021-79147

آلبرتا

کشور کانادا که در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد، از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است. آلبرتا (Alberta) که به سرزمین دشت‌های هموار معروف است، یکی از ایالت‌ های کانادا است که در قسمت غربی این کشور واقع شده و مساحتی نزدیک به 661,848 کیلومتر مربع دارد. این استان که در منطقه فلات یا علفزار کانادا واقع شده، تعداد زیادی رودخانه و چشمه و دریاچه دارد و همچنین از پوشش گیاهی خوبی هم برخوردار است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نام‌گذاری این استان به احترام «شاهزاده لوئیز کارولین آلبرتا»، چهارمین دختر ملکه ویکتوریا انجام شده است. از آن‌جایی که جان کمپبل، همسر شاهزاده آلبرتا و فرماندار کل کانادا، علاقه و احترام زیادی نسبت به همسرش قائل بود، تصمیم گرفت که نام آلبرتا را برای این استان انتخاب کند

زندگی و فرهنگ آلبرتا

برگزاری جشن‌های متنوع، نمایش فیلم، هنر، نقاشی، ادبیات و موسیقی از علاقه‌مندی‌های مردم ساکن آلبرتا هستند. حدود یک سوم جمعیت استان آلبرتای کانادا، مهاجرانی هستند که از سایر کشورها به این استان مهاجرت کرده‌اند، به همین دلیل شهرهای این استان از نظر فرهنگی بسیار متنوع هستند.

هر ساله در این استان جشن‌های متنوع ایالتی و مذهبی برگزار می‌شود که هدف این جشن‌ها معرفی فرهنگ‌ها و مذهب‌های گوناگون به مردم و اهالی آلبرتا است. شاید کمی جالب به نظر بیاید اما‌ به دلیل کثرت مهاجرت به این استان مردم به ۱۲۰ زبان مختلف با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی آلبرتا، پارک ملی بنف است که پربازدیدترین جاذبه گردشگری آلبرتا و زیباترین پارک ملی در کانادا به شمار می‌رود. این پارک ملی دارای مناظر کوهستانی دیدنی، پیست‌های اسکی بزرگ و دریاچه‌های زیبا است و حیات وحش متنوعی را در خود جای داده است.

این فقط یک نمونه از جاذبه‌های دیدنی آلبرتا بود.

آب و هوای آلبرتا

به‌طور کلی آلبرتا دارای آب و هوای خشک قاره‌ای است به‌شکلی که تابستان‌ها در این ایالت گرم و زمستان‌ها بسیار سرد است. دمای هوا در تابستان ۴۰ درجه و در زمستان تقریبا به منفی ۲۳ درجه می‌رسد.

میانگین بارش سالانه از 350 میلی‌متر در جنوب تا 450 میلی‌متر در شمال کشور متغیر است. هرچه به سمت‌ شمال برویم، آب و هوا در این استان سردتر و از تراکم جمعیت و شهرنشینی کاسته می‌شود.

مهاجرت به آلبرتا

این استان به منظور ارتقا شرایط اقتصادی خود، سالانه تعدادی نیروی کار را از کشورهای دیگر جذب می‌کند. برای مهاجرت به آلبرتا و اخذ اقامت دائم دو راه وجود دارد:

  1. اقدام مستقیم برای مهاجرت به کانادا
  2. اقدام از طریق برنامه استانی آلبرتا (AINP)

جمعیت شناسی

حدود ۴.۴ میلیون نفر در این استان زندگی می‌کنند، که معادل یک دهم جمعیت کل کشور کانادا محسوب می‌شود. به طور کلی ۸۰ درصد این ۴.۴ میلیون نفر در مناطق شهری و از طرف دیگر دو سوم از جمعیت کل این استان در دو شهر بزرگ و مهم این استان یعنی ادمونتون و کلگری سکونت دارند.

از نظر دین و مذهب بیشتر ساکنان استان آلبرتا مسیحی هستند، به علاوه ساکنین این استان ادیان دیگری مانند هندو، مسلمان، سیک، یهودی و بودایی دارند. به طوری که یکی از قدیمی‌ترین مسجدهای شمال آمریکا در شهر ادمونتون استان آلبرتا قرار دارد.

ایرانیان مقیم آلبرتا

ایرانیان نیز مانند دیگر مردم جهان برای تحصیل یا کار به کشور کانادا و به این استان مهاجرت کرده‌اند. طبق آخرین آمار حدود ۹۰۰۰ نفر ایرانی در دو دو شهر ادمونتون و کلگری استان آلبرتا مقیم هستند. که ۲۶۰۰ مهاجر ایرانی در ادمونتون و ۵۶۰۰ در کلگری زندگی می‌کنند.

ایرانیانی که در کلگری آلبرتا مقیم هستند با تشکیل انجمن فرهنگی ایرانیان کلگری و برگزاری مراسم‌هایی همچون نوروز، آداب و رسوم خود را به مردم کانادا معرفی کردند.

سخن پایانی

ایالت آلبرتا یکی از ده استان کشور کانادا بوده که حدود یک دهم جمعیت این کشور را در خود جای داده است. این استان به دلیل نفت خیزی و بهره‌وری از صنعت گردشگری و کشاورزی یکی از استان‌های ثروتمند کشور کانادا محسوب می‌شود.

به همین دلیل افراد زیادی خواهان مهاجرت به این استان هستند و از آنجایی که آلبرتا در طول سالیان، مهاجران زیادی را پذیرفته است، اکنون دارای یک جمعیت چند فرهنگی است و قومیت‌ها و ملیت‌های مختلفی را در خود جای داده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.