021-79147

.

آیا به دنبال مهاجرت به آلمان هستید، اما نمی‌دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ ما به شما بهره مندی از کمک کارشناس های معتبر و باتجربه موسسه سفیر نور را برای انجام روش‌های مهاجرت به آلمان همچون تحصیل در آلمان، اقامت در آلمان، مهاجرت کاری و… پیشنهاد می‌کنیم. کشور آلمان به عنوان یکی از زیبا ترین و باکیفیت ترین کشورهای سراسر جهان شناخته می‌شود و مهاجرت به آن برای زندگی فرصت بسیار عالی و تجربه‌ای متفاوت از زندگی خواهد بود. در ادامه مطلب برای آشنایی بیشتر با شرایط و روش های مهاجرت به آلمان همراه موسسه سفیر نور باشید.

مهاجرت به آلمان :

مهاجرت به آلمان

همانطور که گفته شد امروزه کشور آلمان به عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورها در مورد نظر متقاضیان مهاجرت است. در کشور آلمان به دلیل اقتصاد قوی و استانداردهای بالای زندگی هر روز نسبت به دیروز درصدد پذیرش مهاجران از سراسر جهان با روش‌های متنوع همچون تحصیل در آلمان، اقامت در آلمان، مهاجرت کاری، جاب سیکر، استارتاپ، سرمایه گذاری و… افزایش پیدا میکند. در ادامه موسسه سفیر نور برای آشنایی بیشتر شما با مزایای مهاجرت به آلمان مهمترین دلایل انتخاب این کشور را ذکر کرده است.

1. فرصت‌های شغلی بسیار زیاد :

همانطور که گفته شد کشور آلمان نسبت به واقعی کشورها دارای اقتصاد بسیار قوی است که باعث پذیرش انواع نیروهای متخصص، کارگران و کارمندان با حقوق بالا از سراسر جهان خواهد بود. به صورت متوسط میزان درامد هر ساعت کار در آلمان حداقل سه برابر درامد هر ساعت کار در کشور ایران است.

2. سیستم آموزشی با کیفیت رایگان :

افرادی که برای مهاجرت به این کشور تحصیل در آلمان را انتخاب می‌کنند، این موضوع را باید در نظر داشته باشند که کشور آلمان دارای سیستم آموزشی با کیفیت و رایگان در مقاطع تحصیلی مختلف همچون مدارس و دانشگاه ها برای مهاجران سراسر جهان است. در صورت همکاری با موسسه مهاجرتی سفیر نور کارشناس‌های ما معرفی کننده این مراکز تحصیلی به شما خواهند بود.

3. سطح بالای کیفیت زندگی :

زندگی در آلمان دارای سطح بالایی از کیفیت و امنیت اجتماعی است. به همین دلیل شما برای کار، سرمایه‌گذاری و تحصیل در این کشور با هیچ گونه خطر مالی و جانی روبرو نیستید.

4. تنوع فرهنگی :

همانطور که می‌دانید بسیاری از کشورها نژاد پرست هستند مقصد مناسب برای مهاجرت ایرانیان شناخته نمی‌شود. اما آلمان به عنوان یک کشور مهمان نواز از فرهنگ های متنوع دارای تنوع فرهنگی بسیار زیادی است و به شما امکان یک زندگی راحت و به دور از نژادپرستی را خواهد داد.

تحصیل در آلمان :

تحصیل در آلمان

همانطور که میدانید کشور آلمان به دلیل سطح کیفیت آموزش بسیار بالای خود در سال‌های اخیر توانسته رتبه یک مهاجرت تحصیلی از سراسر جهان را دریافت کند. تفاوتی ندارد که شما به دنبال تحصیل در چه مقطع تحصیلی می باشید زیرا کشور آلمان دارای بهترین مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های سراسر جهان برای پذیرش مهاجران است.

قابل ذکر است که در این کشور نه تنها مدارس خصوصی برگ مدارس دولتی بسیار زیادی با امکان تحصیل رایگان برای مهاجران وجود دارد. به همین دلیل در صورتیکه شما امکان پیروی از شرایط ورود به مدارس دولتی یا دانشگاه‌های کشور آلمان را داشته باشید، نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای برای تحصیل در آلمان نخواهید داشت.

همچنین قابل ذکر است که کشور آلمان دارای گستردگی شرایط مهاجرت تحصیلی در دانشگاه و مدارس مختلف است. زیرا سیستم آموزشی آلمان به صورت یکپارچه اداره نمی‌شود و دولت مرکزی کمترین میزان تسلط را بر سیستم آموزشی دارد. به همین دلیل شما به راحتی می توانید یک دانشگاه یا مدرسه مطابق با شرایط و بودجه مالی خود را پیدا کنید.

شرایط تحصیل در آلمان :

همانطور که گفته شد شرایط تحصیل در آلمان نسبت به کشورهای دیگر بسیار راحت تر است و شما در کمترین زمان ممکن می‌توانید با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر همچون سفیر نور این شرایط را تامین و سپری کنید. با توجه به تحقیقات و تجربه کارشناسان موسسه سفیر نوبت قاضیان تحصیل در آلمان باید در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش شوند، سپس با استفاده از نامه پذیرش تحصیلی میتوانم باقی مدارک را کامل کرده و به سفارت کشور آلمان ارائه دهند.

البته قابل ذکر است بررسی ویزای تحصیلی حداقل دو سال زمان می‌برد؛ به همین دلیل شو برای افزایش درصد موفقیت خود در دریافت ویزا باید مدارک را بدون هیچ گونه نقص و مشکل به سفارت ارائه دهید. موسسه سفیر نور در تهیه مدارک مورد نیاز همراه شماست.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان :

 1. دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای تحصیل
 2. ارائه هرگونه مدرک نشان دهنده عدم سوء سابقه کیفری دانشجو
 3. ارائه مدارک پزشکی نشان دهنده سلامت جسمی و روانی متقاضی
 4. ترجمه تمامی مدارک مورد نیاز به زبان آلمانی
 5. و…

اقامت آلمان :

همانطور که می‌دانید پرچالش ترین مسئله مهاجرت به آلمان دریافت اقامت دائم این کشور است که در چند سال اخیر متقاضیان آن به چندین برابر رسیدند. به همین دليل موسسه سفیر نور علاوه بر امکان همکاری و کمک به شما در زمینه دریافت اقامت آلمان در این قسمت شرایط و روش های دریافت اقامت را برای شما ذکر می‌کند. قبل از مطالعه اطلاعات درباره اقامت آلمان شما باید بدانید که اقامت آلمان به دو دسته تقسیم می شود که هرکدام را در ادامه به صورت جداگانه برای شما توضیح خواهیم داد.

 1. اقامت موقت  (Temporary Residence Permit) :

همانطور که از نام این اقامت مشخص است برای مدت زمان کوتاهی به مسافران ایرانی با هدف‌های مختلف همچون انجام مصاحبه کاری، دیدن نزدیکان در آلمان، مراجعه به سفارت آلمان و… ارائه می‌شود. این اقامت با توجه به هدف که شما از سفر به آلمان دارید می‌تواند در قالب بلوکارت، مجوز اقامت موقت یا ویزای موقت با مدت زمان مشخص برای حضور در کشور آلمان ارائه شود.

 1. اقامت دائم آلمان (Settlement Permit) :

دومین نوع اقامت اقامت دائم آلمان است که مسلما دارای شرایط بسیار سخت تری نسبت به دریافت اقامت  آلمان به صورت موقت می‌باشد. شما با دریافت اقامت دائم آلمان به راحتی می توانید از حق کار، حق تحصیل، انتخاب محل زندگی، رفت و آمد خارجی، ازدواج و… بهره ببرید؛ اما متاسفانه سپری کردن شرایط آن بسیار سخت بوده و تنها با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر همچون سفیر نور امکان‌پذیر خواهد بود.

شرایط دریافت اقامت دائم آلمان :

 1. شما باید برای دریافت اقامت دائم آلمان حداقل ۵ سال اقامت موقت آلمان را ارائه و در این کشور زندگی کرده باشید.
 2. برای افرادی که با ساکنین کشور آلمان ازدواج کردن ارائه ۳ سال اقامت موقت در زمینه دریافت اقامت دائم کافیست.
 3. اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده در زمینه زندگی در آلمان الزامی است.
 4. شما باید در کشور آلمان برای زندگی خود و خانواده یک خانه با استانداردهای بالا خریداری کنید.
 5. افراد متقاضی اقامت دائم آلمان باید نسبت به دانش زبان آلمانی تسلط داشته و ارائه دهنده مدرک سطح A2 باشند.
 6. ارائه سوء سابقه کیفری و جرم در آلمان الزامی است.

ویزا آلمان :

ویزا آلمان

ویزای آلمان با توجه به نوع اقامت آلمان مورد نظر شما می‌تواند در دو دسته ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت تقسیم شود.

1. ویزای کوتاه مدت :

ویزاهای کوتاه مدت و معمولاً برای بازه زمانی ۹۰ روز تا نهایتا ۱۸۰ روز صادر می‌شوند. در صورتی که شما به دنبال اقامت کوتاه مدت تا حداکثر شش ماه در آلمان هستید، ویزای کوتاه مدت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود که می‌توانید با کمک موسسه مهاجرتی سفیر نور آن را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

برای مثال اگر شما قصد دیدار خانواده، شرکت در همایش بسیار مهم، شرکت در نمایشگاه، جلسات کاری، درمان و اهداف پزشکی و… را دارید، دریافت ویزای کوتاه مدت بهترین انتخاب است. قابل ذکر است که یکی از محبوب ترین ویزا های کوتاه مدت آلمان ویزای یکبار ورود یا تایپ C می‌باشد. شرایط دریافت این ویزا برای متقاضیان اقامت کوتاه مدت در آلمان بسیار راحت از زیر تنها یک بار برای ورود به آلمان می‌توانید از آن استفاده کنید و نهایتاً ۹۰ روز اعتبار دارد.

2. ویزای بلند مدت :

ویزای بلند مدت آلمان برای افرادی است که با اهداف بلند مدت و بیشتر از ۶ ماه قصد اقامت در آلمان را دارند. برای مثال افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان، جستجوی کار، اشتغال در آلمان، سرمایه گذاری و… هستند؛ دریافت ویزای بلند مدت بهترین انتخاب برای آنها می‌باشد. درست است که شرایط دریافت ویزای بلند مدت نسبت به ویزای کوتاه مدت سخت‌تر است، اما موسسه سفیر نور در این راه به شما کمک خواهد کرد.

پاسپورت آلمان :

با توجه به تجربه و تحقیقات میتوان گفت پاسپورت آلمان یکی از معتبرترین پاسپورت ها در دنیا است که متقاضیان آن در سال‌های اخیر برای دریافت اقامت و زندگی در آلمان افزایش پیدا کردند. از انواع پاسپورت آلمان می‌توانیم به پاسپورت قرمز، پاسپورت آبی، پاسپورت خاکستری و… اشاره داشته باشیم. قابل توجه است که هر کدام از این پاسپورت ها با هدف و اعتبار متفاوتی صادر می‌شوند.

1. پاسپورت قرمز المان :

پاسپورت قرمز آلمان یکی از مهم‌ترین پاسپورت‌های آلمان است که با استفاده از آن شما می‌توانید تمامی حقوق شهروندی آلمان را به همراه خدمات مورد نیاز دریافت کنید. در واقع پاسپورت قرمز اصلی ترین پاسپورت کشور آلمان بوده و درصد بالایی از متقاضیان مهاجرت به این کشور درخواست دریافت آن را دارند. همچنین قابل ذکر است که شما با دریافت پاسپورت قرمز آلمان امکان سفر به اروپا و آمریکا را نیز خواهید داشت.

2. پاسپورت آبی آلمان :

پاسپورت آبی آلمان نسبت قرمز بسیار ضعیف تر بوده و در واقع به عنوان مجوز شناخته می‌شود که به متقاضی امکان پناهنده شدن در آلمان را خواهد داد. در واقع هدف دریافت پاسپورت آبی برای اقامت در آلمان کمک به دریافت ویزای سایر کشورها به صورت قانونی است و برای اقامت دائم در آلمان مناسب نیست.

3. پاسپورت خاکستری آلمان

آخرین نوع پاسپورت آلمان را میتوانیم پاسپورت خاکستری معرفی کنیم که برای افراد تحت حمایت فرعی و ممنوعیت اخراج ملی قرار دارند، صادر می‌شود. دریافت پاسپورت خاکستری آلمان پیشنهاد موسسه سفیر نور به شما نیست؛ اما در صورتی که واجد شرایط دریافت پاسپورت قرمز نیستید بهترین راه برای شما خواهد بود.

.

.