Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ukrvi/domains/ukr-visa.com/public_html/index.php(1) : eval()'d code:1) in /home/ukrvi/domains/ukr-visa.com/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-cache.php on line 203
ازدواج کانادا - موسسه مهاجرتی سفیرنور
021-79147

ازدواج کانادا

ازدواج کانادا دارای شرایط منحصر به فرد خود است. مسافت دور و داشتن تابعیت مختلف زوجین باعث ایجاد فاصله بین آنها می‌شود. بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل، کار و… به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند. ازدواج با یک ایرانی دارای اقامت دائم در کانادا و یا با یک فرد کانادایی، شرایط مهاجرت به کانادا را برای طرف مقابل بسیار آسانتر کرده است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که به آسانی و فقط از طریق ازدواج با تبعه کانادا می‌توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. اما این کار به آن آسانی که فکر می‌کنند نیست و باید برای انجام این کار پروسه قانونی را طی نمایند. در ادامه همراه ما باشید تا با شرایط ازدواج در کانادا آشنا شوید.

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که تعداد زیادی ایرانی در آن زندگی می‌کنند. برای ازدواج ایرانی در کانادا شرایطی مانند شرایط افراد ساکن در کانادا لازم است. از سویی کشور کانادا برای بنیان خانواده و حفظ آن اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل افرادی که برای اقامت دائم از طریق ازدواج درخواست می‌دهند زودتر از افرادی که برای تحصیل درخواست داده‌اند اقامت می‌گیرند. حالا حتماً متوجه شده‌اید چرا بیشتر افراد برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج اقدام می‌نمایند.

چه افرادی می‌توانند از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت نمایند؟

قوانین کشورهای مختلف در مورد ازدواج و تابعیت کاملاً با یکدیگر متفاوت است. در کشور کانادا ازدواج مانند کشور ما نیست. در کشور ما دو نفر از جنس مخالف با بستن پیوند زناشویی به صورت عرفی و شرعی به همسری یکدیگر در می‌آیند. اما در کشور کانادا برای شریک زندگی چند تعریف وجود دارد. که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

 • شریک قانونی: این شخص طی فرایند قانونی و با دادن تعهد و امضا با طرف مقابل ازدواج می‌کند.
 • شریک عرفی: به شریکی گفته می‌شود که بدون طی پروسه قانونی با طرف مقابل حدود یکسال و بیشتر رابطه زناشویی و زندگی مشترک دارد.
 • شریک زناشویی: در این حالت افراد با یکدیگر زندگی مشترکی ندارند و فقط گاهی اوقات رابطه زناشویی دارند.

به همین دلیل شما باید مشخص کنید که می‌خواهید کدام ازدواج را انجام دهید. ماموران هنگام بررسی ویزا با دقت همه شرایط را برای جلوگیری از ساختگی بودن ازدواج بررسی می‌کنند. به همین علت هرگز سعی نکنید آنها را گول بزنید. اگر دو نفر نامزد باشند باید بدانید که قوانین کشور کانادا ویزای نامزدی را در برنمی‌گیرد. به همین دلیل برای اقامت دائم نامزدتان باید حتماً با او ازدواج کنید.

بررسی شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج

شرایط اقامت کانادا برای ازدواج کانادا دارای دو بخش به شرح زیر است:

 • شرایط فردی که به او اسپانسر کننده گفته می‌شود و دارای اقامت دائم و تابعیت کانادا است.
 • شرایط فردی که به او اسپانسرشونده گفته می‌شود و دارای اقامت دائم و تابعیت کانادا نیست و باید با حمایت همسرش به این کشور مهاجرت نماید.

مهمترین شرایط بردن همسر به کانادا یا همان شرایط اسپانسر کننده

فرد اسپانسر کننده به فردی گفته می‌شود که در کشور کانادا زندگی می‌کند و باید شرایط مناسب برای ازدواج با فرد مهاجر را دارا باشد. این شرایط به شرح زیر است:

 • حتماً باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشید و یا سن شما بالای 18 سال باشد.
 • از ساکنان کانادا باشید و یا اقامت دائم این کشور را قبلاً اخذ کرده باشید.
 • باید بتوانید هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید و هیچگونه کمکی از دولت دریافت نکرده باشید. البته استثنایی‌هایی هم مانند معلولیت وجود دارد.
 • باید به دولت کانادا اثبات کنید شرایط بردن همسر به کانادا و حمایت مالی از او را تا 3 سال دارید. همچنین باید به صورت قانونی تعهدنامه‌ای را که برای این موضوع توسط دولت کانادا تهیه شده است امضا نمایید. البته اگر فرد مقابل دارای توانایی مالی باشد این کار لازم نیست.
 • در هنگام ارائه درخواست خود حتماً باید مجرد بوده و با هیچ فردی در رابطه عاطفی نباشید.
 • اگر با نقض قوانین کانادا نامه اخراج دریافت نمایید دیگر نمی‌توانید برای ازدواج در این کشور اقدام نمایید.
 • اگر شما در کشور کانادا مرتکب جرایمی مانند تهدید دیگران، خشونت‌های خانگی و… شده باشید باید حتماً بی‌گناهی خود را اثبات کنید. یا باید مجازات خود را بگذرانید و 5 سال صبر نمایید.
 • شما و همسر آینده‌تان باید برای انجام وظایف و تعهدات خود به طور کامل توافق‌نامه‌ای را امضا نمایید.
 • باید به دولت کانادا اثبات کنید که پس از اقامت دائم گرفتن همسرتان، همراه با او در این کشور زندگی می‌کنید و کشور کانادا را ترک نمی‌کنید.
 • از هیچگونه حمایت از طرف همسر قبلی خود برخوردار نباشید.
 • از سه سال قبل تاکنون اسپانسر شخص دیگری نشده باشید.

مهم‌ترین شرایط ازدواج کانادا برای فرد اسپانسر شونده

افرادی که می‌خواهند از طریق ازدواج با تبعه کانادا به این کشور مهاجرت نمایند باید دارای شرایط ذیر باشند:

 • حتماً باید دارای سن قانونی 18 سال و بزرگتر باشند.
 • هیچگونه سابقه کیفری و جرائم عمدی و غیر عمدی نباید داشته نباشند.
 • باید کلیه معاینات پزشکی برای صحت سلامت روانی و جسمی افراد انجام شده باشد.
 • فرد باید اثبات کند که واقعاً قصد ازدواج با طرف مقابل را دارد.
 • بررسی مراحل مهاجرت به کانادا به وسیله ازدواج

  در کانادا یک سازمان اداری به نام IRCC برای انجام کارهای مهاجران و پناهندگان وجود دارد. زوجین باید در یک زمان مشخص با یکدیگر تمام مدارک مورد نیاز را برای این سازمان ارسال نمایند. انجام کارهای زیر برای فرد اسپانسر کننده الزامی است:

  • همانطور که قبلاً گفتیم حتماً فرد اسپانسر کننده باید دارای شرایط مالی خوبی باشد تا بتواند همسر خود را از نظر مالی حمایت نماید.
  • فرم درخواست اقامت دائم را برای همسر خود دریافت نمایید.
  • هزینه‌های اداری و سایر هزینه‌های لازم را در وبسایت IRCC پرداخت نمایید.
  • بعد از انجام تمام این کارها باید درخواست خود و درخواست برای اقامت دائم همسر خود را به ایمیل این سازمان ارسال کنید.

  گاهی اوقات درخواست شما و همسرتان به دلایل مختلف رد می‌شود به همین دلیل باید آن دلایل بررسی و بعد از برطرف کردن، آنها دوباره را به ایمیل این سازمان ارسال نمایید.

  مهاجرت از طریق ازدواج کانادا چقدر طول می‌کشد؟

  از مهمترین سوالاتی که به ذهن افراد برای ازدواج کانادا خطور می‌کند این است که مهاجرت از طریق ازدواج کانادا چقدر زمانبر است؟ پروسه این کار معمولاً 12 ماه طول می‌کشد. البته در صورتی که مدارک شما کامل باشد و مشکلی وجود نداشته باشد. اما در صورت بروز مشکل پروسه ازدواج کانادا بیشتر از یک سال طول خواهد کشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.