021-79147

اقامت کانادا

اقامت کانادا به عنوان کشوری که زیرساخت های اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی پیشرفته ای ایجاد کرده و امکانات رفاهی کاملی فراهم آورده، برای بسیاری از افراد در سایر کشورها تبدیل به هدف مهمی شده که برای دستابی به آن تلاش می کنند. افراد مقیم کانادا از بورسیه های تحصیلی قابل توجهی برخوردار م شوند و شهریه دانشگاه و کالج برای آنها بسیار کم است.

مزایای اقامت کانادا

از مزایای اقامت کانادا داشتن بیمه کاری است. اگر شخص در اثر عدم نیاز کارفرما بی کار شود می تواند تا مدتی از حقوق بیکاری استفاده کند. بیمه درمانی با پوشش گسترده از مزایای اقامت کانادا و کار دراین کشور است. در واقع افراد نیازی به پرداخت بابت خدمات بهداشتی ندارند و این هزینه ها در مالیات های عمومی که از مردم اخذ می شود لحاظ شده است.

جهت خرید خانه و بازسازی خانه، دولت کانادا برای کسانی که اقامت کانادا را دارند تسهیلات و وام های قابل توجهی را در نظر گرفته است. به علاوه دولت امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار افرادی که ناتوانی جسمی و ذهنی دارند قرار می دهد و خانواده های آنها را حمایت می کند.

باید توجه داشت که ویزای توریستی و تحصیلی صرفا یک اقامت موقت است که حقوق شهروندی چندانی برای دارنده این ویزا لحاظ نمی شود. بعد از گرفتن اجازه کار حقوق شهروندی بیشتری نصیب شخص می شود اما با گرفتن Permanent Resident ساکن دائم ، افراد می توانند از درصد زیادی از حقوق شهروندی بهره مند شوند و بعد از دریافت پاسپورت کانادایی که شخص به عنوان شهروند محسوب می شود کلیه امکانات اجتماعی کشور شامل حال شخص خواهد بود.

کسانی که از طریق برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی فدرال و استانی و از طریق سیستم اکسپرس اینتری وارد کانادا می شوند از همان ابتدا اقامت کانادا را به صورت دائم می گیرند.

ساختارتصمیم گیری کشور کانادا

کشور کانادا نظام سیاسی فدرال دارد و اداره آن طبق اصول دموکراسی پارلمانی و حکومت مشروطه‌ی سلطنتی می باشد. دولت فدرال یا مرکزی و دولت های استانی هر ۱۰ ایالت هر کدام سهمی در اداره و کنترل برنامه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارند.

کشور کانادا در قرن نوزدهم به استقلال رسید. طبق قانون اساسی، حکومت کانادا از ملکه، بخش فرمانداری کل، دولت مرکزی فدرال، مجلس سنا و مجلس عوام و دولت های ایالتی ساخته شده است. کشور کانادا که ۱۰ استان و ۳ ناحیه دارد توسط دولت های مستقل اداره می شوند و زیر پوشش دولت فدرال قرار دارند. فرماندار کل، نماینده‌ی پادشاه در کاناداست. کانادا جزو کشورهای مشترک المنافع است.

براساس قانون اساسی کانادا پادشاه یا ملکه‌ی رییس کشور است ، ملکه‌ی انگلیس ملکه الیزابت دوم، در حال حاضر ملکه کاناداست و هر قانونی توسط امضای ایشان رسمیت خواهد یافت. فرماندار کل، نماینده ملکه است و کلیه قدرت و اختیاراتی قانونی پادشاه را دارا می باشد. مجلس سنا به‌منظور حمایت از منافع طبقات کم‌جمعیت‌تر کانادا تحت قلمرو قضایی فدرال، تأسیس شد؛ بنابراین عضویت در سنا برمبنای اصل نمایندگی منطقه‌ای است و مانند مجلس عوام، براساس جمعیت، صورت نمی‌گیرد.

قوانین مهاجرتی کانادا توسط دولت های فدرال، دولت کبک ، و دولت های استانی به تناسب نیازهای هر یک برنامه ریزی می شود. پروسه مهاجرت به کانادا برای یک فرد و یا خانواده زمانی به ثمر می نشیند که اقامت کانادا را اخذ کند و شهروند این کشور شود.
موقعیت بین المللی کشور کانادا

عضویت کشور کانادا در پیمان ها و سازمان های اقتصادی و بین المللی شاخص خوبی برای ارزیابی قدرت اقتصادی و سیاسی این کشور است.

کانادا عضو گروه G8 ، متشکل از ۸ کشور توسعه یافته و صنعتی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، سازمان اقتصادی کشورهای منطقه اقیانوس آرامAsia-Pacific Economic Cooperation ، سازمان ملل و ناتو می باشد. البته درسازمان ها و آژانس های بین المللی و اروپایی متعدد دیگری هم عضو است که همگی باعث افزایش قدرت و نفوذ این کشور شده است.

بیشترین تجارت کانادا با ایالات متحده آمریکاست و تجارت بین این دو کشور بیشترین تجارت در دنیاست. کانادا با صادرات منابع معدنی خود و نفت و گاز و تولید و صادرات محصولات کشاورزی و باغداری اقتصاد خود را اداره می کند.

در آخر باید در نظر داشت برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت کانادا هر شخص باید برنامه ای مناسب وضعیت خود را انتخاب کند و بر اساس آن اقدام کند تا بهترین جواب را در کمترین زمان به دست آورد. مشاوران با تجربه که پرونده ای متعددی را بررسی کرده اند شما را در رسیدن به این هدف کمک کرده و این مسیر پیچیده و پر پیچ و خم را هموار می کنند.

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی – ویژگی های اخذ اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

ویژگی های اخذ اقامت کانادا از طریق تمکن مالی به شرح زیر می باشد :

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی ( مراحل اخذ اقامت کانادا از طریق تمکن مالی)

 مراحل اخذ اقامت در کانادا از طریق تمکن مالی به قرار زیر می باشد:

  1. عقد قرار داد
  2. تحویل مدارک به شرکت
  3. دعوت نامه وقت سفارت
  4. تکمیل مدارک و تحویل مدارک به متقاضی جهت مصاحبه سفارت شامل مدارک زیر :
  5. تهیه آدرس اقامتی در کانادا
  6. تهیه پوشش بیمه ای درمانی در کانادا
  7. دریافت ویزای نشنال یا تایپ D
  8. سفر کاری به کانادا جهت انجام اقدامات بعدی شامل ارائه مستندات به اداره مهاجرت و اقامت در کانادا
  9. ارائه اقامت