021-79147

 

پاسپورت اوکراین

رتبه بندی پاسپورت کشورها:

رده بندی پاسپورت کشورها بر اساس میزان قبولی آنها بدون ویزا که نمایانگر قدرت گذرنامه آن کشور می باشد، طبقه بندی می شوند.
یعنی اگر امتیاز یک کشور ۱۶۱ باشد فرد دارنده آن گذرنامه می تواند بدون ویزا به ۱۶۱ کشور مسافرت کندو البته کشورهایی که نیاز به ویزای Visa on Arrival نیز می باشد در آمار ۱۶۱ کشور در نظر گرفته شده است.

روش های اخذ پاسپورت اوکراین:

قدرتمندترین پاسپورت های جهان:

به گزارش مرکز اطلاع رسانی رتبه ۳، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط سایت شاخص گذرنامه کشورها، سه کشور سنگاپور، آلمان و کره جنوبی با ۱۶۱ امتیاز در رتبه اول بهترین پاسپورت های دنیا قرار دارند.

بیشترین اعتبار پاسپورت کشورها در اروپا و آمریکای شمالی و شرق آسیا می باشد. کشورهایی که عمدتا صنعتی و پیشرفته می باشند.

رتبه پاسپورت ایران:

ایران با ۳۶ امتیاز در رتبه ۹۰ دنیا قرار دارد و اعتبار پاسپورت ایرانی تنها از کشورهای سومالی، سوریه، پاکستان، عراق و افغانستان بیشتر است.

با پاسپورت اوکراین به کدام کشورها بدون ویزا می‌توان سفر کرد؟

از ماه اکتبر ۲۰۱۸ با پاسپورت اوکراین می‌تواند بدون ویزا به ۱۳۰ کشور سفر نمود. رنکینگ پاسپورت اوکراین از رتبه پنجاه و سومین به رتبه بیست و ششم ارتقا پیدا کرده‌است.

قویترین پاسپورت های خاورمیانه:

اعتبار پاسپورت کشورهای خاورمیانه و آفریقا بسیار کم می باشد و تنها امارات و ترکیه وضعیت بهتری دارند. اعتبار پاسپورت ترکیه در رتبه ۴۰ قرار دارد و کشور امارات در رتبه ۲۱ قرار گرفته است.

 

مراحل اخذ پاسپورت اوکراینی از طریق ازدواج با تبعه اوکراینی :

بعد از اینکه ازدواج در زاگس یا مراکز گاتو (ثبت ازدواج در یکروز انجام شد ) ، شما بعد از دو سال میتوانید تقاضا اقامت دایم اوکراین را تقدیم به اداره مهاجرت مرکزی اوکراین بکنید که در کیف در آدرس برزنیکوسکی ۴آ و باگدانا خملنیستوا میباشد. و پس از اخذ اقامت دایم میتوانید بلافاصله تقاضا پاسپورت(شناسنامه) بکنید. که باید به آویر رایون ( منطقه) خودتان که پراپیسکا (رجیستریشن آدرس) ثبت شده مراجعه کنید . که بعد از بررسی ابتدایی مدارک تحویل اداره مهاجرت مرکزی میشود که مدارک بصورت کامل مورد بررسی قرار میگیرد. و اگر همه چیز اوکی بود و استعلام ها گرفته شد به دفتر ریاست جمهوری فرستاده میشود که در نوبت اخذ امضا از رییس جمهور قرار بگیرد. بعد از اینکه امضا توسط رییس جمهور زده شد از اداره مهاجرت با شما تماس گرفته میشود تا بروید برگه ای را پر کنید مبنی بر اینکه شما از تبعیت اولیه خود بیرون بیایید ( که کاملا صوری میباشد) و شما نیازی به خروج از تابعیت اصلی خود ندارید!
کارت اقامت دایم خود را تحویل اداره مهاجرت میدهید و شناسنامه خود را تحویل میگیرید . حالا میتونید برید و تقاضای زاگزان پاسپورت (گذرنامه) کنید.

 

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت :

۱- مدرک زبان اوکراینی
۲- عدم سو پیشینه ایران و اوکراین
۳- ترجمه پاسپورت به زبان اوکراینی با مهر دفترخانه ( ناتاریوس)
۴- ۱۲ قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵ کاغذ مات
۵– پرینت بانکی با حداقل ۱۵۰۰ دلار موجودی
۶- پراپیسکا
۷– اقامت دایم
۸– مدرک محل زندگی در ایران

 

قیمت اخذ گذرنامه اوکراینی بعد از اینکه شناسنامه اوکراینی را دریافت کردید:

فوری ۳ روزه ۱۰۰ دلار
غیر فوری ۱۰ روزه ۵۰ دلار
مدارک لازم :
شناسنامه اوکراینی
کد مالیاتی
پراپیسکا
انگشت نگاری