021-79147

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین در یک نگاه:

پایتخت کشور اوکراین : کی اف

زبان تحصیل در اوکراین : اوکراینی، انگلیسی

مدت زمان تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی : ۴ سال

مدت زمان تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد : ۲ سال

مدت زمان تحصیل در اوکراین در مقطع دکترا : ۳ الی ۴ سال

مدت زمان تحصیل در اوکراین در مقطع پزشکی و دندانپزشکی : ۶ سال

تحصیل در اوکراین

اوکراین کشوری در اروپایی شرقی با مساحت ۶۰۳٬۶۲۸ کیلومتر مربع می باشد که از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. پایتخت اوکراین شهر کی اف است . زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور می باشد البته زبان روسی نیز در آن رایج است. کشور اوکراین با جمعیت ۴۴٫۸۳میلیون نفر ، با حکومتی جمهوری اداره می شود.از جمله کشورهایی که از چندین سال گذشته بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است ، تحصیل در اوکراین می باشد. از جمله نکاتی که بسیار مورد توجه دانشجویان واقع شده است ،

-هزینه های پایین تحصیل و زندگی ،

-سطح بالای دانشگاه های کشور اوکراین ،

-امکان پذیرش راحت و حتی شرایط برای انتقال گرفتن به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

-داشتن تمامی رشته های مطرح دنیا و جامع ترین کشور در تنوع رشته

-امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک آیلتس و تافل

-سکوی پرتاب به دانشگاه های اروپایی به دلیل استاندارد بالای تحصیلی و رنکینگ بالای دانشگاه در سطح اروپا

-موقعیت کاری و ورود به بارا کار اوکراین

-آب و هوای عالی برای گذراندن دانشجویی و دارا بودن یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل در اروپا

از جمله مزایای تحصیل در اوکراین می باشد. در کشور اوکراین برای دانشجویان بین المللی امکان پذیرش در تمامی مقاطع دانشگاهی وجود دارد. زبان تدریس در این کشور به دو زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد. دانشجویانی که انتخاب می کنند تا به زبان اوکراینی ادامه تحصیل بدهند ، باید یک دوره به نام پاتفک ( معادل پیش دانشگاهی در ایران) را بگذرانند.

تحصیل در اوکراین با دوره پاتفک شروع می شود که یک دوره آماده سازی قبل ازورود به دانشگاه ها میباشد و شامل زبان انتخابی( روسی، انگلیسی یا اوکراینی)  تاریخ اوکراین، برای گروه مهندسی: ریاضی، فیزیک و مکانیک و برای گروه پزشکی: شیمی، زیست شناسی، زبان تخصصی پزشکی می باشد. لازم به ذکر است دانش آموزانی که دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند و یا به هر دلیلی مدرک پیش دانشگاهی ندارند میتوانند برای تحصیل در اوکراین اقدام کنند. وزارت علوم و بهداشت جمهوری اسلامی ایران مدرک کالج را به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تطابق میدهند و لازم به گذراندن پیش دانشگاهی نمی باشد. هزینه دوره پاتفک در دانشگاه ها و شهریــه این دوره بین ۶۰۰۰-۳۰۰۰ دلار آمریکا با خوابگاه میباشد.

سیستم تحصیلی دانشگاههای اوکراین ترمیک و دو ترم در سال است. شروع ترم های تحصیلی دانشگاه ها: سپتامبر و فوریه شروع

ترمهای دوره پاتفک: از سپتامبر تا تاریخ ۱۵ نوامبر هر سال و پس از این تاریخ فقط دانشگاه تاراساشفچنکو که دوره فشرده دارد، دانشجو می پذیرد. در کشور اوکراین برای دانشجویان بین المللی امکان پذیرش در تمامی مقاطع دانشگاهی وجود دارد. زبان تدریس در این کشور به دو زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید – گروه اقامتی سفیر نور با غیر از ایجاد پکیج برای متقاضیان اقدام به جذب مشاوران تحصیلی خبره در کشور مقصد نموده تا بتواند پاسخگوی متقاضیان محترم باشد .

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر فرم مشاوره را تکمیل نمایید.