قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

همه‌چیز درباره آنتونوف ۲۲۵ که یک ۷۳۷ را در خود جا می‌دهد

صادرات خرما به اوکراین
صادرات خرما به اوکراین
سپتامبر 22, 2019
 از فروپاشی تا انقلاب نارنجی
 از فروپاشی تا انقلاب نارنجی
سپتامبر 22, 2019
نمایش همه

همه‌چیز درباره آنتونوف ۲۲۵ که یک ۷۳۷ را در خود جا می‌دهد

همه‌چیز درباره آنتونوف ۲۲۵ که یک ۷۳۷ را در خود جا می‌دهد

این هواپیما بزرگترین هواپیمای ترابری جهان در یک ماموریت جدید سفر خود را از اروپای مرکزی برای انتقال یک ژنراتور عظیم‌الجثه به استرالیا آغاز کرده است. آنتونوف ۲۲۵ مریا که می‌تواند به صورت همزمان ۱۰ تانک اصلی میدان نبرد را حمل کند اما چه مشخصات فنی دارد؟

آنتونوف ۲۲۵ مریا ( Antonov An-225 Mriya) یک هواپیمای باری-ترابری طراحی شده توسط آنتونوف شوروی سابق است که پس ازفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تولید آن در اوکراین دنبال شده و بزرگ‌ترین هواپیمای بال‌ثابت جهان به حساب می‌آید.مساحت بالهای این هواپیمای غول‌پیکر دو برابر بوئینگ ۷۴۷ است و در ماموریت جدید خود یک ژنراتور برق ۱۱۷ تنی را برای یک شرکت معدنی به غرب استرالیا می‌برد. حتی مقام‌های فرودگاهی استرالیا هم از رسیدن این هواپیما هیجان زده هستند و برنامه خاصی برای استقبال مردم در موقع فرود این هواپیما در نظر گرفته شده است.

این هواپیما را می‌توان نسخه بزرگ شده هواپیمای آنتونوف-۱۲۴ دانست. هدف از طراحی این هواپیما، حمل و نقل بوران فضایی شوروی بود (بوران سفینه فضایی شوروی است که تنها یک بار در سال ۱۹۸۸ به فضا سفر کرد) . نام مریا در انتهای آنتونوف۲۲۵ به معنای رویا در زبان اکراینی است. اولین نمونه آنتونوف۲۲۵ در سال ۱۹۸۸ تکمیل شد. ابتدا قرار بود دو نمونه از این هواپیما وارد ناوگان هوایی شود اما اکنون تنها از یک فروند آن بهره برداری می شود که دارای شماره شناسه ۸۲۰۶۰-URاست. این هواپیما توانایی حمل و نگهداری بارهای بسیار سنگین و بسیار بزرگ را دارد.

آنتونف ۲۲۵ که ۱۷ خدمه پروازی دارد دارای ۶ موتور قدرتمند ساخت شرکت آنتونف اوکراین است این موتورها می‌توانند معادل ۱٫۵ میلیون نیوتن (۱۲۵۰۰۰ کیلوگرم) نیروی رانش ایجاد کنند آنتونف ۲۲۵ قابلیت حمل ۱۵۰۰ نفر نیرو را دارا می‌باشد که این در نوع خود بی نظیر می‌باشد. مخازن سوخت این هواپیما قابلیت سوختگیری به میزان ۲۸۰ تن را دارا می‌باشد و در حالت عادی در هر ساعت ۱۸ تن سوخت مصرف می‌کند و با بار قابلیت پرواز به میزان ۱۲ ساعت را دارا می‌باشد یکی از معایب این هواپیما ارتفاع خلبان با زمین در هنگام فرود یا پرواز است که تقریباً ۱۰ متر می‌باشد در خصوص وزن آن همین نکته کافیست که آنتونف ۲۲۵ وزنی معادل ۸ فروند بوینگ ۷۳۷ دارد. طول این هواپیمای غول پیکر ۸۴ متر می‌باشد که با این طول می‌تواند بدنه یک بوینگ ۷۳۷ را در خود جای دهد.

قابلیت دیگر این هواپیما حمل بار بصورت خارجی می‌باشد یعنی می‌توان با قراردادن قسمتی در روی بدنه هواپیما بارهای حجیم را نیز حمل نمود همانطور که در سال ۱۹۸۹ شاتل روسی بوران را حمل نمود. از بارگیری‌های مهم این هواپیما بعد از بازسازی می‌توان به بارگیری یک واگن قطار همراه با ریل به وزن ۱۰۹ تن، بارگیری ژنراتور و مولدهای برق و حمل ماشینها و وسایل و خدمه یک شرکت اتومیبل رانی را برای شرکت در مسابقات نام برد. در پایان قابل ذکر است این هواپیما قابلیت حمل بار تا ۲۵۰ تن را دارا است.

آنتونوف ۲۲۵ پهن‌تر از هواپیمای ایرباس آ۳۸۰ است همچنین از هواپیماهای چون آنتونوف۱۲۴، بویینگ ۷۴۷ باری و Galaxy 5-Lockheed C که نزدیک ترین هواپیماهای هم رده هستند بزرگ تر است.

مشخصات هواپیما:

بیشنه وزن هنگام برخاست: ششصد هزار کیلو گرم
بشینه وزن بار: دویست و پنجاه هزار کیلو گرم
طول: ۸۴ متر
دهانه بال: ۸۸٫۴۰ متر
ارتفاع: ۱۸٫۱۰ متر
خدمه: ۲ خلبان و ۴ خدمه پرواز
پیشرانه: شش موتور توربوفن Lotarev D-۱۸T
سرعت کروز: ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت
برد: ۱۵۴۰۰ کیلومتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *