021-79147

ونکوور

ونکوور یک شهر بندری در منطقه لوئر مین لند در بریتیش کلمبیای کانادا است. وونکور در ساحل غربی کانادا و در 50 کیلومتری شمال مرز ایالات متحده واقع شده است این شهر نزدیک به سیاتل است و 230 کیلومتر یا حدود 3-4 ساعت رانندگی بین این دو شهر نیاز است

نکوور اغلب به عنوان یکی از دوست داشتنی ترین شهرهای جهان شناخته می شود همچنین این شهر اخیرا به عنوان بهترین شهر برای زندگی نیز انتخاب شده است. موقعیت خوب این شهر در نزدیکی اقیانوس، واقع در کوههای ساحل شمالی ونکوور را به یک محل ایده آل برای زندگی در طول سال تبدیل می کند. در ونکورر مناظر شگفت انگیز، سواحل زیبا و مسیرهای پیاده روی کوهستانی زیادی وجود دارد. زندگی در ونکورر بسیار مناسب افرادی است که به طبیعت علاقمند هستند، نمی توان از زیبایی های طبیعی بریتیش کلمبیا گفت و اهل طبیعت بود علاقمند به زندگی در این منطقه نشد!

حومه شهر ونکوور

حدود 2.5 میلیون نفر در کلان شهر ونکوور زندگی می کنند. این جمعیت شامل شهر ونکوور با جمعیت 600،000 به اضافه جمعیت شهرهای همسایه است که در نوع خود از شهرهای رسمی هستند. اصلی ترین آنها عبارتند از: ساری، برنابی، ریچموند، کوکیتلام، لانگلی، دلتا، ونکوور شمالی و نیو وست مینستر. با رشد سریع جمعیت (در حدود 500000 نفر)، انتظار می رود که ساری در دهه آینده از شهر ونکوور به عنوان پرجمعیت ترین شهر در غرب کانادا پیشی بگیرد.

 

آب و هوای ونکوور

تابستان های ونکوور، تابستان های گرم و خشکی است اما بیشتر روزهای سال هوایی پاییزی و زمستانی (بارانی) دارد. این باران منظم می تواند یکی از سخت ترین موارد در مورد زندگی در ونکوور باشد اما نکته مثبت هوای باران زمستانی این است که وقتی در شهر باران می بارد، در کوههای مجاور معمولاً برف می بارد و امکان ورزشهای برفی مانند اسکی را فراهم می کند.

وونکور به قیمت بالای اجاره اش معروف است. برخی از قیمت های اجاره عبارتند از:
قیمت اجاره در مرکز شهر:
نوع آپارتمان 

1 خوابه 3500 دلار
2 خوابه 4800 دلار
3 خوابه 5،650 دلار

قیمت اجاره در خارج از مرکز شهر:
نوع آپارتمان 

1 خوابه 1900 دلار
2 خوابه 3200 دلار
3 خوابه 4800 دلار

هزینه های زندگی در ونکوور

هنگام محاسبه هزینه های زندگی خود در ونکوور، باید حداقل اجاره ماهانه، هزینه حمل و نقل، قیمت مواد غذایی، هزینه آب و برق (به عنوان مثال برق، اینترنت، گاز، آب) و بهداشت و درمان را در نظر گرفت.
میانگین کلی هزینه زندگی (بدون اجاره) برای یک نفر در مقابل یک خانواده چهار نفره به شرح زیر است:
• خانواده چهار نفره ماهانه: 4400 دلار کانادا
• هزینه زندگی یک فرد مجرد: 1200 دلار کانادا

قیمت متوسط مواد غذایی در ونکوور

به طور کلی، ونکوور شهری گران قیمت برای زندگی است. جدا از اجاره، هزینه های روزمره مانند مواد غذایی نیز گران است. اما، از آنجا که حقوق نیز بالا است این هزینه ها بر افراد فشار زیادی نمی آورد. این هزینه ها عبارتند از:
قیمت مواد غذایی در ونکوور :
1 لیتر شیر 2.50
12 عدد تخم مرغ 3.90 
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 4.30 
0.5 کیلوگرم پنیر 9.80 
1 کیلوگرم سیب 3.95
1 بطری آبجو 4.00 
1 بطری شراب قرمز 18.50 
0.5 کیلوگرم نان 3.20 

سایر هزینه ها در ونکوور
متوسط هزینه های کمکی در ونکوور در هر ماه:
برق، گرمایش، سرمایش، آب برای آپارتمان 85 متر مربع 100 دلار
اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر 80 دلار

 

هزینه تحصیل در ونکوور

مدارس دولتی در وونکور از سطح تحصیل بین المللی بالایی برخوردارند و نیاز نیست که فرزندتان را برای تحصیل به یک مدرسه خصوصی بفرستید. دقت داشته باشید که اکثر مدارس برنامه درسی یکسانی دارند و تنها برخی تاکید بیشتری بر هنر، موسیقی یا ورزش دارند و برخی دیگر برنامه های دوزبانه فرانسوی یا چینی را در برنامه های درسی خود دارند. درمجموع، سیستم مدرسه از عملکرد تحصیلی بالایی برخوردار است.
اگر تصمیم دارید که فرزندتان را در یک مدرسه خصوصی ثبت نام کنید آماده پرداخت 1318 دلار کانادا تا 4560 دلار کانادا باشید.

 

هزینه بهداشت و درمان ونکوور

هزینه بهداشت و درمان ونکوور به طور عمومی توسط طرح خدمات پزشکی (MSP) تأمین می شود، که همه ساکنان را تحت پوشش قرار می دهد. شما حق بیمه کمی پرداخت می کنید که این حق بیمه از دستمزد شما کسر می شود. این امر باعث می شود تا تمام هزینه های پزشکان و متخصصان و همچنین جراحی برای شما پوشش داده شود. البته شما فقط در صورت داشتن اجازه اقامت واجد شرایط مراقبت از MSP هستید. در غیر این صورت ، شما به بیمه درمانی خصوصی نیاز خواهید داشت.


هزینه حمل و نقل در ونکوور

وضعیت حمل و نقل عمومی در ونکوور بسیار عالی و پیشرفته است. برای استفاده از وسایل نقلیه نیز افراد می توانند از کارتهای اعتباری استفاده کنند. اگر فردی هستید که دائما نیاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی دارد خرید این کارتها بسیار توصیه می شود. البته کانادا کشوری پیشرفته است و افراد علاوه بر استفاده از کارتهای اعتباری می توانند از نرم افزارهای مخصوصی برای پرداخت کرایه نیز استفاده کنند.


اتوبوس در ونکوور

برای اتوبوس ها هزینه خرید بلیط 2.94 دلار است اما اگر از کارتهای اعتباری استفاده کنید هزینه آن 2.30 دلار است. البته این کارت ها به صورت ماهانه نیز وجود دارند که هزینه آنها 98، 131 یا 177 دلار است و افراد باتوجه به تعداد دفعات استفاده و نیاز خود می توانند یکی را تهیه کنند.
*نکته مهمی که درباره بلیط های کاغذی وجود دارد این است که اعتبار آنها تا 90 دقیقه است و باید در طول مسیر آنها را به همراه داشته باشید همچنین در صورتی که در این 90 دقیقه نیاز باشد دوباره از اتوبوس استفاده کنید می توانید از آن بلیط مجدد استفاده کنید.

 

تاکسی در ونکوور

نرخ کرایه تاکسی ها بر اساس مسیری که طی می کنند مشخص می شود اما اینکه 10 الی 15 درصد هر راننده بیشتر بگیرد یک چیز طبیعی است و به عنوان انعام وی در نظر گرفته می شود. از سال 2015 نیز اوبر به عنوان تاکسی در حمل و نقل ونکوور مورد استفاده قرار گرفته است و علاوه بر تاکسی هایی که در سطح شهر قرار دارند این مورد نیز جز حمل و نقل عمومی شده است.

 

دوچرخه سواری در ونکوور

در ونکوور یک شبکه اختصاصی برای دوچرخه سواران وجود دارد البته اگر افراد در مسیری باشند که مسیر مخصوص به دوچرخه نباشد می توانند در کنار خیابان دوچرخه سواری کنند. طبق قوانین دوچرخه سواران باید از کلاه ایمنی و زنگوله بر روی دوچرخه استفاده کنند. اگر اهل دوچرخه سواری هستید و به جای استفاده از وسایل نقلیه و یا ماشین شخصی دوست دارید از دورخه استفاده کنید اما شرایط خرید آن را ندارید می توانید از دوچرخه های اشتراکی در ونکورر استفاده کنید.

 

رانندگی در ونکوور

برا هر راننده ایی ماندن در ترافیک و یا پیدا کردن جای پارک یک کار خسته و کسل کننده است. افراد در ونکوور می توانند از خودروهای اشتراکی استفاده کنند اما در صورتی که تمایل به استفاده از خودروی شخصی نیز داشته باشید می توانید با کمک اپلیکیشن هایی که در کانادا در این زمینه قابل استفاده است به حل مشکلات مربوط به رانندگی بپردازید. شما با مراجعه به مطلب اپلیکیشن های کاربردی در کانادا می توانید با این برنامه های آشنا شوید!

 

فرهنگ ونکوور

ونکوور یکی از متنوع ترین شهرهای کشور کانادا در زمینه فرهنگ، نژاد، قومیت و … است. مردم از نژاد انگلیسی، اسکاتلندی، ایرلندی و آلمانی در این شهر هستند. همچنین در طول 30 سال گذشته، مهاجرت به طرز چشمگیری افزایش یافته است و از نظر قومی و زبانی این شهر متنوع تر شده است.
یکی از ویژگی هایی که این شهر را متمایز کرده است این است که بین افراد هیچگونه تمایزی وجود ندارد و افراد همجنسگرا به راحتی در این شهر زندگی می کنند همچنین سالانه رژه هایی برای این افراد برگزار می شود. در این زمینه نیز وونکور پس از انتاریو دومین شهر در کانادا بود که ازدواج همجنسگرایان را آزاد اعلام کرد. 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.