021-79147

روزهای کاری و زمان پاسخگویی: یکشنبه الی پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح الی 17:30 عصر  02179147

مولداوی

یکی از کشورهای اروپایی که شاید در میان هموطنان ما کمتر شناخته شده باشد، و شرایط مناسبی برای اخذ اقامت و شهروندی دارد، کشور مولداوی می باشد. جمهوری مولداوی یا Moldova که در اروپای شرقی قرار گرفته که در سال 1991 پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق، به استقلال دست یافت و پایتخت آن شهر کیشیناو می باشد. این کشور کاملا در خشکی محصور است و از هیچ سمتی به آب های آزاد راه ندارد. حکومت این کشور، جمهوری پارلمانی می باشد و نخست وزیر اداره دولت این کشور را بر عهده دارد، هر چند که این کشور رئیس جمهور نیز دارد. یکی از دلایلی که در سال های اخیر اشتیاق به اخذ اقامت و همچنین اخذ پاسپورت مولداوی زیاد شده است این است که این کشور متقاضی عضویت در اتحادیه اروپا شده است. عضویت در اتحادیه اروپا می تواند به عضویت این کشور در پیمان شنگن نیز بیانجامد و آن زمان پاسپورت این کشور اروپایی ارزش دو چندانی خواهد یافت.

اخذ پاسپورت مولداوی یا به عبارت بهتر خرید پاسپورت مولداوی یک اقدام هوشمندانه و آینده نگرانه است که موجب می شود متقاضیان در آینده بتوانند از مزایای عضویت این کشور در اتحادیه اروپا بهره ببرند. مولداوی کشوریست که در سال 2010 کمترین درآمد سرانه ملی را در اتحادیه اروپا به خود اختصاص داد و بحران شدیدی از نظر اقتصادی دامن این کشور را گرفت. بعلت کم شدن قدرت خرید مردم، اقتصاد این کشور رو به فلج شدن پیش رفت تا اینکه دولت این کشور از روش های مختلف چون اخذ وام و کمک های خارجی و همچنین مشوق های مهاجرتی و سرمایه گذاری، رو به جذب سرمایه های خارجی آورد و روند شرایط اقتصادی این کشور رو به مثبت گروید. این کشور با جمعیت 3 میلیون و 400 هزار نفر، امروزه مهیای پذیرایی از افرادی است که با سرمایه گذاری و ورود پول به این کشور قصد اخذ پاسپورت مولداوی را دارند. از سال 2017 شرایط خرید پاسپورت مولداوی برای اتباع خارجی بدین صورت است که هر فرد می تواند با داشتن هر یک از این دو شرط زیر به خرید پاسپورت مولداوی نایل شود:

1. سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات یا خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش حداقل 250 هزار دلار

2. واریز حداقل 100 هزار یورو به صندوق سرمایه گذاری دولتی مولداوی

مزایای اخذ شهروندی مولداوی

طبیعتا مزایای اخذ شهروندی مولداوی از این روش بسیار زیاد است. اولین مورد از مزایای اخذ شهروندی مولداوی، سرعت بالای پروسه است، بدین صورت که از روز اقدام تا اخذ پاسپورت مولداوی، کلا بین 90 تا 120 روز زمان می برد. همچنین مزیت دیگر خرید پاسپورت مولداوی این است که این کشور داشتن شهروندی دوگانه را به رسمیت می شناسد.

یکی دیگر از مزایای اخذ شهروندی مولداوی، هزینه های مناسب پروسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حتی غیر اروپایی است. همچنین باید در نظر داشت که هزینه زندگی در مولداوی نیز بسیار پایین است و در مقایسه با کشورهای دیگر، مخارج زندگی در این کشور بسیار کمتر می باشد. باید در نظر داشت که با پرداخت این هزینه می توان اقامت یک کشور اروپایی خوش آب و هوا که احتمال بالایی در پذیرفته شدن در اتحادیه اروپا دارد را دریافت نمود. این در حالی است که برای اخذ اقامت بسیاری کشورهای دیگر به ویژه در منطقه کارائیب باید هزینه هایی به مراتب بیشتر پرداخت نمود.

همچنین متقاضی اخذ شهروندی مولداوی با پرداخت این هزینه ها نه تنها برای خود بلکه برای اعضای خانواده اش نیز پاسپورت و شهروندی این کشور را دریافت می کند. فرزندان زیر 29 سال و والدین بالای 55 سال فرد متقاضی نیز می توانند مشمول این برنامه مهاجرتی شوند و شهروندی و پاسپورت مولداوی را دریافت کنند.

از دیگر مزایای اخذ شهروندی مولداوی امکان اقامت بدون دردسر، تجارت با سایر کشورهای اروپایی بدون مشکل، کار و همچنین تحصیل در این کشور می باشد.

ارزش پاسپورت مولداوی

یکی دیگر مورد از مزایای اخذ شهروندی مولداوی، بالا بودن ارزش پاسپورت مولداوی است. در حال حاضر که این کشور هنوز به اتحادیه اروپا نپیوسته و عضو پیمان شنگن نیز نمی باشد، افرادی که به اخذ پاسپورت مولداوی نایل می شوند، می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به 122 کشور دنیا سفر کنند. نکته مهم این است که بر اساس توافقنامه هایی که بین مولداوی و کشورهای مختلف وجود دارد، کشورهای عضو شنگن، روسیه و مالزی نیز در زمره این کشورها به شمار می روند.

آدرس سفارت های مولداوی در ترکیه،قطر،آذربایجان

ترکیه:

Büyükesat Mahallesi, Kaptanpaşa Sk. No:47, 06700 Çankaya/Ankara, Turkey

قطر:

Al Mabahej 826 str., Vila nr. 151, Area 66, Al Dafna, P.O.Box 22528, Doha

آذربایجان:

520 Huseyn Javid Ave., Building12,Baku, AZ1073, Azerbaijan

2 نظر

    • پاسپورت مولداوی را ما از طریق اثبات نسبیت اخذ مینماییم و قیمت آن به مراتب کمتر از اخذ شهروندی از طریق خرید ملک یا خرید پاسپورت کشورهای حوزه کارائیب میباشد !

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.

کارشناسان سفیرنور در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.