021-79147

روزهای کاری و زمان پاسخگویی: یکشنبه الی پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح الی 17:30 عصر  02179147

۸۲۰ هزار پناهجو از اوکراین وارد مجارستان شده‌اند

۸۲۰ هزار پناهجو از اوکراین وارد مجارستان شده‌اند

۸۲۰ هزار پناهجو از اوکراین وارد مجارستان شده‌اند

اداره مرکزی پلیس مجارستان می‌گوید روز پنجشنبه ۱۱ اوت، ۷۵۵۸ پناهجوی اوکراینی مستقیما و ۸۱۹۳ نفر از طریق مرز رومانی وارد مجارستان شدند.

براساس اعلام پلیس مجارستان روز چهارشنبه نیز ۱۲هزار نفر از پناهجویان اوکراینی وارد مجارستان شدند که از این میان ۶۶۳۴ نفر مستقیما و ۵۷۲۶ نفر از طریق مرز رومانی وارد این کشور شدند.

مقامات در بوداپست، پایتخت، در ماه ژوئیه و با تداوم حملات روسیه در اکراین اعلام کردند که شمار مهاجرانی که از مرزهای شرقی وارد این کشور می‌شوند افزایش یافته و با ورود ۱۰ هزار پناهجو در روز به ۸۲۰ هزار نفر رسیده است.

اروپا در ماه‌های اخیر به دلیل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و وضع تحریم‌ها علیه روسیه با چالش‌هایی از جمله تورم مواجه بوده است.

پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان، می‌گوید: «بحران مهاجران در حال تشدید است و مجارستان همزمان از طریق مرزهای جنوبی و شرقی تحت فشار سیل ورود مهاجران است و اغلب مهاجران پرخاش‌جو و خشن بوده‌اند.»

از سوی دیگر، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در ۵ ژوئیه از ایجاد نهاد جدید حفاظت از مرزها در نیروی پلیس مجارستان برای تضمین امنیت مرزهای کشورش خبر داد.

وی با تاکید بر این که دستور ایجاد این نهاد را به ساندور پینتر، وزیر کشور مجارستان داده است، اضافه کرد: «چنین اقدامی در نتیجه افزایش ورود مهاجران به مجارستان صورت گرفته است».

به گفته اوربان، این نهاد حفاظتی در داخل پلیس فعالیت خواهد کرد، اما متشکل از پلیس یا سربازان نخواهد بود و منحصراً با حفاظت از مرزها سر و کار خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.

کارشناسان سفیرنور در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.