قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

آخرین آمار درخواست پناهندگی از اتحادیه اروپا؛ افغانستانی‌ها از اوکراینی‌ها پیشی گرفتند

جولای 26, 2022
روسیه با مشارکت ایران و سوریه دادگاه رسیدگی به جنایات سربازان اوکراینی تشکیل دهیم
جولای 26, 2022
نمایش همه

آخرین آمار درخواست پناهندگی از اتحادیه اروپا؛ افغانستانی‌ها از اوکراینی‌ها پیشی گرفتند

شمار افرادی که از اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کردند در ماه آوریل ۲۰۲۲ سالجاری میلادی ۵۴۱۴۵ نفر ثبت شد، رقمی که نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۲۱ میلادی ۶۶ درصد افزایش و نسبت به یک ماه قبل از آن، یعنی ماه مارس ۲۰۲۲ میلادی ۲۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

یکی از دلایل افزایش تعداد درخواست‌ها نسبت به زمان مشابه در سال گذشته جنگ‌زدگان اوکراینی و مهاجرت‌های اجباری حاصل از تجاوز روسیه به خاک اوکراین بوده است.

همچنین تعداد ۵۵۵ نفر پس از رد درخواست نخست برای بار دوم درخواست پناهندگی کرده‌اند که این تعداد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۲% افزایش داشته است
بر اساس داده‌های اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا (یورواستات)، بیشترین تعداد متقاضیان پناهندگی در آوریل ۲۰۲۲ شهروندان افغانستان بوده‌اند. بر اساس این آمار، در این ماه شهروندان افغانستان با ۷۲۵۵ درخواست جایگاه نخست، سوری‌ها با ۶۴۸۵ درخواست جایگاه دوم، ونزوئلایی‌ها با ۳۶۵۵ درخواست جایگاه چهارم، کلمبیایی‌ها با ۲۷۰۵ درخواست جایگاه پنجم و شهروندان ترکیه با ۲۶۰۰ درخواست در مقام ششم قرار گرفتند.

کشور آلمان با ۱۲۴۶۵ درخواست بیشترین تعداد درخواست پناهندگی را دریافت کرد که برابر با ۲۳% کل درخواست‌های پناهندگی در کل اتحادیه اروپاست.

بعد از آلمان، فرانسه با ۹۵۴۰ درخواست ۱۸% تعداد پناهندگان را پذیرا بوده است و به دنبال آن اسپانیا با ۷۶۹۵ درخواست ۱۴%، ایتالیا با ۴۷۰۰ درخواست ۹%، هلند با ۲۲۳۰ درخواست ۴% را به خود اختصاص داده‌اند. این شش کشور جمعا پذیرای ۷۶% کل پناهندگان در ماه آوریل ۲۰۲۲ بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *