021-79147

تورنتو

تورنتو کجاست؟

کلان شهر تورنتو (GTA) شامل بخش مرکزی شهر تورنتو و چهار شهرستان پیل، هالتون، دورهام و یورک است. شهرستان‌های دیگر در امتداد ساحل دریاچه انتاریو زندگی می‌کنند. تورنتو در مرکز استان انتاریو و در کشور کانادا واقع شده است.

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است. اگرچه افتخار پایتخت بودن به «اوتاوا» تعلق دارد اما بسیاری از صنایع کانادا در تورنتو قرار دارند. به همین دلیل، برای کسانی که تازه به این شهر مهاجرت کرده‌اند، تورنتو فرصت‌های اقتصادی زیادی را برای آنها فراهم می‌کند.

تورنتو در هر سال به عنوان یکی از بهترین و دوست داشتنی‌ترین شهرهای جهان انتخاب می‌شود. این شهر از نظر پیشرفت، توسعه، امنیت، آینده شغلی، تحصیل و به طور کلی زندگی ایده آل، شهره عام و خاص است.

تاریخ شهر تورنتو

این شهر در 6 مارس 1834 رسماً به تورنتو تبدیل شد اما ریشه‌های آن بسیار قدیمی‌تر از این حرفاست! در اوایل دهه 1600، یک مرد فرانسوی به نام «اتین بروله» توسط مکتشف معروف «ساموئل دی شامپلین» به مکانی که هنوز کانادا نام نگرفته بود فرستاده شد تا چیزی برای کشف پیدا کند.

او مسیرهای رودخانه‌ای و حمل و نقل را از سنت لارنس تا دریاچه هرون گرفته تا دریاچه‌های سوپریور و میشیگان و سرانجام دریاچه انتاریو، یکی پس از دیگری طی کرد. مردم بومی هورون قرن‌ها این منطقه را در بین رودخانه‌های هامبر و دون می‌شناختند و مدت‌ها بود که آن را «تورنتو به معنای مکانی برای ملاقات» می‌نامیدند.

به دنبال حمله ناموفق آمریكا در سال 1812، چندین آتش سوزی ویرانگر و یک شورش در سال 1837، منجر به افزایش آهسته اما مداوم جمعیت پروتستان‌های سفیدپوست انگلیس و ساكسون تا اوایل قرن بیستم شد. از زمان جنگ جهانی دوم تا به امروز، تورنتو از یک شهر نسبتاً آرام به به کلانشهری پُر جنب و جوش تبدیل شده است.

جمعیت تورنتو

این کلان شهر حدود 6.5 میلیون نفر جمعیت دارد که از میان آنها 3 میلیون نفر در بخش مرکزی یعنی خودِ شهر تورنتو زندگی می‌کنند. مساحت تورنتو مساحتی در حدود 630 کیلومتر است.

تورنتو یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای جهان است که زندگی در آن را به یک تجربه چند ملیتی فوق‌العاده تبدیل کرده است. زبان مردم تورنتو انگلیسی است اما بیش از 140 زبان و گویش در این شهر صحبت می‌شود و تقریبا نیمی از جمعیت تورنتو در خارج از کانادا متولد شده‌اند.

ناگفته نماند، جمعیت ایرانیان تورنتو در سرشماری سال 2016 چیزی در حدود 97.110 هزار نفر تخمین زده شده است. این آمار از یک سو به دلیل تقاضای کانادا و از سویی دیگر علاقه ایرانیان به مهاجرت به این کشور، سال به سال در حال افزایش است.

آب و هوای تورنتو

تورنتو شهری چهار فصل است. در حالی که در زمستان‌ها به اندازه بسیاری از مناطق دیگر کانادا خیلی سرد نیست اما سرما در این شهر ممکن است طولانی باشد. از دسامبر تا مارس (تقریباً از 10 آذر تا 10 فروردین) حدود چهار ماه هوا سرد و زمستانی است.

قبل از ورود سرما، دمای هوا ممکن است به منفی 20 درجه سانتی‌گراد کاهش یابد، بنابراین پوشیدن لباس گرم و چکمه مناسب زمستانی ضروری است. قبل از شروع گرما در تابستان، بهار در تورنتو کوتاه بوده و محدود به ماه‌های آوریل و مه است (تقریباً از 10 فروردین تا 10 خرداد).

آب و هوای تورنتو در ماه‌های گرم تابستان تاحدودی مرطوب است، به همین دلیل لازم است دستگاه تهویه مطبوع برای خنک سازی داخل فضا خریداری شود. اما بهار و تابستان ماه‌های ایده آلی برای حضور در طبیعت زیبا و منحصر به فرد تورنتو هستند.

کیفیت هوای تورنتو به اندازه سایر کلانشهرهای بزرگ کانادا نیست. تعداد زیاد وسایل نقلیه موقعیت شهر را به خطر انداخته‌اند! با وجود این، تورنتو همچنان مقام بیست و یکم در بین 50 تا از تمیزترین شهرهای جهان (توسط فوربس) را به خود اختصاص داده است.

اقتصاد در تورنتو

وبسایت فوربس مقاله‌ای را با عنوان «قدرتمندترین شهرهای جهان» در آگوست سال 2014 منتشر کرد که در بین آنها تورنتو در لیست 10 شهر برتر قرار داشت. به گفته فوربس، شهرهای قدرتمندی مانند تورنتو به دلیل بزرگی اقتصاد، پیش بینی آینده، هزینه‌‌ها و کیفیت زندگی، سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

تورنتو سومین شهر بزرگ برای شرکت‌های بزرگ فنآوری اطلاعات در آمریکای شمالی است. علاوه بر فنآوری اطلاعات و منابع مالی بالا، منابع طبیعی فراوان انتاریو مانند برق و مواد خام، به تورنتو و شهرداری‌های اطراف آن کمک کرده است تا به مراکز عمده صنعتی تبدیل شوند. کلانشهر تورنتو بیش از 50 درصد محصولات تولیدی کانادا را تولید می‌کند.

به مانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا، تورنتو نیز از همه گیری کرونا در اما نماند! ارقام منتشر شده توسط دولت کانادا نشان می‌دهد بیش از 386000 شغل در خودِ شهر تورنتو طی 12 ماه منتهی به ماه مه 2020 از بین رفته است. در نتیجه از بین رفتن این شغل‌ها، نرخ بیکاری در شهر تورنتو به بیش از 15 درصد در مه 2020 رسیده بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.