021-79147

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

قوانین کار در اوکراین چگونه است؟

 

برای کار در اوکراین چندین نوع توافقنامه وجود دارد که متقاضیان متناسب با شرایط و خواسته های کارفرما تنظیم می شود. ساعت کاری در کشور اکراین توافقی بین فرد و کارفرماست ولی به صورت کلی ساعت کاری در طول هفته در کشور اوکراین ۴۰ ساعت در نظر گرفته می شود. افراد اوکراینی یا خارجی که اقامت دایم اوکراین را دارا میباشد میتواند در حین تحصیل به صورت نیمه وقت مشغول به کار می باشند.

قانون مالیات در کشور اوکراین متناسب با درآمد افراد تعیین می شود و به صورت کلی بین ۵ تا ۷ درصد در نظر گرفته می شود. در حال حاضر میزان دستمزد در کشور اوکراین نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین می باشد.

سایت های کاریابی بهترین منبع برای جستجوی کار در اوکراین می باشند. از همین رو متخصصان می توانند با مراجعه به سایت های ذکر شده، شانس خود برای اخذ ویزای کار افزایش دهند.

Work.ua

Jooble.com.ua

Jobs.ua

برای دریافت ویزای کار اوکراین چه مدارکی لازم است؟

افرادی که بدنبال کار در کشور اوکراین می باشند باید مهارت های خود را برای کارفرمایان شرح دهند. یکی از مهمترین فاکتورهای موجود برای قبولی درخواست کار در اوکراین مبحث رزومه می باشد. بصورت معمول رزومه یک یا دو صفحه بوده و خلاصه‌ای از تحصیلات، تجربه‌های کاری شما، دستاوردها و جوایزتان و مهارت‌های ویژه‌ای که دارید است. لازم بذکر است که اطلاعات تماس باید در رزومه هر فرد قید شود.

شما میتوانید رزومه خود را برای کارفرما در سایت های بالا بفرستید و لی بهتره که شما در اوکراین شرکتی ثبت کنید و اجازه کار را از طریق شرکت خودتان بگیرید که بین ۱ یا ۳ سال میباشد. در این صورت شما بطور قانونی میتوانید در اوکراین کار کنید.

شرکت سفیر نور میتواند شما را در این راه کمک کند.

بهترین مشاغل برای کار در اوکراین کدامند؟

لیستی از ۵ شغل با درآمد بالا را در اوکراین به شرح زیر می باشد. افراد با مهارت بالا می توانند برای حرفه های مورد نظر اقدام نمایند.

۱ – IT
شرکت هایی زیادی در اوکراین در حوزه آی تی کار میکنند و پتانسیل بسیار بالایی وجود دارد.

۲ – خدمات ساختمانی
با ساخت و ساز های زیادی که در اوکراین وجود دارد ، کارهایی که مربوط به ساختمان میباشد قطعا سودده میباشند.
کاشی کار- برقکار – طراحی داخلی و …
۳– صادرات و واردات
اوکراین با ۴۵ میلیون جمعیت بازار بکری برای محصولات ایرانی میباشد.

۴- مدیر بازاریابی

این موقعیت نیاز به خلاقیت زیادی دارد، دیدگاه های تازه و شور و شوق زیادی برای تبلیغ محصول در تیم حرفه ای واقعی. در صورتی که شما به دنبال یکی از ایده های جالب توجه خود هستید، به آنها ۳،۴۷۰ دلار داده می شود. همچنین، کارمند باید با تجربه، صحبت به زبان انگلیسی، دستیابی به رشد ترافیک و بهبود PR استراتژی شرکت باشد.

مدیر ارتباطات تجاری

جایگاه سوم از جایگاه B2G (کسب و کار به دولت) گرفته شده است. این بدان معنی است که کارگر با دانشگاه ها در اوکراین همکاری خواهد کرد و آنها را با اعتبار مجوز ارائه می دهد. اگر کارمند بزرگ در حوزه B2B باشد، انگلیسی، اوکراینی و روسی صحبت می کند و دوست دارد سفر کند، می تواند برای این کار درخواست بدهد و ۳،۱۰۵ دلار در هر ماه حقوق دریافت  می کنند

شرایط کار در اوکراین

برطبق قانون اوکراین ارگان های رسمی نمیتوانند دانشجویان را بطور رسمی به کار گیرند. این ارگانها ی دولتی نیاز به نیروهای تمام وقت دارند و معمولاً کارمندان خود را از میان افرادی با زمان پاره وقت انتخاب نمی کنند. ولی دانشجویان می توانند راه دیگری برای کار برگزینند و آن کار در بازار آزاد و یک سری کارهای دانشجویی می باشد.
حال این سوال مطرح می شود که هر فردی در حین تحصیل میتواند کار دانشجویی پیدا کند یا خیر؟ مسلما پیدا کردن کار در هر کشوری بستگی به سطح دانش شخص به زبان کشورها، تجربه کاری و ویژگی اخلاقی و شخصی فرد دارد.
اوکراین بازار بسیار گسترده ای از نظر پوشاک ، لوازم منزل و الکترونیک دارد و میتوان از طریق کار و با استفاده از کمی خلاقیت
درآمد مناسبی را کسب کرد و همیشه اصلی مهم در کسب درآمد وجود دارد، وقتی در کار خود مداومت کنید و با تلاش و
صبر ادامه دهید و فردی با استعداد باشید به موفقیت خواهید رسید.
به عنوان نمونه میتوان به کار درسوپرمارکت های بزرگ اوکراین اشاره کرد، این سوپر مارکت ها به دلیل داشتن بخش هاو قسمت های زیاد قابلیت این را دارند که به افراد جویای کار اجاره داده شوند و شخص به فروش اجناس خود بپردازد.
این نکته قابل ذکر است که دانشجوی مقطع لیسانس مجوز کار در اوکراین در هفته ده ساعت را دارا می باشد، دانشجوی فوق لیسانس مجوز کار در اوکراین محدوده ای ۲۰ ساعته و دانشجوی دکترا مجوز کار در اوکراین ۳۰ ساعت در هفته را دارند. حقوق این افراد بین ۸ تا ۱۰ دلار به ازای هر ساعت کار میباشد، که شخص می تواند بوسیله آن قستی از مخارج زندگی و شهریه خود را تامین کند، حتی با کار در بازار آزاد شما میتوانید به در آمد ماهیانه حدودا ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار هم برسید.
افرادی که تصمیم دارند بعد از فارغ التحصیل شدن در کشور اوکراین مشغول به کار تمام وقت شوند بایستی تسلط کامل بر زبان روسی داشته باشند و از نظرتحصیلی دانشجوی ممتازی باشند، تا بتوانند شغل مناسبی را برای خود انتخاب کنند.
درفرهنگ مردم اوکراین اگر شغل انتخاب شده ماهیتی غیر اخلاقی نداشته باشد و به شیوه ای صحیح و سالم باشد بسیار پسندیده خواهد بود.

 

در خاتمه متذکر می شوم که در قانون کار در اوکراین شهروندان این کشور بدون در نظر گرفتن ملیت یا نژاد از حقوق مساوی کار برخوردارند و درباره کار در اوکراین برای زنان هم اینکه، پاداش کار و فراغت و امنیت اجتماعی از حقوق مساوی با مردان برخوردارند و به موجب قانون کار در اوکراین ، در شب برای زنان آبستن و مادران پرستار و نیز زنان دارای بچه های کم تر از یک سال، کارگران صنعتی و اداری و سایر بخش های دیگر که سنشان کم تر از هجده سال باشد ممنوع است.
طبق قانون کار در اوکراین منظور از کار شبانه یا شبکاری کاری است که ساعت ده شب تا شش صبح صورت بگیرد.

 

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت یک شرکت ثبت می‌کنید. شرکت مسئولیت محدود حتی با یک نفر هم قابل ثبت است. یک ایرانی می‌تواند مالک ۱۰۰ درصدی شرکت خودش باشد و نیازی به شریک اکراینی ندارد. اما، تا قبل از اخذ جواز کار، نمی‌تواند مدیر عامل باشد و حق امضا ندارد. بنابراین، به طور موقت (برای حدود ۳ ماه) یک مدیر عامل اکراینی استخدامی (بدون سهام در شرکت) معرفی می‌شود تا مقدمات اخذ جواز کار را فراهم کند. بعد از صدور جواز کار، مدیر عامل اکراینی عزل و مدیر عامل ایرانی (که جواز کار گرفته) منصوب می‌شود. هزینه نگهداری از شرکت، شامل هزینه حسابداری و اظهارنامه مالیاتی، هزینه نگهداری از حساب بانکی، تمدید آدرس حقوقی و… حدودا سالی ۲ هزار دلار است. بهتر است تا حد امکان، فعالیتی هم در شرکت داشته باشید تا شرکت اظهارنامه صفر رد نکند. مادامی که شرکت فعالیت ندارد، مالیات نمی‌پردازید. برای اطلاعات کامل درباره ثبت شرکت در اوکراین، اینجا را بخوانید. توضیحات کامل درباره سیستم مالیاتی شرکت ها در اوکراین را اینجا بخوانید.جواز کار دو نوع است:

جواز کار معمولی – ویزای کار یک ساله

حدود ۳ ماه زمان می‌برد. باید سالی ۲۲۰ هزار روبل (حدودا ماهی ۳۲۰ دلار) از حساب شرکت به حساب شخصی خودتان به عنوان حقوق پول واریز کنید. یعنی از حساب شرکت، ماهی ۳۲۰ دلار به حساب کارمند (شخص ایرانی) پول واریز شود. (از جیب به جیب!) از این مبلغ، باید ماهی ۱۸۰ دلار حق بیمه به دولت پرداخت شود. بر اساس این نوع جواز کار، ویزای کار یکساله داده می‌شود که با آن می‌توانید یک سال تمام در اوکراین بمانید. ویزا مولتی است و می‌تواند در رفت و آمد باشید. این نوع ویزا قابلیت تمدید به نیاز به خروج از اوکراین را دارد. یعنی اگر بعد از ۹ ماه از دریافت جواز کار، به تمدید آن اقدام کنید، جواز کار و ویزا بدون این که مجبور باشید اوکراین را ترک کنید، تمدید می‌شود و به این طریق می‌تواند سال های سال در اوکراین بمانید. مادامی که حق بیمه را پرداخت کنید. افراد همراه (همسر و فرزندان) هم می‌توانند «ویزای همراه» بگیرند، بدون این که مجبور باشند حق بیمه پرداخت کنند. به عنوان مثال، پدر خانواده، شرکت ثبت می‌کند، برای خودش جواز کار و ویزای کار یکساله می‌گیرد و برای همسر و فرزندانش هم ویزای کار همراه یکساله. ماهی ۱۸۰ دلار هم حق بیمه پرداخت می‌کند. اما این نوع ویزا، فقط ویزاست و به اقامت  اوکراین یا تابعیت منجر نمی‌شود. پروسه کاری: ثبت شرکت با ۱۰۰ درصد سهام ایرانی و معرفی مدیر عامل استخدامی اوکراینی — ۲ هفته زمان می‌برد افتتاح حساب بانکی در یک بانک اوکراینی توسط مدیر عامل اوکراینی — ۱ هفته زمان می‌برد اخذ جواز کار — ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد عزل مدیر عامل اوکراینی و نصب مدیر عامل ایران و اعلام تغییرات به بانک — ۲ هفته زمان می‌برد هزینه ها: ثبت شرکت و اخذ جواز کار برای یک نفر مدیر عامل ایرانی: ۵ هزار دلار سرمایه اولیه شرکت که باید در حساب بانکی شرکت واریز شود: حداقل ۵۰۰ دلار در صورت نیاز، جواز کار برای نفر دوم (غیر همراه): ۲ هزار دلار در صورت نیاز، ویزای همراه یکساله برای عضو خانواده همراه، ۱ هزار دلار هزینه‌های نگهداری از شرکت: سالی ۲ هزار دلار هزینه بیمه هر نفر اصلی با جواز کار: ماهی ۱۸۰ دلار هزینه بیمه برای هر نفر همراه (عضو خانواده): ندارد هزینه های سفر

جواز کار نیروی متخصص (VKS) – ویزای کار سه ساله

حدود ۲ ماه زمان می‌برد. باید سالی ۲ میلیون UAH(حدودا ماهی ۲۹۳۰ دلار) از حساب شرکت به حساب شخصی خودتان به عنوان حقوق پول واریز کنید. یعنی از حساب شرکت، ماهی ۲۹۳۰ دلار به حساب کارمند (شخص ایرانی) پول واریز شود. (از جیب به جیب!) از این مبلغ، باید ماهی ۳۸۰ دلار حق بیمه به دولت پرداخت شود. بر اساس این نوع جواز کار، ویزای کار سه ساله داده می‌شود که با آن می‌توانید سه سال تمام در اوکراین بمانید. ویزا مولتی است و می‌تواند در رفت و آمد باشید. این نوع ویزا قابلیت تمدید به نیاز به خروج از اوکراین را دارد. یعنی اگر بعد از ۲ سال و ۱۰ ماه از دریافت جواز کار، به تمدید آن اقدام کنید، جواز کار و ویزا بدون این که مجبور باشید اوکراین را ترک کنید، تمدید می‌شود و به این طریق می‌تواند سال های سال در اوکراین بمانید. مادامی که حق بیمه را پرداخت کنید. افراد همراه (همسر و فرزندان) هم می‌توانند «ویزای همراه» بگیرند، بدون این که مجبور باشند حق بیمه پرداخت کنند. به عنوان مثال، پدر خانواده، شرکت ثبت می‌کند، برای خودش جواز کار و ویزای کار سه ساله می‌گیرد و برای همسر و فرزندانش هم ویزای کار همراه سه ساله. ماهی ۳۸۰ دلار هم حق بیمه پرداخت می‌کند. این نوع ویزا، قابلیت تبدیل به اقامت دائم اوکراین یا همان پاسپورت آبی را دارد. یعنی به محض اخذ ویزای کار سه ساله، می‌شود در خواست اقامت دائم اوکراین داد و ۳ تا ۶ ماه بعد اقامت دائم اوکراین دریافت کرد. اعضای خانواده (همسر و فرزندان) هم می‌توانند اقامت دائم بگیرند. اقامت دائم (VNZh) از طریق جواز کار، سه ساله است و حکم «گرین کارت» را دارد. یعنی به جای ویزا، دفترچه (پاسپورت) آبی به شما می‌دهند که در کنار پاسپورت ایرانی ارزش دارد. یعنی همچنان ایرانی هستید و با این پاسپورت آبی، به اوکراین سفر می‌کنید. با داشتن اقامت دائم اوکراین ، از همه حقوق شهروندی یک اوکراینی، غیر از حق رای برخوردارید و حتی مشمولی بیمه درمان رایگان می‌شوید. اگر یک بار دیگر اقامت دائم را تمدید کنید (اول ویزای کار سه ساله، بعد اقامت دائم سه ساله)، و از این ۶ سال، ۵ سال را در اوکراین بمانید، هر سال حداقل ۶ ماه، مهمترین شرط اخذ تابعیت اوکراین را دارا هستید و می‌توانید درخواست تابعیت اوکراین بدهید و پاسپورت روسی بگیرید. هزینه اخذ جواز کار سه ساله برای نفر اصلی ۲ هزار دلار و برای افراد همراه (اعضای خانواده) هر نفر هزار دلار است. هزینه اخذ اقامت دائم (VNZh) برای هر نفر، ۵ هزار دلار است. علاوه بر این، باید محل اقامت معرفی کنید. این آدرس در پاسپورت آبی، به شکل یک مهر ذکر می‌شود و به آن «پراپیسکا» می‌گویند. از این جهت، داشتن ملک (آپارتمان) به کارتان می‌آید. یعنی آدرس محلی اقامت واقعی خود را که مالک آن هستید اعلام می‌کنید. در غیر این صورت، باید «پراپیسکا» تهیه کنید. علاوه بر هزینه، خریدن «پراپیسکا» می‌تواند شما را دچار مشکلات ناخواسته کند. توجه داشته باشید که «پراپیسکا» با «رگیستراتسیا» یا همان «رجیستر ویزا» متفاوت است. پروسه کاری: ثبت شرکت با ۱۰۰ درصد سهام ایرانی و معرفی مدیر عامل استخدامی روس — ۲ هفته زمان می‌برد افتتاح حساب بانکی در یک بانک روس توسط مدیر عامل روس — ۱ هفته زمان می‌برد اخذ جواز کار — ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد عزل مدیر عامل روس و نصب مدیر عامل ایران و اعلام تغییرات به بانک — ۲ هفته زمان می‌برد هزینه ها: ثبت شرکت و اخذ جواز کار برای یک نفر مدیر عامل ایرانی: ۵ هزار دلار سرمایه اولیه شرکت که باید در حساب بانکی شرکت واریز شود: حداقل ۵۰۰ دلار در صورت نیاز، جواز کار برای نفر دوم (غیر همراه): ۲ هزار دلار در صورت نیاز، ویزای همراه سه ساله برای عضو خانواده همراه، ۱ هزار دلار هزینه‌های نگهداری از شرکت: سالی ۲ هزار دلار هزینه بیمه هر نفر اصلی با جواز کار: ماهی ۳۸۰ دلار هزینه بیمه برای هر نفر همراه (عضو خانواده): ندارد هزینه های سفر در صورت نیاز، هزینه اخذ اقامت دائم اوکراین (VNZh): مبلغ ۵ هزار دلار به ازای هر نفر (چه اصلی چه همراه) در صورت اخذ اقامت، هزینه خرید «پراپیسکا»: بین ۱ تا ۲ هزار دلار در سال

شرکت مهاجرتی سفیر نور

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

شرکت مهاجرتی سفیر نور