قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مدارس در اوکراین

فرهنگ و تاریخ اوکراین
فرهنگ و تاریخ اوکراین
مارس 30, 2020
تاثیر ویروس کورونا بر ایرانیان مقیم اوکراین
تاثیر ویروس کورونا بر ایرانیان مقیم اوکراین
مارس 30, 2020
نمایش همه

مدارس در اوکراین

مدارس در اوکراین

خواستم توضیحات بیشترى در مورد انواع مدرسه ها در اوکراین بنویسم قابل توجه خانواده هایى که قصد مهاجرت به اوکراین دارند؛
توضیحات مکمل در خصوص مدارس موجود در کشور اوکراین:
۱- مدرسه جمهوری اسلامی ایران که کاملا با قوانین وزارت آموزش و پرورش ایران کار میکند و متعلق به سفارت ایران در اوکراین هست و سیستم درسی و امتحانات همه چیز.
دختران و پسران در همه پایه ها همه با هم در یک مدرسه تحصیل میکنند شهریه جزئی هم سالانه پرداخت میکنند. زبان آموزشی فارسی است.
۲- مدارس خارجی بین المللی که با سیستم اون کشور خاص کار میکنند و دارای شهریه هستند از ۱۵۰۰۰ دلار تا ۲۵۰۰۰ دلار در سال. زبان تحصیل انگلیسی است. در اکثر استان های اوکراین موجود هستند.
۳- مدارس دولتی اوکراینی که با زبان روسی و اوکراینی تحصیل میکنند که حتما دانش آموز میبایست زبان روسی یا اوکراینی خوب بلد باشد حالا یا در ایران یاد گرفته یا در اوکراین یاد گرفته است. شهریه معمولا ندارد ولی هزینه هایی ناچیزی بعنوان کمک به مدرسه معمولا از والدین اخذ میشود. دختران و پسران با هم از کلاس اول یا دوم تا کلاس ۱۲ بصورت مخلوط تحصیل میکنند. تمامی فعالیت های فوق برنامه ورزشی فرهنگی رقص آواز موسیقی تئاتر همه چیز در سیستم مدرسه گنجانده شده است. تعداد این مدارس بسیار زیاد است در هر محله ای.
۴- کودکستان های دولتی اوکراین. زبان روسی و اوکراینی. شهریه ماهانه از ۴۰ الی ۶۰ دلار که شامل اصل آموزش – صبحانه – ناهار – عصرانه – نظافت – اتاق خواب کودک برای بعد از ناهار – اسباب بازی – حیاط ورزشی و بازی – کلیه فعالیت های درسی و فیزیکی. معمولا کلاس اول مدرسه در این کودکستان ها اجرا میشود.
۵- کودکستان های خصوصی اوکراینی که در هر محله ای دیده میشوند اینها معمولا ۲-۳ روز در هفته و روزی ۲ ساعت از کودک نگهداری میکنند که شامل تدریس زبان اوکراینی و انگلیسی و بازی های تفریحی میشود. شهریه اش ماهانه حدودا از ۳۰ الی ۷۰ دلار است.

تحصیل در اوکراین

 

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *