021-79147

زندگی در کانادا

زندگی کانادا برای بسیاری از ایرانیان و مردم جهان جذابیت دارد. در واقع عامل مهمی که می تواند بیشتر مهاجران را مجذوب یک کشور کند، سطح اقتصادی عالی و رفاه عمومی بالاست.

زندگی در کانادا می تواند برای افراد مختلف بسیار سودمند باشد. چرا که کانادا کشوری بسیار امن است و بسیاری از مهاجران جذب کیفیت زندگی عالی آن می شوند.

مونترال، تورنتو و ونکوور، خانه بزرگ‌ترین جمعیت مهاجر کانادا هستند و جوامع چندفرهنگی دارند. این جوامع در رابطه با مهاجران ذهنی باز دارند و عادت دارند با مردم سراسر جهان به راحتی معاشرت کنند. در هر کجا که مستقر باشید، از سبک زندگی در فضای باز کشور، هزینه نسبتاً پایین زندگی و سیستم مراقبت های بهداشتی فوق العاده آن بهره خواهید برد. همچنین این کشور دارای استاندارد بالایی از آموزش رایگان – و سیاست درهای باز برای مالکیت خانه است.

وضعیت مسکن برای زندگی در کانادا

خانه ها برای زندگی در کانادا مدرن و راحت هستند، اما پیدا کردن خانه می تواند زمان بر باشد. قبل از نقل مکان، در مورد بازار مسکن کانادا تحقیق کنید. خانواده های مهاجر معمولا در خانه های حومه شهر یا شهرک اقماری زندگی می کنند. اکثر مهاجران اجاره نشین هستند. با این وجود، خرید ملک برای افراد خارجی آسان است.

برای زندگی در کانادا هر چه از یک شهر دورتر باشید، اجاره کمتری پرداخت خواهید کرد. اکثر خانه های اجاره در کانادا تا حدی مبله با گرمایش و تهویه مطبوع ارائه می شوند. صاحبخانه‌ها در مورد اینکه به چه کسی اجازه می‌دهند، سختگیر هستند و شما باید تا سقف دو ماه اجاره پرداخت کنید. اجاره ها معمولا 12 ماهه است. خدمات آب و برق معمولاً در اجاره شما لحاظ نمی شود.

فرهنگ محلی زندگی کانادا

زندگی در کانادا به معنای زندگی در میان ملیت های مختلف است. بنابراین تفاوت‌های فرهنگی در این کشور برای اکثر مهاجران مسئله‌ خاصی نیست، به خصوص اگر اهل غرب باشند. با این حال، همواره یک شکاف تاریخی بین استان‌های استعماری بریتانیا و کبک فرانسوی‌دوست کانادا وجود دارد.

در استان کبک کانادا، بیش از 60 درصد ساکنان، زبان فرانسه را به عنوان زبان اول خود صحبت می کنند. بنابراین ممکن است در برخی از موارد تسلط به زبان فرانسه یک مزیت باشد.

تطبیق با زندگی کانادا و دورافتادگی برخی شهرها ممکن است کمی طول بکشد. در این کشور، شهرها از یکدیگر فاصله زیادی دارند و رانندگی از اقیانوس اطلس تا سواحل اقیانوس آرام تقریباً معادل فاصله بین بریتانیا و عربستان سعودی است. بیشتر مناطق شمالی نیز از طریق جاده قابل دسترسی نیستند.

تحصیل و زندگی در کانادا

مدارس کانادا توسط هر استان یا منطقه(بدون سیستم آموزشی تحت کنترل ملی) اداره می شوند. کودکان باید تا سن 16 سالگی به مدرسه بروند، اما برخی استان ها این مدت را به 18 سال افزایش داده اند. سال تحصیلی از سپتامبر تا ژوئن با تعطیلات کریسمس و عید پاک ادامه دارد.

اهمیت مدارس دولتی برای زندگی کانادا

اگر اجازه اقامت و زندگی در کانادا دارید، فرستادن فرزندانتان به مدرسه دولتی در منطقه شما رایگان است. کلاس ها به زبان انگلیسی در سراسر کشور تدریس می شوند، به جز در کبک که بیشتر کلاس ها به زبان فرانسوی است. البته در نیوبرانزویک کانادا نیز سیاست آموزشی دوگانه فرانسوی و انگلیسی وجود دارد.

مدارس خصوصی

اکثر مهاجران از اینکه می توانند به شکل رایگان از سیستم آموزش عمومی استفاده کنند، رضایت دارند. با این حال، شما به عنوان مهاجر گزینه های خصوصی زیادی نیز برای تحصیل دارید. مدارس نظامی، مدارس با نیازهای ویژه و مکان هایی با وابستگی مذهبی. البته شهریه در مدارس خصوصی معمولاً بسیار بالاست.

 

آموزش در منزل و زندگی در کانادا

اگر برای زندگی در کانادا مناطق دور افتاده را انتخاب کردید، آموزش خانگی در کانادا برای شما مناسب تر خواهد بود. این نوع آموزش مانند سیستم آموزش عمومی، به صورت استانی کنترل می شود و ساختارهای حمایتی برای والدینی که می خواهند فرزندان خود را در خانه آموزش دهند، وجود دارد.

در اکثر شهرهای بزرگتر کانادا، مدارس بین المللی را خواهید یافت که از برنامه درسی فرانسوی و آلمانی یا مدرک بین المللی پیروی می کنند. لیست های انتظار طولانی، سیاست های پذیرش سختگیرانه و هزینه های آموزش برای این مدارس بسیار بالا است.

حفظ ارتباط برای زندگی کانادا چگونه است؟

موبایل در کشور کانادا تلفن همراه نامیده می شود. در بازار بسیار رقابتی این کشور، کمبود ارائه دهنده موبایل وجود ندارد. ضمن اینکه اکثر مردم برای ارتباط بسته هایی را انتخاب می کنند که شامل WiFi و تلویزیون کابلی است.

 برای زندگی کانادا، پوشش تلفن همراه در همه مکان‌ها به جز مکان‌های بسیار دور خوب است. نرخ‌های رومینگ بین‌المللی بالاست. بنابراین باید تا جایی که می‌توانید به یک ارائه‌دهنده محلی بسنده کنید.

ارائه دهندگان اصلی اینترنت کانادا عبارتند از Rogers Cable، Distributel و Videotron. نقاط وای فای زیادی در فرودگاه ها و هتل های این کشور وجود دارد که دسترسی رایگان به کتابخانه های عمومی دارند.

شرکت پخش کانادایی  (CBC)حدود 24 کانال تلویزیونی رایگان دارد. همچنین می‌توانید بسته‌های ماهواره‌ای و کابلی را که شامل شبکه‌های بین‌المللی مانند بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان و روسیه امروز است، دریافت کنید.

تقریباً همه شهرهای کانادا حداقل یک روزنامه روزانه و چند نشریه هفتگی دارند. شهرهایی مانند مونترال مقالاتی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی منتشر می کنند. روزنامه های ملی کانادا نیز شامل The National Post و The Globe and Mail هستند.

 

مراقبت های بهداشتی برای زندگی کانادا

سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور، یکی از دلایل اصلی تمایل به زندگی در کانادا می باشد. است. استانداردهای درمان در سراسر کانادا بالاست، اگرچه گاهی شکایت هایی در مورد کمبود پزشک عمومی وجود دارد.

Medicare یک بیمه ملی با بودجه دولتی است که به صورت استانی اداره می شود و به مردم امکان دسترسی مقرون به صرفه به بیمارستان های دولتی و خصوصی، کلینیک ها و مراکز عمومی را می دهد. همه مهاجران واجد شرایط این طرح نیستند. همچنین، در حالی که Medicare بسیاری از درمان‌های اساسی را در بیمارستان‌های دولتی پوشش می‌دهد، ممکن است همچنان مجبور باشید برای دارو، آمبولانس، کارهای دندان‌پزشکی و آزمایش‌های بینایی هزینه کنید. اکثر مراکز درمانی در کانادا به صورت خصوصی اداره می شوند. اگر تحت پوشش Medicare نیستید، ممکن است تصمیم بگیرید که بیمه پزشکی بگیرید، اما این حق بیمه بالاست.

رفت و آمد در کانادا

خودروها محبوب ترین وسیله حمل و نقل برای زندگی در کانادا هستند. شما می توانید از گواهینامه رانندگی خود یا از یک مجوز رانندگی بین المللی در بدو ورود به کشور کانادا استفاده کنید، اما در نهایت باید برای استان یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید، مجدداً امتحان رانندگی بدهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.