021-79147

اقامت هلند

موسسه مهاجرتی سفیر نور موسسه ای معتبر در امور مهاجرتی می باشد که اخذ اقامت اروپا و سایر کشورهای جهان بخشی از فعالیت های آن می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد روش های دریافت اقامت هلند صحبت کنیم. با ما همراه باشید. روش های دریافت اقامت هلند: 1. اخذ اقامت هلند از طریق ویزای تحصیلی 2. اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری 3. اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج 4. اخذ اقامت هلند از طریق کار 5. اخذ اقامت هلند از طریق پناهندگی

هلند در یک نگاه

کشور هلند یکی زیباترین کشورهای اروپایی و معروف به سرزمین گلها می باشد. این کشور همیشه دارای مهاجران بسیاری برای کسب اقامت دائم در این کشور بوده است.

این کشور در اروپای غربی واقع شده و در شرق با کشور آلمان همسایه می باشد. این همسایگی باعث شده است که زبان رسمی مردم هلند، شاخه ای از زبان ژرمنی باشد که شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد.

مردم این کشور به دلیل داشتن علاقه بسیار به یادگیری زبان های بیگانه توانسته اند زبان انگلیسی را به یکی از رایج ترین زبان های مرسوم در کشور خود تبدیل کنند، به گونه ای که 90 درصد هلندی ها به زبان انگلیسی مسلط هستند.

این نوع دو زبانه بودن شرایط را برای کسانی که می خواهند اقامت هلند را دریافت کنند، اما فقط در زبان انگلیسی مهارت دارند، آسان کرده است.

آب و هوای این کشور بسیار شبیه به انگلیس می باشد.

در اصل اقامت هلند بر پایه خون است. این جمله به آن معنی است که برای داشتن اقامت آن کشور باید حتما پدر و مادر بچه تازه متولد شده خود تابعیت هلند را داشته باشند.

اخذ ویزا در هلند مانند سایر کشورها در سفارت آن کشور صورت می گیرد. که با توجه به اینکه سفارت هلند در ایران نیز کنسولگری دارد می توان از طرق مختلف به اخذ اقامت هلند اقدام کرد.

روش های دریافت اقامت هلند

اقامت هلند یکی از راه هایی است که توسط آن می توان یک شهروند اروپایی به حساب آمد و از این طریق به سایر نقاط اروپا بدون اخذ ویزا سفر کرد. از راه های کسب ویزا برای اقامت دائم و یا موقت هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اخذ اقامت هلند از طریق ویزای تحصیلی

هلند دارای دانشگاه های معتبری در سطح اروپا بوده که با دریافت ویزا می توان اقامت هلند را به صورت یک ساله و سپس دائم به دست آورد. با توجه به اینکه در اکثر دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود، یاد گیری این زبان بسیار اهمیت دارد و کار را برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در هلند را دارند، آسان تر می کند. شخصی که تقاضای اقامت هلند از طریق ویزای تحصیلی را داشته باشد، باید دارای شرایط زیر باشد:

شخص تقاضا دهنده دارای سن 18 سال تمام و یا بیشتر باشد.
اجازه اقامت هلند را به صورت دائم داشته باشد.
در سه شهر آروبا، سنت مارتین، کوراکاوو به مدت 5 سال اقامت داشته باشد.
بتواند در امتحان زبان هلندی حد نصاب نمره را کسب کند.
در مدت چند سالی که اقامت موقت برای تحصیل گرفته است، مرتکب هیچگونه جرم و جنایتی نشود.
از 2009 به بعد تمامی کسانی که تقاضای اقامت هلند را دارند، باید سوگند خورده که به قانون اساسی هلند پایبند هستند و حقوق عمومی را رعایت می کنند.

اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هلند جهت کسب اقامت در این کشور نیاز به هزینه ای بالغ بر 1،250،000 یورو می باشد. که این مبلغ از عهده بسیاری از مهاجران خارج است. همچنین شخص سرمایه گذار باید دارای شرایطی باشد که دولت هلند به او اجازه سرمایه گذاری در هلند را بدهد. ویژگی های از قبیل داشتن رزومه تحصیلی خوب، تجربیات درخشان کاری در کارنامه شخص، روشن نمودن منافع کاری و سرمایه گذاری شخص برای دولت هلند، شرح و مشخص کردن طرح تجاری، داشتن میزان سرمایه هنگفت برای شروع کار، از جمله شرایطی است که با داشتن آن ها می توانید به دریافت اقامت هلند اقدام کنید. بعد از سرمایه گذاری در این کشور به مدت 5 سال، می توان اقامت هلند را به صورت دائم دریافت کرد. در کل اقامت هلند فقط مخصوص ثروتمندان بوده و راه مناسبی برای همه نمی باشد.

اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج

هلند نیز مانند سایر کشورها، به افراد در صورت ازدواج با یک تبعه ی هلندی، اجازه اقامت هلند را صادر می کند. این در صورتی است که مرد و یا زن هلندی حتما اقامت دائم هلند را داشته و بتوانند از پس مخارج زندگی در هلند بر آمده و به دولت وابسته نباشند.

این قانون برای فرزند به گونه ای است که اگر فرزندی در خاک هلند به دنیا بیایید و پدر و مادر وی هر دو تابعیت هلندی داشته باشند، فرزند نیز تابعیت هلند را کسب می کند. اگر فرزند از مادری هلندی و پدری غیر هلندی به دنیا بیایید، در صورتی که هنوز ازدواج نکرده باشند، نوزاد تازه متولد شده تابعیت هلند را دریافت می کند. این در صورتی است که اگر پدر هلندی و مادر غیر هلندی باشد، در صورتی نوزاد می تواند تابعیت هلند را کسب کند که تحت سرپرستی پدر باشد.

اخذ اقامت هلند از طریق کار

اقامت هلند از طریق کار تابع قوانین اتحادیه اروپا است. به گونه ای که کارفرما باید برای شخص دعوتنامه کاری ارسال کند. که این با توجه به قانون کار که می بایست کارفرما ابتدا به مدت سه ماه این آگهی را در کشور خود و سپس اتحادیه اروپا مورد نمایش قرار دهد، یافتن کار برای کسانی که خارج از اتحادیه هستند، بسیار سخت می باشد. بنابراین بهترین راه اخذ ویزای تحصیلی و سپس یافتن کار در هلند است. این قوانین در صورتی است که در کشور های آلمان و اتریش، به شخص 6 ماه اقامت موقت داده تا بتوانند شغلی بیابند. که این فرصت برای مهندسان و کسانی که دارای مهارتی خاص هستند، فرصتی طلایی محسوب می شود.

اخذ اقامت هلند از طریق پناهندگی

پناهندگی آخرین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت هلند می باشد. طبق قوانین اتحادیه اروپا، کشور های عضو اتحادیه موظف هستند که فرد پناه جو را مورد حمایت و تابعیت خود قرار دهند. این در صورتی است که فرد پناهجو، لایق و استحقاق این فرصت را داشته باشد و واقعا ار لحاظ جانی در کشور خود در خطر باشد. شخص بعد از ورود به خاک هلند توسط پلیس این کشور بازداشت شده و در کمپ های پناه جویان ساکن می شود.

پرونده پناهجو از مدت 21 روز تا 6 ماه طول خواهد کشید تا مورد بررسی قرار گیرد. این زمان گاهی تا چند سال به درازا می کشد. شخص در این مدت مبلغی به اندازه 250 یورو از دولت حقوق گرفته و بعد از گرفتن اقامت هلند این مبلغ به 900 تا 1200 یورو افزایش می یابد. پس از سه ماه از اخذ اقامت، شخص موظف است کاری برای خود بیابد.