021-79147

مقایسه اخذ اقامت ، اقامت دایم و پاسپورت گرجستان با اوکراین

اقامت گرجستان روشهای مختلفی دارد که در اینجا به آنها اشاره می نمائیم .

بطور خلاصه می توان گفت روشهای زیر برای اخذ اقامت گرجستان وجود دارند :

ثبت شرکت در گرجستان :

هر شخص ایرانی با داشتن پاسپورت معتبر می تواند یک شرکت از نوع General Trading در گرجستان ثبت نماید و هر نوع فعالیتی را با آن شروع نماید اما توجه داشته باشید در حال حاضر متاسفانه برای اتباع ایرانی با پاسپورت ایرانی حساب بانکی شرکتی افتتاح نخواهد شدولی در اوکراین محدودیت بانکی برای افتتاح حساب وجود ندارد.  . ثبت شرکت در گرجستان پروسه طولانی مدتی ندارد و اینکار در نهایت در ۲ روز کاری قابل انجام می باشد  در اوکراین حداقل ۷ روز کاری طول میکشد. اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت پروسه ای طولانی مدت دارد . اوکراین نیز پروسه ای یکماه دارد چون باید قبل از ثبت شرکت کد مالیاتی اخذ شود و بعد از ثبت شرکت اجازه کار گرفت. و نیازمند هزینه می باشند. در گرجستان نیاز به فعال کردن شرکت مورد نظر دارید که این فعال کردن هزینه بر می باشد. در اوکراین نیازی به فعال نمودن شرکت ندارید و فقط به یک حسابدار نیاز دارید که هر ۳ ماه یکبار دکلریشن برای اداره مالیات بفرسته و بنویسه که شرکت فعلا فعالیتی ندارد.

اقامت کارمندی گرجستان : در این روش اقامت، شخص متقاضی به یک شرکت معتبر گرجی معرفی می شود و اسم وی بعنوان کارمند شرکت طی یک قرارداد رسمی به اداره مالیات معرفی می شود . شخص متقاضی بنا به مبلغی که در قرارداد بصورت رسمی بعنوان حقوق وی تعیین شده ۲۰ درصد از مبلغ حقوق را ماهانه و در سر موعد به اداره مالیات بعنوان مالیات بر حقوق پرداخت خواهد کرد .
در اوکراین فرقی نمیکند شرکت اوکراینی باشد یا ایرانی!!
در اوکراین هم ۲۰ % مالیات گرفته میشود.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک :

قبلاً در این خصوص صحبت کردیم که هر تبعه خارجی که به مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا ملک خریداری نماید به وی اقامت گرجستان اعطا خواهد شد. که شما فقط یک اقامت یکساله قابل تمدید اخذ میکنید که اگر دوباره مبلغ را افزایش بدهند شما نمیتوانید اقامتتان را تمدید کنید .

ولی در اوکراین با همین مبلغ اقامت دایم برای خود و افاد خانواده اخذ مینمایید.

سرمایه گذاری در گرجستان : از نظر دولت گرجستان هر تبعه خارجی که مستقیماً در گرجستان سرمایه گذاری نماید و حداقل این مبلغ سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار لاری گرجستان باشد ، شخص سرمایه گذار می تواند درخواست اقامت دائم گرجستان دهد . اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق پلن سرمایه گذاری تنها از طریق یک وکیل معتبر گرجی قابل انجام است . در خصوص سرمایه گذاری توجه داشته باشید که تنها کسانی که مستقیماً در گرجستان سرمایه گذاری می نمایند شامل پلن سرمایه گذاری در گرجستان خواهند شد .

در اوکراین نیز مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ دلار میباشد که شما این سرمایه گذتری را حتی میتوایند با خرید خانه یا ماشین یا هر دو انجام بدهید و فقط باید ملک یا خودرو را بنام شرکت خود خریداری نمایید. وکلای ما در این راه کنار شما هستند .

اقامت گرجستان از طریق ازدواج با تبعه گرجی :

هر شخص خارجی که با یک تبعه گرجی ازدواج رسمی داشته باشد می تواند اقامت گرجستان را بعد از ۵ سال اخذ نماید . بعضاً اقامت دائم گرجستان پس از ازدواج رسمی به شخص متقاضی اعطا خواهد شد .که باید ثابت کنند ازدواج صوری نبوده!
در اوکراین اگر از طریق وکیل کار انجام بشه حتی در مدت سه ماه میشه اقامت دایم اوکراین را گرفت. ولی تکنیک های خاص خود را دارد که حتما باید توسط وکبا انجام بشه!

اقامت گرجستان از طریق پذیرش تحصیلی در گرجستان :

هر تبعه خارجی که در یکی از موسسات رسمی گرجستان پذیرش تحصیلی دریافت کند از طریق نامه ای که از موسسه آموزشی میگیرد می تواند به تعداد سالهای تحصیل اقامت گرجستان را اخذ نماید. اما نکته حائز اهمیت این است که این نوع اقامت اعتبار شهروندی نداشته و جزء سوابق تحصیلی فرد محسوب نمی شود.

در اوکراین هم دقیقا به همین صورت میباشد.

در حال حاضر اخذ اقامت گرجستان سخت تر شده و پیشنهاد ما اخذ اقامت اوکراین میباشد.

بسیاری از ایرانیان مقیم گرجستان بدون اخذ مجوز قانونی اقامت گرجستان بعد از گذشت هر ۴۵ روز یکبار، از مرز گرجستان خارج شده و مجدداً از طریق زمینی وارد مرز گرجستان می شدند و با تمدید ویزای ۴۵ روزه در گرجستان حضور می یافتند. در حال حاضر متاسفانه پلیس مرزی گرجستان نسبت به این موضوع سخت گیری های زیادی می کند و در صورتی که شخصی بیش از ۳ یا ۴ مهر ورود و خروج در پاسپورت خود داشته باشد از ورود وی به خاک گرجستان جلوگیری به عمل می آورند .

راحت ترین راه برای اخذ اقامت گرجستان چیست ؟

راحت ترین روش برای اخذ اقامت گرجستان، خرید ملک در گرجستان است . در گرجستان پس از اینکه سند ملک بنام شما شد درخواست اقامت می دهید و پس از گذشت ۳۰ روز کارت اقامت یکساله شما آماده است.و هر سال باید تمدید شود.  به اداره اقامت گرجستان درخواست کارت می دهید و پس از گذشت ۱۰ روز کارت اقامت خود را دریافت خواهید نمود .

 در اوکراین روش ازدواج و حضانت راح ترین راه میباشد.

مزایای اقامت در کشور گرجستان چیست ؟

داشتن کارت اقامت گرجستان مزایای زیادی برای شما دارد :

  1. داشتن مجوز قانونی اقامت یک کشوری که بزودی اروپائی می شود .
  2. امکان استفاده از وام بانکی با کمترین بهره .
  3. اخذ ویزای شینگن به راحتی
  4. امکان افتتاح حساب بانکی ارزی بین المللی
  5. امکان اخذ اقامت دائم گرجستان پس از ۶ سال تمدید بصورت متوالی

آیا واقعاً اخذ اقامت گرجستان سخت تر شده ؟

بله ! بدلیل مهاجرت های بسیار زیادی که ایرانیان و دیگر اتباع خارجی به گرجستان داشته اند دولت گرجستان به منظور جلوگیری از مواردی همچون مهاجرت های غیر قانونی و یا تعداد مهاجرت های زیاد بیش از آنچه پتانسیل کشور گرجستان است قوانین اقامتی را سخت تر نموده اند. متاسفانه ممکن است بزودی مجدداً ویزا بین کشور گرجستان و ایران برقرار شود و ایرانیان جهت سفر به گرجستان حتی بصورت تفریحاتی مجبور به تهیه ویزا از سفارت گرجستان در تهران شوند ! مصوبه ای که تقدیم پارلمان گرجستان شده خبر از افزایش حداقل مبلغ خرید ملک از ۳۵ هزار دلار به ۱۰۰ هزار دلار داده و همچنین حداقل مبلغ سرمایه گذاری مستقیم از ۳۰۰ هزار لاری به ۳۰۰ هزار دلار را دارد اما در حال حاضر چنین مصوبه ای توسط دولت گرجستان تصویب شده است !

بنابراین در خصوص قرارداد های اقامت کارمندی سخت گیری های بیشتری صورت میگیرد و مدارک مربوط به پرونده های سرمایه گذاری در گرجستان و خرید ملک، بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند و موضوعات مهاجرتی حساسیت بیشتری خواهند داشت .

آیا گرجستان ارزش اخذ اقامت و زندگی را دارد ؟

بله ! واقعاً ارزش اقامت را دارد . البته هرآنچه برای شما بنویسیم ممکن است برداشت کنید که بازار گرمی میکنیم! به شما پیشنهاد میکنیم حتماً یک سفر با تور به گرجستان داشته باشید تا از نزدیک با گرجستان و محیط آرامش آشنا شوید و لذت زندگی در این کشور را ببینید .

زمانی که اقامت گرجستان را داشته باشید با خیال راحت به این کشور رفت و آمد دارید، اگر ملکی را خریداری نمائید بدون دغدغه اجاره ملک می توانید زندگی را شروع کرده تا بتوانید کار مناسبی را پیدا کرده ، مشغول بکار شوید و از زندگی خود در گرجستان لذت ببرید !