021-79147

روزهای کاری و زمان پاسخگویی: یکشنبه الی پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح الی 17:30 عصر  02179147

اقامت آلمان

اقامت آلمان

اخذ اقامت آلمان مانند تمام کشورهای جهان شرایط خاصی با توجه به قانون این کشور دارد. آلمان از جمله کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان محسوب می شود. از نظر شرایط کاری و موقعیت جغرافیایی نیز در موقعیت مناسبی قرار دارد. شرایط مطلوب این کشور سبب شده تا هر ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف خواهان اخذ اقامت کشور آلمان باشند. افرادی که خواهان اخذ اقامت این کشور هستند، باید از طریق روش هایی اقدام کنند که مورد تایید کشور آلمان باشد. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر این روشها خواهیم پرداخت.

انواع اقامت این کشور

 اقامت کشور آلمان در دو گروه کوتاه مدت و بلند مدت برای متقاضیان ارائه می شود. هر کدام از این اقامت ها دارای شرایط خاصی هستند. افرادی که قصد مسافرت به کشور آلمان را داشته باشند باید جهت گرفتن اقامت کوتاه مدت اقدام کنند. مدت زمان این اقامت 90 روز است.

اقامت بلند مدت نیز مختص متقاضیانی است که اقامت آنها بیشتر از 90 روز است و قصد رفتن به این کشور برای تحصیل، کار و هر دلیلی غیر از مسافرت موقت دارند. هر کدام از دلایلی که از طریق آن می توان برای اقامت بلند مدت اقدام کرد (مانند: تحصیل، کار و …) شرایط خاصی دارند.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

قرار گرفتن دانشگاه های کشور آلمان در سطح علمی بالا، سبب شده که هر ساله افراد زیادی خواهان تحصیل در این دانشگاه ها باشند. علاوه بر این هزینه کم تحصیل برای دانشجویان خارجی، نرخ پایین بیکاری و فرصت های شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاه عوامل دیگری هستند که، سبب انتخاب این کشور برای اقامت از طرف دانشجویان می شود. اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل یکی از روشهای مناسب جهت اقامت در این کشور است.

البته فقط با تحصیل در دانشگاه های این کشور نمی توان اقامت دائم (بلند مدت) این کشور را گرفت. بلکه اقامتی که با تحصیل گرفته می شود بعد از پایان تحصیل اتمام می یابد، و اگر فرد مایل به ادامه زندگی در آلمان باشد باید نوع اقامت خود را تغییر دهد. تغییر نوع اقامت از تحصیلی به نوع دیگری می تواند از طریق کار کردن در این کشور و گرفتن اقامت کاری و یا ازدواج با فرد آلمانی باشد.

اخذ اقامت کشور آلمان از طریق کار 

همانطور که اشاره شد آلمان از جمله کشورهای صنعتی محسوب می شود. به همین دلیل نیز از افراد متخصص در حوزه های کاری مختلف استقبال می کند. این استقبال از حرفه های مختلف، شرایط را برای افرادی که تمایل به اقامت کشور آلمان از طریق کار کردن را دارند مهیا می کند. متقاضیان این روش اقامت، می توانند از دو طریق اقدام کنند. یکی از این روشها دریافت پیشنهاد کار از یک کارفرمای معتبر آلمانی است. در این روش کارفرمایی که از نظر اعتبار مورد تایید کشور آلمان باشد و به فرد غیر آلمانی پیشنهاد کاری دهد فرد متقاضی می تواند با اخذ اقامت کار، در این کشور اقامت داشته باشد و به کار مشغول شود.

یکی از روشهای دیگر جهت گرفتن اقامت آلمان از طریق کار، ویزایی است که به افرادی ارائه می شود که پیشنهاد کارفرما ندارند. افرادی می توانند جهت این نوع اقامت اقدام کنند که سابقه کار و تا حدودی با زبان آلمانی نیز آشنایی داشته باشند. این ویزا به مدت 6 ماه اعتبار دارد و فرد متقاضی باید در این مدت کار پیدا کند در غیر این صورت امکان دادن اقامت برای این فرد وجود ندارد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور آلمان

طبق قانون کشور آلمان افرادی که خواهان اخذ اقامت آلمان از طریق روش سرمایه گذاری هستند باید یک شرکت را در این کشور ثبت کنند. از نظر هزینه، ثبت کردن شرکت در این کشور نسبت به سایر کشورها هزینه کمتری دارد. اما یکی از شرایط ثبت شرکت در این کشور این است که متقاضی باید طرحی را ارائه دهد که تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور آلمان داشته باشد.

شرایط اخذ اقامت در کشور آلمان از طریق تولد

اخذ اقامت کشور آلمان از طریق تولد دارای قوانین خاصی است. طبق قانون کشور آلمان فقط با تولد در خاک این کشور اقامت به نوزاد داده نمی شود، بلکه باید پدر یا مادر و یا هر دوی آنها دارای اقامت این کشور باشند. البته اگر در مواردی والدین کودک هویت مشخص نداشته باشند تابعیت این کشور به نوزاد داده می شود. در موارد دیگری اگر فرد غیر آلمانی در 21 سال اول زندگیش به مدت هشت سال در این کشور زندگی کرده باشد و یا اینکه شش سال در مدارس این کشور درس خوانده باشد به این فرد اقامت آلمان از نوع بلند مدت داده می شود.

شرایط اقامت در این کشور از طریق ازدواج

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت آلمان ازدواج است. شرایط این کشور جهت دادن اقامت از طریق ازدواج شرایط خاصی دارد. این شرایط خاص به این صورت است که ازدواج با فرد آلمانی حتما باید به صورت واقعی باشد، و واقعی بودن ازدواج هم ثابت شود. به عنوان مثال ارائه سند ازدواج و یا اسنادی که نشان دهنده سفرهای مشترک زوجین باشد. علاوه بر این شخص آلمانی باید از نظر مالی توانایی اداره زندگی خود و همسرش را داشته باشد و از نظر مالی نیازی به دولت آلمان نداشته باشد. از دیگر شرایط ازدواج جهت اخذ اقامت آلمان این است که شخص آلمانی دارای عدم سابقه کیفری در این کشور، و همسر او نیز در حد ابتدایی با زبان آلمانی آشنایی داشته باشد.

شرایط اقامت کشور آلمان از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از روشهای اخذ اقامت کشور آلمان است. افرادی که دارای سایر شرایط اخذ اقامت نباشند معمولا از طریق پناهندگی اقدام می کنند. شرایط پناهندگی شرایط بسیار سختی در مقایسه با دیگر شرایط ذکر شده در مورد اخذ اقامت آلمان دارد. افرادی که به هر دلیلی مانند جنگ، تحریم و … شرایط زندگی در کشور خود را نداشته باشند می توانند به کشورهای خارجی دیگر پناهنده شوند. کشور آلمان نیز مانند سایر کشورها برای قبول پناهندگی افراد شرایطی دارد. افرادی که قصد پناهندگی در کشور آلمان را داشته باشند باید درخواست خود را به مراجع ذی صلاح این کشور ارائه دهند. بعد از دادن درخواست، این افراد باید مدتی را در کمپ پناهندگان اقامت داشته باشند. بعد از بررسی درخواست افراد به عنوان پناهنده، اگر درخواست آنها با توجه به شرایط کشورشان قابل قبول باشد اقامت به این افراد داده می شود. در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردند. 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی فرم زیر را پر کنید

کارشناسان سفیرنور در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.