) دلار
نحوه پرداخت: ۱۰۰٪ پیش پرداخت

این مبلغ شامل چه چیزهایی نمی‌شود؟

مراحل ثبت شرکت در اوکراین :جمعا ۴ ماه
سفر اول: حضور سهامدار (سهامداران) برای یک هفته در کی یف
دو هفته بعد شرکت ثبت شده و به نام مدیر عامل استخدامی موقت اوکراینی ، افتتاح حساب بانکی شده.
سفر دوم: حدود سه ماه بعد، حضور مدیر عامل ایرانی در کی یف برای آزمایش پزشکی
حدود دو هفته بعد، مدیر عامل جواز کار و ویزای کار یکساله دارد و شرکت می‌تواند قانونا فعالیت کند.
سفر سوم: حضور مدیر عامل ایرانی در اوکراین با ویزای کار یکساله و ثبت خروج مدیر عامل موقت شرکت اوکراینی ، کاملا با سهام و مدیر عامل ایرانی آماده فعالیت قانونی است.

نمونه مدارک ثبتی شرکت

همین‌طور مدرک دیگری به نام ЕГРЮЛ (تلفظ: YE GE RE YUL) یا چیزی شبیه روزنامه رسمی در ایران، که حاوی آخرین اطلاعات ثبتی، مشخصات عضو یا اعضای شرکت، نشانی قانونی شرکت و... و آخرین تغییرات شرکت می باشد.

در اوکراین سه سیستم اصلی مالیاتی برای شرکت ها وجود دارد که انتخاب یکی از آن ها با شماست.
توضیح: شرکت ها می توانند سالی یک بار (در انتهای سال) سیستم مالیاتی خودشان را تغییر بدهند.

سیستم مالیاتی ОСНО یا سیستم قدیمی: ۲۰ درصد از سود
سیستم مالیاتی УСН نوع یک: ۶ درصد از درآمد
سیستم مالیاتی УСН نوع دو: ۱۵ درصد از سود

توضیح: به شرکت‌هایی که قصد واردات و صادرات و فروش به شرکت‌های بزرگ را دارند، سیستم مالیاتی قدیمی (ОСНО) پیشنهاد می‌شود

بیشتر بدانید

چرا باید کد مالیاتی در اوکراین اخذ کنیم ؟

چرا باید کد مالیاتی در اوکراین اخذ کنیم ؟ چرا باید کد مالیاتی در اوکراین اخذ کنیم ؟ ۱- اگر اقامت دائم را دارید ، برای داشتن حساب بانکی در اوکراین ، داشتن کد مالیاتی ضروریه ،چرا که برای واریز و برداشت پول یکی از مدارک لازم برای بانک می‌باشد... ادامه متن

سوالات متداول

 

 1. استخدام تعدادی کارمند یا کارمند محلی برای فعال شدن شرکت الزامی است؟

  نخیر. سیستم اوکراین با کشورهای مثل ترکیه تفاوت دارد و شرکت با تنها عضو موسس (خارجی) آن هم معتبر و فعال است.

 2. حداقل میزان سرمایه شرکت چقدر است؟

  حداقل مبلغ ۵هزار گریونا (حدود ۱۵۰ دلار). پیشنهاد می‌شود حداقل ۵۰۰ دلار سرمایه اولیه در نظر بگیرید. بعد از افتتاح حساب بانکی، باید سرمایه اولیه را به حساب بانکی تان واریز کنید. البته بعداً می توانید سرمایه واریزی را خرج کنید و لزومی ندارد در حساب بلوکه نگه دارید

 3. آیا نام شرکت باید اکراینی باشد؟

  خیر. لزومی به استفاده از نام اکراینی نیست و اسم شرکت می تواند خیلی کوتاه و حتی تکراری باشد

 4. آیا استخدام حسابدار الزامی است؟

  خیر. اما اوکراین در زمینه مالیات بسیار سخت گیر است و بدون استخدام حسابدار معتمد و خبره، شرکت مشکلاتی پیدا خواهید کرد.

 5. آیا برای ثبت شرکت، باید دفتر کار اجاره کرد؟

  نیازی به اجاره دفتر واقعی نیست. می توان از آدرس های ثبتی استفاده کرد که هزینه آن برای یک سال و به صورت یکجا دریافت می شود. با پرداخت هزینه بیشتر، می توان از خدمات دفتر کار اشتراکی (منشی، تلفن، فکس، نشانی واقعی، دریافت مراسلات و...) هم استفاده کرد

 6. آیا برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در اوکراین، باید با یک شهروند اوکراینی شراکت کرد؟

  خیر. خارجی ها بدون نیاز به شراکت با یک شهروند اوکراینی می توانند اقدام به ثبت شرکت کنند

 7. آیا ثبت شرکت در اوکراین منجر به اخذ اقامت اوکراین می شود؟

  به صرف ثبت شرکت، نه. اما با اخذ جواز کار، اعضای شرکت، کارمندان و اعضای خانواده ایشان می‌توانند ویزای اقامتی قابل تمدید بگیرند و سال‌ها بدون نیاز به خروج، در اوکراین زندگی کنند

 8. آیا برای ثبت شرکت در اوکراین، باید مجوز کار اخذ کرد؟

  بله. اخذ جواز کار الزامی است، در غیر این صورت جریمه می شوید و در شرکت خودتان حق امضا ندارید

 9. آیا برای ثبت شرکت در اوکراین، لازم است مدارک شرکت در ایران یا کارت بازرگانی ارائه شوند؟

  خیر. هیچ مدرک دیگری لازم نیست

 10. هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود در اوکراین چقدر است؟

  سوالات متداول و نکات  مهمی  که در مورد ثبت شرکت پرسیده میشود:

  شخصی که در کشور اوکراین ثبت شرکت  میکند حق این را دارد از طریق ثبت شرکت برای خود اجازه کار بگیرد.

  آیا کسی که اقامت دائم دارد نیازی به اجازه کار دارد ؟ 

  خیر، او به عنوان شهروند به حساب می آید و دیگر نیازی نیست که اجازه کار بگیرد. شخصی  که اقامت اوکراین را ندارد و در ایران زندگی میکند ، به چه صورت میتواند بعد از زمان مهاجرت کار کند؟  شخص باید حتما به یک نهاد یا سازمانی در کشور اوکراین مراجعه کند و تقاضای اجازه کار بدهد.

  شخصی که شرکت ثبت کرده است خودش میتواند تقاضای  اجازه کار از دولت اوکراین برای خودش بدهد، این شخص با اجازه کار خود به ایران می آید و باید تقاضای ویزای تایپ دی (Type D) کند تا بتواند اقامت خود را بگیرد ، لازم به ذکر است که  این اقامت یا یک ساله است و یا ۳ ساله.

   

  آیا کسی که ثبت شرکت کرده است میتواند نیروی کاری برای خود جذب کند ؟

  به ۲ صورت میتواند این کار را انجام دهد.۱: برای شخصی که در ایران است اجازه کار میگیرد و ویزای تایپ دی گرفته میشود ، قابل توجه : این اقامت یا یک ساله است یا ۳ ساله.

  ۲: در مرحله بعدی اگر نمیداند که شخصی را که میخواهد به عنوان نیرو جذب کند آیا  مورد قبول هست یا خیر و یا شخص متقاضی نمیداند که میخواهد در اوکراین بماند یا نه ، برای این نوع (Case) شخصی که شرکت دارد دعوتنامه Business  visitمیفرستد تا هردو بتوانند تصمیم گیری کنند.

   

   

  مراحلی که برای ثبت شرکت باید توجه شود و به درستی انجام شود :

  شخص متقاضی در ایران باید به یک وکیل اوکراینی وکالت بدهد و آن وکالت نامه باید به زبان انگلیسی ترجمه شود به همراه مهر وزارت امور خارجه، و سپس توسط سفارت اوکراین تایید شود و ارسال به کشور اوکراین.  بعد از این مرحله اولین اقدام اخذ کد مالیاتی میباشد که مانند ایران حدود ۴ الی ۵ روز کاری زمان میبرد.

  بعد از ثبت شرکت تقاضای  اجازه کار داده میشود . و بعد از آن باید حتما پرداختی های دولتی اعم از حساب بازنشستگی انجام شود ،جزو قوانین دولت کشور اوکراین است تا اجازه کار شخص فعال بشود وگرنه در غیر این صورت فعال نمیشود و باطل میشود.

  سوالی که برای متقاضیان عزیز پیش می آید  این است که آیا از این طریق برای خانواده هم میشود اقدام کرد؟  برای همسر و فرزندان میتوان ویزای همراه گرفت و بعد از آن میتوانیم برای آنها اقامت بگیریم

 11. 11

  11

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید
error: Alert: Content is protected !!