021-79147

.

کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت در سراسر جهان است که هر سال تعداد بالایی از ایرانیان را به خود جذب می‌کند. در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار متقاضی ایرانی در کشور کانادا سکونت دارند که هر کدام از آنها برای مهاجرت خود از روش‌های متنوعی همچون تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری در کانادا استفاده کردند.

طبق تحقیقات می‌توان گفت در 10 سال گذشته با توجه به برنامه حمایتی دولت کانادا یعنی امکانات مختلفی همچون ارائه خدمات پزشکی رایگان، فرصت‌های شغلی بسیار عالی، سیستم آموزشی پیشرفته، امکان سرمایه گذاری امن و… مهاجرت به کانادا افزایش بسیار زیادی داشته است.

در صورتی که شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید؛ در ادامه مطلب با موسسه سفیر نور برای آشنایی با روش‌های مختلف مهاجرت و چگونگی دریافت ویزای کانادا همراه باشید.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

همانطور که می‌دانید که مهاجرت به تمامی کشورهای جهان دارای شرایط خاص خود می‌باشد. مهاجرت به کانادا نیز طبق قوانین سال ۲۰۲۳ دارای شرایط خاصی همچون تمکن مالی، دانش زبان، شرایط سنی، گواهی تأیید سلامت پزشکی، گواهی عدم سوءپیشینه و… مورد نیاز است که شما می‌توانید در صورت همکاری با یک موسسه مهاجرتی معتبر همچون موسسه سفیر نور آنها را به راحتی رعایت ‌کنید.

همچنین قابل ذکر است که علاوه بر مهاجرت به کانادا تا شما پس از دو سال حضور در این کشور امکان اخذ اقامت دائم را با کمک موسسه‌های معتبری همچون موسسه سفیر خواهید داشت. برای مثال اگر شما از طریق مهاجرت کاری اقدام کنید به دلیل نیاز نیروی کار و سرمایه گذاری در کشور کانادا امکان اقامت دائم در سریع‌ترین حالت ممکن برای شما وجود خواهد داشت.

همچنین قابل ذکر است که برای دریافت اقامت دائم کانادا نصب اقامت مداوم در ۷۳۰ روز یعنی دوسال نیست بلکه شما می توانید در یک دوره پنج ساله این ۷۳۰ روز را در کانادا زندگی کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا

 1. این کشور در گزارش U.S. News به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی مهاجران تعیین شده است.
 2. کشور کانادا نسبت به کشورهای دیگر برای مهاجرت کاری برای رشد اقتصادی است و از نظر پیشرفت اقتصادی به عنوان یکی از ۱۰ کشور برتر جهان شناخته می‌شود.
 3. کشور کانادا برای تمامی تخصص‌ها بازار کار وجود دارد؛  تفاوتی ندارد که شما از طریق تحصیل یا کارآفرینی قصد کار داشته باشید. در هر صورت کانادا پذیرای شما در شغل‌های مختلف است.
 4. کشور کانادا نژادپرستی نیست و در این کشور را مشاهده کننده بیشتر از 200 ملیت و فرهنگ متنوع هستیم.
 5. کانادا نسبت به کشورهای دیگر از طبیعت گردی بیشتری برخوردار است و شما مشاهده کننده مناظر طبیعی بسیار زیادی خواهید بود.
 6. کشور کانادا دارای سطح امنیت بسیار بالایی طبق Worldpapulation است که می‌تواند تضمین‌کننده جان و مال شما باشد.
 7. افرادی که قصد اشتباه از طریق کارآفرینی و استارتاپ طبق روش CEOWORLD Magazine هستند؛ کشور کانادا بهترین انتخاب آنها برای موفقیت در کمترین زمان ممکن می‌باشد.
 8. از لحاظ آموزشی کشور کانادا در بین کشورهای جهان به عنوان چهارمین کشور شناخته شده و در گزارش US News بهترین انتخاب ممکن برای تحصیل می باشد.
 9. اگر قصد تحصیل در حوزه های پزشکی راداری قابل ذکر است که کانادا دارای کیفیت خدمات درمانی بسیار بالا در سطح جهانی می‌باشد.

ویزا کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا به عنوان یک مجوز برای ورود مهاجران به خاک کانادا شناخته می‌شود. این ویزا با اهداف مختلفی همچون تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری و… ارائه خواهد شد و شما پس از دو سال می‌توانید آن را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید. از ویزاهای متفاوت کانادا می‌توانیم به نمونه‌های ذکر شده اشاره کنیم.

1. ویزای توریستی کانادا

اولین نمونه ویزای کانادا را میتوان ویزای توریستی یا درواقع ویزای موقت معرفی کرد؛ معمولا افراد مختلف برای اقامت کوتاه مدت و اهداف همچون دیدن خانواده، مصاحبه کاری، مصاحبه تحصیلی و… تا سقف مدت 6 ماه تعیین می‌شود.

2. ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا یکی از محبوب‌ترین ویزاهای این کشور است که با هدف‌های مختلفی همچون کار در زمینه رشته تحصیلی، خود اشتغالی، استارت آپ و… ارائه خواهد شد. شرط اصلی دریافت ویزای کاری ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی با ادعا نامه تأیید مصاحبه کاری در کانادا است.

3. ویزای تحصیلی کانادا :

ویزای تحصیلی کانادا یکی دیگر از محبوب ترین ویزاهای این کشور است که در ادامه مطلب به صورت بسیار گسترده درباره آن توضیح خواهیم داد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

 1. ارائه تاریخچه سفر متناسب با منابع مالی
 2. اثبات تمکن مالی با گردش حساب 4 تا 6 ماه
 3. پاسپورت با تاریخ اعتبار کامل
 4. ایمیل معتبر
 5. تأیید مدارک با مهر دارالترجمه رسمی
 6. ترجمه مدارک به زبان انگلیسی
 7. پرداخت هزینه‌های دریافت ویزا
 8. درصورت شرکت در درخواست دریافت ویزا کاری، قبول شدن در مصاحبه کاری الزامی است.
 9. و…

مدت زمان دریافت ویزا چقدر است ؟

مدت زمان دریافت ویزای کانادا بستگی به نوع ویزا و شرایط دریافت ویزا دارد. برای مثال درصورتی که شما درخواست دریافت ویزا توریستی داشته باشید، زمان درخواست ویزا نهایتا یک ماه خواهد بود اما زمان مورد نیاز برای دریافت ویزا کاری یا تحصیلی حداقل بین ۱ ماه تا ۳ ماه است و در برخی از موارد با توجه به شرایط ممکن است تا چندین سال نیز زمان ببرد.

در صورتی که شما برای دریافت ویزای کانادا عجله دارید، پیشنهاد می‌کنیم از همکاری موسسه‌های مهاجرتی انجام موسسه سفیر نور بهره ببرید. موسسه با توجه به تجربه و علم کارشناس‌های خود در زمینه مهاجرت به کشورهای دیگر هموار کننده راه و رفع کننده مشکلات برای شما خواهد بود.

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با این موضوع، زمان مورد نیاز برای دریافت بسیاری از ویزاهای بیان کردیم.

 1. ویزای توریستی، 129 روز.
 2. سوپر ویزا، 274 روز.
 3. ویزای تحصیلی، ویزای کاری، برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، و برنامه تجربه کانادا، بین 9 هفته تا 12 ماه.
 4. برنامه مهاجرتی استانی، ویزای خوداشتغالی، ویزای اسکیل ورکر، بین 13 ماه تا 29 ماه.
 5. ویزای اسکیل ترید، ویزای اسکیل ورکر کبک، ویزای استارتاپ، بین 32 تا 96 ماه .

البته به این حوزه نیز دقت داشته باشید که زمان مورد نیاز بیان شده در این قسمت به صورت تقریبی تایید شده است و تنها برای اطلاع کلی شما می‌باشد. در تمامی زمان های اعلام شده عوامل مختلفی همچون تعیین زمان رسیدگی، ارسال دعوت‌نامه، سابقه کار، میزان مهارت زبان و…  می‌تواند افزایش دهنده یا کاهش دهنده زمان دریافت ویزا باشد.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به این کشور می‌باشد. شما می‌توانید با تحصیل در کانادا به صورت دائم اقامت این کشور را با کمترین هرینه ممکن دریافت کنید. همچنین قابل ذکر است که سطح ارائه خدمات آموزش و پرورش در کشور کانادا نسبت به کشورهای دیگر بیشتر می باشد به همین دلیل تحصیل کنندگان در این کشور توانایی تحصیل و کار به صورت همزمان را دارند.

برای مثال شما می توانید از روش محبوب کوآپ برای تحصیل و کار به صورت همزمان یا دریافت بورسیه تحصیلی به زبان انگلیسی و فرانسه در کانادا با کمک موسسه‌های معتبری همچون موسسه مهاجرتی سفیر نور بهره ببرید. البته قابل ذکر است که تحصیل در کانادا نیز مانند تمام روش های مهاجرت به کانادا دارای شرایط خاصی می باشد برای مثال از لحاظ شرایط سنی شما باید حداکثر زیر ۴۵ سال و از نظر تمکن مالی امکان پرداخت هزینه 833 دلار آمریکا را داشته باشید.

امکان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

در بسیاری از مواقع شما برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیاز به حضور در دانشگاه مورد نظر و شرکت در مصاحبه خواهید داشت، به همین دلیل دریافت ویزای توریستی در ابتدا الزامی است. در این شرایط موسسه سفیر نور به شما پیشنهاد می‌کند که در صورت تایید مصاحبه تحصیلی به تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی برای کاهش دریافت ویزا بپردازید.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد هزینه دریافت ویزا های مهاجرت به کانادا طبق شرایط مختلف و نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال از عوامل تاثیر گذار در هزینه دریافت ویزای تحصیلی می‌توانیم به درخواست مجوز تحصیل، معاینات پزشکی، میزان هزینه مورد نظر دانشگاه برای هر ترم، مسائل تحصیلی، رشته مورد نظر و… اشاره داشته باشیم. در صورتی که شما قصد اطلاع از میزان درآمد و هزینه تحصیل را دارید، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه سفیر نور تماس حاصل کنید.

جاب آفر کانادا

همانطور که گفته شد کانادا در سالهای اخیر به دلیل کمبود نیروی کار و سرمایه گذاری در کشور پذیرای مهاجران کاری از سراسر جهان می‌باشد. به همین دلیل مشاهده کننده 60٪ مهاجران کاری سراسر جهان در به دلیل حقوق بالای کار بین 54600 تا 10500 دلار کانادا در این کشور ساکن شدند.

یکی از روش‌های بسیار محبوب برای مهاجرت کاری دریافت پیشنهاد شغلی یعنی جاب آفر (Job offer) است.  در روش جاب آفر شما باید یک پیشنهاد رسمی توسط کارفرما کانادایی دریافت کرده و آن را به اداره مهاجرت ارائه دهید. با استفاده از این روش در سریع ترین حالت ممکن شما دریافت کننده ویزای مهاجرت کاری خواهید بود.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا 

برای زندگی در کانادا اولین موضوع موردنظر برآورد هزینه‌های زندگی نسبت به شهر و استانی است که شما انتخاب می‌کنید. تمکن مالی برای زندگی در کانادا حرف اول را میزند و شما باید با توجه به میزان بودجه خود برای گذران زندگی انتخاب‌های مناسبی داشته باشید. برای مثال درصورتی که شهر، دانشگاه، میزان تغذیه و… در حد متوسط انتخاب کنید، مسلما هزینه کمتری برای هزینه نیاز خواهید داشت.

به صورت متوسط هزینه زندگی عادی در کانادا برای یک ماه با در نظر گرفتن عوامل مختلف طبق اجاره آپارتمان یک خوابه1,200 الی 1,700، مواد غذایی250 الی 400، تفریح و سرگرمی بین 50 الی 100، بنزین حدود 1.23 و…برآورد می‌شود.

ازدواج کانادا

ازدواج در کانادا یکی از راه‌های دریافت اقامت در این کشور است. شاید این روش برای تمامی افراد مناسب نیست. اما شما درصورت داشتن کیس مناسب در کشور کانادا برای ازدواج به راحتی می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. البته دقت داشته باشید که این روش نیز بسیار دقیق است و اداره مهاجرت بر روی واقعی بودن ازدواج شما نظارت بالایی خواهد داشت.

.

.