قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

تحصیل رشته خلبانی در اوکراین

تحصیل رشته خلبانی در اوکراین از آن نظر دارای اهمیت می باشد که اوکراین یکی از معدود کشورهای جهان می باشد که مهندسی هوا و فضا در آنجا توسعه و تکوین یافته است و اوکراین متخصصان ماهر زیادی در رشته خلبانی آموزش داده است.

تحصیل رشته خلبانی در اوکراین جزو یکی از برنامه های تحصیلی دانشگاه ها محسوب می شود. دانشگاه های هواپیمایی دولتی اوکراین که از دانشجویان خارجی پذیرش میکنند، عبارتند از: دانشگاه ملی نیروی هوایی خارکیف، آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین و دانشگاه هوافضای ملی.

 

تحصیل رشته خلبانی در اوکراین

مزایای تحصیل رشته خلبانی در اوکراین

چرا در سال های اخیر اوکراین به عنوان مقصد اصلی دانشجویان خارجی تبدیل شده است؟ چرا تحصیل در اوکراین توصیه می شود؟ برای پاسخ به این دست سوالات دلایل متفاوتی وجود دارد. اما مهمترین دلایلی که می توان برای تحصیل  در کشور اوکراین بیان کرد، در مقایسه با تحصیل در کشورهای دیگر، جزو امتیازات تحصیل در اوکراین می باشند. این امتیازات تحصیلی عبارتند از:

آموزش کیفیت بالا در دانشگاههای اوکراین

دوره های به رسمیت شناخته شده و معتبر جهانی

مدرک پزشکی معتبر شناخته شده توسط سازمانهای جهانیWHO, UNESCO, PLAB(UK), USMLE(USA)

درخواست حداقل شرایط پذیرش از جمله عدم نیاز به آزمون ورودی و مدارک زبان IELTS و TOEFL

هزینه زندگی و شهریه های مقرون به صرفه و معقول

آموزش دروس به زبان انگلیسی

برای یک زندگی راحت در اوکراین، متوسط به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ $ در سال، علاوه بر هزینه اجاره بها و شهریه نیازمندید. میانگین سالانه هزینه اجاره بها در اوکراین ۱۲۰۰ $ و شهریه دانشگا ههای هواپیمایی ۵۰۰۰ $ در سال می باشد. در ادامه، ما به معرفی برترین دانشگاههای اوکراین جهت تحصیل رشته خلبانی می پردازیم.

تحصیل رشته خلبانی در اوکراین و دانشگاه هوافضای ملی خارکف

موسسه هواپیمایی دانشگاه هوافضای ملی خارکف یک موسسه پیشرو در بین موسسات آموزش اوکراینی میباشد که به آموزش و تربیت متخصصان هوایی می پردازد. دانشگاه هوافضای ملی خارکف در سال ۱۹۳۰ تاسیس شده است و در رابطه با توسعه علوم و فنون مهندسی هواپیما دارای سابقه طولانی می باشد. این دانشگاه به ساخت اولین هواپیمای سرعت بالا در اروپا شهرت دارد. همچنین طراحان ساختارهای موتورهای هواپیماهایی مثل موتور هواپیمای سوخو-۲۷ از این دانشگاه می باشند.

در طول دوره فعالیت دانشگاه هوافضای ملی خارکف، این دانشگاه به دانشجویانش درحدود ۶۰ موتور هواپیما را آموزش داده است و بیش از ۸۰% متخصصان مهارت بالا که در زمینه هوافضای اوکراین کار می کنند از فارغ التحصیلان این دانشگاه میباشند. در حال حاضر، بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو لیسانس و ۲۰۰ دانشجوی فوق لیسانس در این دانشگاه تحصیل میکنند.برنامه های اصلی در سطح لیسانس عبارتند از:

حمل و نقل خودرو

نگهداری هواپیما

حسابداری و حسابرسی

اقتصاد بین المللی

ساخت هواپیما و راکت

موتورهای هواپیما

سیستم های الکترونیک هوایی

آنالیز سیستم

ساخت ماشین قدرت

مهندسی قدرت گرمایشی

دستگاه های مهندسی

مهندسی سیستم

ژئودزی، کارتوگرافی

تکنیک های رادیویی

دانشگاه هواپیمایی ملی کیف اوکراین

بزرگترین دانشگاه هواپیمایی در اوکراین، دانشگاه هواپیمایی ملی کیف (NAU) می باشد. دانشگاه هواپیمایی ملی کیف در طول سال ها موجودیتش، هزاران متخصص هوایی از ۱۶۰ کشور دنیا را آموزش داده و همچنان آموزش در زمینه های هواپیمایی تخصصی را ادامه می دهد. دانشکده با سابقه، امکانات آموزشی پیشرفته و نیز تکنولوژی های مدرن همه و همه در کارآمدی تحصیل و تشکیل شخصیت متخصصان آینده نقش آفرین می باشند. یکی از اولویت های اصلی دانشگاه یکپارچه سازی تحقیقات بین  المللی و رشته آموزشی است. دانشگاه هواپیمایی ملی کیف به پروسه بولونیا پیوسته است و ترکیب کارهای دانشمندان و بهبود و ارتقای تحرک دانشجویان امکانپذیر شده است.

اساتید دانشگاه و دانشجویان حاضر دامنه وسیعی از تحقیقات را با دیگر دانشگاههای بریتانیا، اسپانیا، هلند، آلمان، فرانسه، کره جنوبی و غیره انجام می دهند. دانشگاه هواپیمایی ملی کیف آموزش حرفه ای و عملی اصلی ش را در سطح لیسانس و فوق لیسانس ارائه می دهد. دوره آموزشی مقطع لیسانس دانشگاه ۴ ساله و دوره آموزشی مقطع فوق لیسانس در حدود ۱ الی ۱٫۵ سال می باشد. تحصیل در دانشگاه هواپیمایی ملی کیف به ۳ زبان انگلیسی، اوکراینی و روسی امکانپذیر است. هم اکنون دانشگاه هواپیمایی ملی کیف بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو وجود دارد.

آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین

زمانی که سخن از تخصص ویژه هوایی بین المللی به میان می آید، نبایستی آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین را از خاطر دور کرد. آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین یکی از بهترین دانشگاههای پرواز بین المللی محسوب می شود. تحصیل در دوره لیسانس این دانشگاه ۴ یا ۵ سال و دوره فوق لیسانس ۲ سال می باشد. از جمله برنامه های تحصیلی آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین می توان به موارد زیر اشاره کرد: ناوبری هوایی، عملیات پرواز هواپیما، خلبانی تجاری هواپیمای چند موتوره، تعمیر و نگهداری فنی موتورها و هواپیماها، مهندسی پرواز

آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین متشکل از ۵ دانشکده: موسسه ناوبری هوایی، دانشکده خدمات رسانی ترافیک هوایی، دپارتمان آموزش زبان های خارجی، مرکز آموزشی و تحقیقاتی شبیه ساز ATC، دانشکده عملیات پرواز می باشند. در حال حاضر، آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین در زمینه تخصص های عملیات پرواز هواپیما، ساخت هواپیما، تعمیر و نگهداری هواپیما، خدمات رسانی ترافیک هوایی آموزش می دهد.

شرایط تحصیل رشته خلبانی در اوکراین و پذیرش

دانشگاه های هواپیمایی اوکراین شامل دانشگاه ملی نیروی هوایی خارکیف، آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین و دانشگاه هوافضای ملی از کلیه دانشجویان داخلی و خارجی در دوره های آموزشی شان دانشجو می پذیرند. شرایط تحصیل در این دانشگاه ها ارائه مدرک دیپلم پایان دوره به همراه ریزنمرات مربوطه و پاسپورت معتبر می باشد. تحصیل رشته خلبانی در اوکراین از جمله پر متقاضی ترین رشته ها می باشد که شرایط خاص خود را دارد.

برنامه های آموزشی تحصیل رشته خلبانی در اوکراین به ۳ زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی در دو مقطع لیسانس (۴ سال) و فوق لیسانس (۲ سال) به دانشجویان ارائه می شود.