Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ukrvi/domains/ukr-visa.com/public_html/index.php(1) : eval()'d code:1) in /home/ukrvi/domains/ukr-visa.com/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-cache.php on line 203
اقامت روسیه - موسسه مهاجرتی سفیرنور
021-79147

مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت کشور روسیه

مهاجرت به روسیه را با موسسه مهاجرتی سفیر نور تجربه کنیمو از طریق خانواده آوات و وکلای عالی رتبه و مشاوران برتر سفیر نور اخذ اقامت کشور روسیه را بدست آوریم . همواره برای متقاضیان مهاجرت به روسیه اعتماد کردن به یک موسسه مهاجرتی خوب و عالی یک امر مهم بوده و خواهد بود . ما با بهره گیری از وکلای برتر در زمینه مهاجرت به روسیه خدمات ویژه ای را به شما عزیزان خواهیم داد و این اطمینان را به شما میدهیم که تمامی اطلاعات در خصوص مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت کشور روسیه را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

در این مقاله سعی نموده ایم اطلاعاتی در زمینه مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت کشور روسیه را برای شما به نمایش بگذاریم با مطالعه این مقاله شاید سوالاتی در ذهنتان بوجود آید که میتوانید در زیر این مقاله مطرح نمایید و منتظر پاسخ ما باشید….

 نیم نگاهی به کشور روسیه

کشور روسیه بزرگترین کشور منطقه ای در دنیاست، مساحت کشور روسیه ۱۷۰۷۵۴۰۰ کیلومتر مربع و از ایلات متخده آمریکا بزرگتر محسوب میشود .کشور روسیه سرتاسر شرق اروپا و شمال آسیا را در بر می گیرد. .بیشتر جمعیت کشور روسیه در غرب روسیه و در بخش اروپایی زندگی میکنند.زبان رسمی کشور روسیه ، روسی میباشد. واحد پول کشور روسیه روبل است.مسکو پایتخت کشورروسیه بعد از نیویورک و لندن سومین شهر میلیاردی جهان است و بسیاری از میلیاردرهای کشور روسیه در این شهر زندگی می کنند.

مهاجرت به کشور روسیه :

ویزاهای کوتاه مدت یا موقت در کشور روسیه :

۱-ویزای سرمایه گذاری که خود بر پایه ثبت شرکت و کسب و کار می باشد : مدت ویزا برای این بعد از سرمایه گذاری ۹۰روزه می باشد و بعد از پذیرش یک تا سه سال متغیر است .

۲-ویزای توریستی : این ویزا به مدت سی روز  وغیر قابل تمدید می باشد و به جهت گردشگری این ویزا به گرشگران تعلق می گیرد و برای اینکه بتوانید به مدت بیشتر از ۳۰روز در کشور روسیه بمانید باید از این کشور خارج شوید و مجددا درخواست ویزا داشته باشید .

۳-ویزای تحصیلی : ویزا تحصیلی ۹۰ روزه می باشد  ومدت اعتبار آن توسط دانشگاه تمدید می شود .

۴– ویزای اقامتی : اگر شخص متقاضی دوست یا بستگانی در کشورروسیه داشته باشد که یک دعوت نامه برای ایشان ارسال کند می توان با گرفتن این دعوت نامه به مدت ۴۵ تا ۱۲۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید .البته لازم به ذکر است که مدت معمول برای ویزا اقامتی ۹۰ روز که با در دست داشتن این دعوت نامه مدت اقامت در کشورروسیه بالاتر می رود .

۵- ویزای ترانزیت : گرفتن  ویزا ترانزیت برای زمانی کاربرد دارد که شما به طور زمینی بخواهید از کشور روسیه عبور کنید واز طریق زمینی  به کشور دیگری بروید البته شما ممکن است از مبدا تا کشور روسیه را با هواپیما طی کرده باشید اما از کشور روسیه به کشور دیگری اگر زمینی باشد نیاز به وجود ویزا ترانزیت می باشد و شما شخص متقاضی برای گرفتن ویزا ترانزیت نیازی به دعوتنامه اصلی ندارید فقط کافی با فرستادن کپی بلیط هواپیما و راه آهن از کشور مقصد این ویزا را دریافت نمایید.

مدت زمان ویزا ترانزیت برای شخص مسافر به مدت ۷۲ ساعت و برای حمل و نقل ماشینی حداکثر ۱۰ روزه صادر می شود.

 

هزینه مهاجرت به روسیه :

کشور روسیه در زمان اخذ پذیرش مهاجرت و اقامت به کشور روسیه هزینه هایی را از مهاجران خود استرداد می کند که مقدار این هزینه ها بسته به روش مهاجرین به کشور روسیه متفاوت است .

هزینه مهاجرت به روسیه  شامل موارد ذیل می باشد :

هزینه­ های زندگی در  کشور روسیه:

زندگی در کشور روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان بسیار زیباست . یکی دیگر از هزینه ها، هزینه ها پس از مهاجرت و اقامت در کشور روسیه یا به اصطلاح هزینه های زندگی در آن جاست . از آنجا که هر شخصی پس ازمهاجرت به کشور روسیه، حدود یک ماه زمان میبرد تا حقوق دریافت نماید، لذا باید در هزینه مهاجرت به روسیه، هزینه اولیه زندگی را نیز لحاظ کند تا در کشور روسیه دچار مشکل نشودهزینه های زندگی بسته به شهر محل سکونت دارد.شهرهای مسکو و سن پترزبورگ به علت تجملاتی که در این شهر ها رایج است هزینه های مسکن بسیار بالاست اما این واضح است که تمام هزینه ها بسته به جایی که زندگی میکنید متفاوت است و اما که اگر به طور کلی کشور روسیه را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت که هزینه های زندگی مخصوصا به نسبت کشور های دیگر مناسب و معقول است .

به طور متوسط هزینه های زندگی درکشور روسیه ۳۵۰ دلار در ماه است این قیمت به نسبت کشور های غربی کمتر تخمین زده شده است .هزینه های آب و برق حدودا چهـــل دلار در ماه است . هزینه های حمل و نقل که بسیار پیشرفته هستند حدودا به طور متوسط بین ۸ تا ۱۶ دلار است و هزینه های خوراک بین ۴۰ تا ۸۰ دلار می باشد . هزینه های تلفن اگر به صورت محلی باشد رایگان به حساب می آید و هزینه های پیامکی آن بسیار ارزان است . اما به طور کلی می توان گفت که مهاجرین در هر کجا ازشهر های کشور روسیه که در رفت و آمد هستند وجود اینترنت را مشاهده می کنند و می توانند از وجود آن به صورت رایگان بهره ببرند . حتی وجود اینترنت را در فروشگاه های زنجیره ای نیز می توان مشاهده کرد .

هزینه های پوشاک در کشور روسیه بسیار مناسب است و میتوان پوشاک موردنظر خود را با هر برند وبا هر قیمتی پیدا کرد .می توان گفت شما در مراکز خرید کشور روسیه تقریبا با ۱۵دلار تمام پوشاک مورد نیاز خود را تهیه می کنید .

 

شرایط مهاجرت به کشور روسیه :

به طور کلی می توان گفت که اخذ تابعیت در کشور روسیه بر اساس خون می باشد .مفهوم این جمله به این صورت است که هرشخصی که پدر و مادرش اهل کشور روسیه باشند تابعیت کشورروسیه را دارا می باشند حال براین اساس اگر نوزادی در کشور روسیه متولد شود که یا پدر و یا مادر( یکی از آن دو ) اهل کشور روسیه باشد و تابعیت کشور روسیه را داشته باشد فرزندش هم تابعیت کشورروسیه را خواهد گرفت، اما اگر پدر و مادر ( هردو ) مقیم کشور روسیه و یا اقامت موقت در کشور روسیه را داشته باشند نوزاد تازه متولد شده تابعیت کشور روسیه را ندارد و باید به طور مداوم به مدت حدالاقل یک سال در کشور روسیه زندگی کنند تا بتواند برای اخذ اقامت دایم اقدام نمایند .

راههای مهاجرت به کشور روسیه و اخذ اقامت در کشور روسیه :

اقامت کشور روسیه از طریق سرمایه گذاری :

در ابتدا گفته می شود ویزای سرمایه گذاری برای دوره کوتاه ۹۰ روزه یا سه ماهه صادر می شود ویزاهای سرمایه گذاری را یک ورودی و دو ورودی می نامند که از یک ماه تا سه ماهه متغیر می باشد.

لازم به ذکر است ویزای چندگانه سرمایه گذاری نیز وجود دارد که بین شش تا دوازده ماهه نیز متغیر است و مهاجران     می توانند بعد از ۹۰ روز اقدام به تمدید مجددا آن به مدت شش ماه کنند . که این ویزاها اصولا برای مشاغل تجاری صادر می شود که اغلب مهاجران برای مشاغل غیر تجاری نیز از این ویزا استفاده می کنند البته برای بدست آوردن این ویزا باید از طرف نمایندگان منطقه و یا دفتر محلی خاص و یا از وزارت امور داخلی باید درخواستی ویزای تجاری برای وزارت امور خارجه کشور روسیه فرستاده شود و وزارت خانه بعد از ۴۵ روز از تاریخ درخواست شروع به بررسی درخواست می کند .البته گردشگرانی که قصد اقامت بیش از ۳۰ روز را دارند از این ویزا می توانند استفاده کنند . گواهی عدم ابتلا به  HIV برای ماند در بیش از ۳ ماه در این کشور مورد نیاز است.

 

اقامت کشور روسیه از طریق تحصیل :

هزینه تحصیل در کشور روسیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، بسیار ناچیز است . دریافت ویزا تحصیل در کشور روسیه نیازمند کسب نمرات عالی و با این وجود نیاز به پرداخت شهریه وجود ندارد اگر هم باشد به مقدار خیلی کم می باشد. البته ویزا تحصیل در کشور روسیه یک ویزا تک ورودی محسوب می شود .برای به دست آوردن ویزا تحصیل در کشور روسیه نیازمند یک درخواست از طرف دانشگاه یا مدرسه موردنظر می باشد که ویزا تحصیل به دانشجویان یا دانش آموزان مسلط به زبان روسیه ای تعلق می گیرد و تا ۳ ماه تا یک سال معتبر است و دانشجویان برای اقامت بیشتر در کشور روسیه بیش از ۳ ماه باید گواهی عدم ابتلا به بیماری ایدز داشته باشند. شهریه تحصیل با دیگر هزینه ها (ازجمله:اتاق،کتاب و … ) از ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در سال هم می رسد .البته به برخی از دانشجویان نیز خدمات بورس تعلق می گیرد .

می توان در اینجا به یکی از دانشگاه های معروف کشور روسیه که دانشگاه ملی پلی تکنیک سن پترزبورگ می باشد اشاره نمود .این دانشگاه شامل ۱۲ دانشکده در رشته های فنی و مهندسی ، کامپیوتر ، مکانیک ، علوم انسانی و اقتصاد و علوم فیزیک می باشد .

اقامت کشور روسیه از طریق کار :

ویزا کار برای اقامت در کشور روسیه ویزای چند وروردی است و اعتبار زمانی آن از ۳ ماه تا یک سال می باشد این ویزا همانند ویزای کار دگر کشور ها باید یک دعوت نامه رسمی از محل کار یا شرکت مورد نظر در کشور روسیه برای شما صادر شود و این شرکت نیز با داشتن مجوز اقدام به استخدام شما می کند . البته می توان گفت که شرکت های روسی به کارمندهای اتباع خارجی نیز در صورت داشتن ویزای کار امکان فعالیت کاری را درشرکت های روسی می دهند .

 

اقامت کشور روسیه از طریق ازدواج :

مدارکی که برای داشتن ویزای ازدواج در کشور روسیه نیاز است :

ویزا ازدواج برای افرادی صادر می شود که با یک فرد روسی که اهل روس و ملیت روسی دارد ازدواج کند و مدت زمان ویزا ازدواج برای این شخص تا پنج سال است و صدور ویزا ازدواج برای این شخص بصورت رایگان می باشد و شخص هیچ محدودیتی در انجام تحصیل و کار و سرمایه گذاری و … ندارد.

انواع دیگری از ویزا ها جهت مهاجرت به کشور روسیه برای موارد بسیار خاص وجود دارد (ویزای دیپلماتیک، ویزای پناهندگی ویزا برای اهداف بشردوستانه و مذهبی و غیره)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزا و نحوه اقامت از روش های دیگر مثل ویزا تحصیلی و اقامت تحصیلی و ویزا سرمایه گذاری و اقامت از طریق سرمایه گذاری ، اقامت از طریق ازدواج  و سایر اقامت ها می توانید با مشاورین سازمان مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و توسط کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید. و همینطور جهت مشاوره حضوری و یا از راه دور میتوانید در زمان تماس خود از مشاوران ما درخواست نمایید .