021-79147

اقامت رومانی این روزها دارای طرفداران بسیار زیادی است. کشور رومانی یکی از کشور های جنوب شرقی آسیا است که این کشور یکی از کشورهای استقبال  کننده از مهاجران است. پایتخت رومانی شهر بخارست است و زبان رسمی این کشور مجارستانی، رومانیایی، مولداوی می باشد.

واحد پول کشور رومانی لو می باشد و جمعیت این کشور چیزی حدود 21 میلیون نفر است. معمولا اقتصاد این کشور متکی به صنعت ، خدمات و کشاورزی می باشد. رومانی با وجود این که عضو اتحادیه اروپا است ولی دارای کمترین هزینه  زندگی می باشد و به این دلیل یک کشور بسیار مناسب برای افرادی است که به دنبال یک کشور ارزان قیمت برای مهاجرت هستند است.

رومانی یک شهر بسیار زیبا و سرسبز است که هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب و ارزان است و از لحاظ کیفیت زندگی در سطح متوسط رو به پیشرفت هستند.

این کشور جزو کشورهای امن است که مردم آن به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. شهر بخارست که پایتخت این کشور است جزو شهرهای بسیار عالی محسوب می شود. برای دریافت اقامت رومانی روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن ها را برای شما توضیح می دهیم.

روش های مختلف دریافت اقامت کشور رومانی

اقامت رومانی

روش های مختلفی برای دریافت اقامت رومانی وجود دارد که برخی از آن ها را برای شما توضیح می دهیم:

تولد

هر کشوری برای دریافت تابعیت خود از طریق تولد تابع دو قانون اصل خاک و اصل خون است که کشور رومانی تابع قانون خون می باشد. قانون خون به معنای تولد نوزاد در خاک رومانی است  که کودک باید دارای پدر یا مادر رومانی باشد.

پناهندگی

معمولا روش پناهندگی یکی از روش های مهاجرتی به حساب می آید. ولی یکی از روش های نامناسب است. افرادی که این روش را برای مهاجرت انتخاب می کنند ترس از دست دادن جان و مال در کشور خود را دارند و از این رو پناهندگی را انتخاب می کنند.

در صورتی که قصد مهاجرت از طریق پناهندگی را دارید باید درخواست پناهندگی و مدارک اثبات ادعای خود را به دولت رومانی ارائه دهید.

ازدواج

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت رومانی ازدواج است که شخص خارجی می تواند با یکی از تبعه رومانی ازدواج نماید و این ازدواج واقعی و پایدار باشد که در چنین مواردی فرد می تواند اقامت کشور رومانی را دریافت نماید.

در این روش هیچ یک از زوجین نباید دارای پرونده باز طلاق باشند. در صورتی که فرد خارجی بخواهد با شهروند رومانی ازدواج نماید  و فرد دارای فرزند باشد باید در ابتدا تکلیف فرزند را از لحاظ مالی و زندگی مشخص کند.

افرادی که از روش ازدواج با شهروند رومانی به این کشور مهاجرت می کنند می توانند بعد از گذشت 3 تا 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. ولی در صورتی که زوجین در کنار یک دیگر زندگی نکنند و روابط آن ها کمرنگ باشد دولت اجازه اقامت به فرد خارجی را نمی دهد.

کار

کار یکی از روش های بسیار ایده آل برای مهاجرت است. شما باید یک درخواست کار از سوی کارفرمایی در کشور رومانی داشته باشید. در کشور رومانی در صورتی که کارفرما در کشور رومانی نتواند نیروی کار پیدا کند می تواند پیشنهاد کار را به افراد خارجی بدهد.

شرایط کار در کشور رومانی برای ایرانیانی که به دنبال گرفتن اقامت کشور رومانی هستند یک گزینه بسیار مناسب است. گرفتن اقامت از طریق کار ممکن است 2 تا 9 ماه طول بکشد. برای اقامت کار در کشور رومانی ابتدا ویزای یک ساله صادر می شود و بعد از تمام شدن اعتبار می توانید مجدد آن را تمدید کنید.

یکی از پر رونق ترین بخش های اقتصادی این کشور صنعت و کشاورزی می باشد که می توانید به راحتی در این صنعت ها کار پیدا کنید. شما با دریافت ویزای کار و فعالیت بعد از 2 سال تا 5 سال می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار:

تحصیل

تحصیل در کشور رومانی برای متقاضیانی که به دنبال زندگی در این کشور هستند بسیار گزینه مناسبی است. چون با تحصیل شانس خود را برای گرفتن اقامت و کاریابی در این کشور افزایش می دهید. باید بدانید که تحصیل به تنهایی و بدون یافتن کار و سرمایه گذاری باعث دریافت تابعیت و اقامت این کشور نخواهد شد.

نمره مورد نیاز برای گرفتن پذیرش به دانشگاه و رشته شما بستگی دارد. همچنین شهریه دانشگاه های کشور رومانی با توجه به دانشگاه ، برنامه و ملیت دانشجو متفاوت است. مثلا در صورتی که جزو اتحادیه اروپا نباشید هزینه ها متفاوت می باشد و هزینه های شما بین 2000 تا 5000 یورو در سال است. این کشور دارای سیستم آموزشی قوی است و دانشگاه های بسیار برتری در این کشور وجود دارد.

 مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی :

دانشجوها می توانند برای کم کردن هزینه های زندگی خود در هفته 20 ساعت مشغول به کار شوند. برخی از دانشگاه های بسیار معتبر کشور رومانی شامل: دانشگاه الکساندریان کوزا، دانشگاه بیس بولای و دانشگاه بخارست است.

سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت رومانی سرمایه گذاری است که فرد متقاضی می تواند با روش سرمایه گذاری اقامت این کشور را دریافت کند. متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری 200000 یورویی و حداقل 25 موقعیت شغلی حق اقامت یک ساله تا سه ساله را دریافت کنند.

با سرمایه گذاری در کشور رومانی شما می توانید تابعیت رومانی را بگیرید که باید در ابتدا ویزای سرمایه گذاری دریافت نماید و بعد با 1 میلیون یورو باید در تجارت و املاک و مستغلات این کشور سرمایه گذاری نماید و بعد از 4 سال متوالی می توانید اقامت قانونی این کشور را بگیرید.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه یکی از روش های سرمایه گذاری است که فرد می تواند با خرید اوراق مبلغی را به مدت پنج سال در اختیار دولت رومانی قرار دهید و بعد از گذشت پنج سال پول را خود را از این کشور دریافت نماید. افرادی که مبلغ زیادی برای خرید اوراق ندارند می تواند در این کشور به سراغ ثبت کشور بروند.

که باید در ابتدا برای ثبت یک شرکت تجاری اقدام کنند این شرکت نیازمند یک مدیر عامل و حداقل دو کارمند است و همچنین فردی که ثبت شرکت می کنند باید دارای توانایی مالی باشند تا بتوانند هزینه های مورد نیاز را بپردازند.

مراحل دریافت اقامت کشور رومانی

افرادی که قصد مهاجرت و زندگی به کشور رومانی را دارند باید در ابتدا دارای ویزا باشند. معمولا دریافت ویزا دارای روش های مختلفی است. که یکی از مهم ترین موارد برای دریافت اقامت داشتن تمکن مالی است تا فرد بتواند هزینه های زندگی در کشور رومانی را بپردازد.

آشنایی با فرهنگ و زبان مردم کشور رومانی یکی از نکات بسیار مهم برای دریافت اقامت است. فرد متقاضی با توجه به ویزای دریافتی خود وارد خاک کشور رومانی می شود و بعد در صورت امکان ویزای خود را تمدید می کند.

شهرهای مهم رومانی  برای زندگی کدامند؟

اقامت رومانی

رومانی یک کشور بسیار زیبا و طبیعی است و شهرهای جذاب در دوره قرون وسطایی می باشد و تقریبا در قلب اروپای شرقی قرار دارد. این کشور تحت تاثیر اقوام، ادیان، فرهنگ ها و امپراطوری های گوناگون که از این منطقه عبور کرده اند می باشد.

تاثیرات را می توان به وضوح در شهرهای رومانی همراه با استحکامات بزرگ، کلیساهای گوتیک، خانه هی قرون وسطایی و همچنین کاخ های مجلل و با شکوه دید.

برخی از شهرهای مهم کشور رومانی که می توانید برای زندگی انتخاب کنید را برای شما توضیح می دهیم:

بخارست

پایتخت مدرن رومانی و یکی از پرجمعیت ترین شهر کشور رومانی بخارست می باشد که دارای تاریخ پرفراز و نشیبی است. نقشه و معماری این کشور در سال 1862 ساخته شده و با توجه به حوادث در 150 سال گذشته با توجه به شکوفایی شهر در دوره های خلاقیت فرهنگی شکل گرفته است.

براسوف

یکی از دلپذیرترین و بهترین شهر در قرون وسطایی در اروپا شهر براسوف است. که از مکان های مهم و دیدنی بسیاری دارد که برخی از آن ها شامل: میدان شورا، کلیسای بزرگ گوتیک رومانی، دروازه ها و سنگرها و  برج های دفاعی برخی از این مکان های مهم هستند.

سی گیسوآرا

سی گیسوآرا در قلب کشور رومانی قرار دارد و یکی از شهرهای قرون وسطایی است که بسیار زیبا می باشد و جزو میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. برج ساعت و کلیسای تپه دو ساختمان بسیار زیبا در کشور رومانی است که در شهر سی گیسوآرا واقع شده است.

 

جمع بندی

کشور رومانی یک کشور بسیار مناسب برای زندگی است و هزینه های زندگی در این شهر بسیار مناسب می باشد. مهاجرت به کشور رومانی برای افرادی که قصد ورود به کشور های اروپایی را دارند بسیار مناسب است. روش های مختلفی برای مهاجرت و دریافت اقامت این کشور وجود دارد. که مهاجرت کاری یک از سریع ترین روش های دریافت اقامت است.