021-79147

ویزای آلمان

ویزای آلمان و چگونگی دریافت آن

اخذ این ویزا از سایر کشور های عضو شنگن دشوار تر می باشد. چرا که تمکن مالی و گردش حساب از مهم ترین مواردی است که در اخذ ویزای آلمان تاثیر گذار است. بعد از حضور در دفتر کارگزاری مربوط به سفیر آلمان 21 روز برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به کارگزاری فرصت دارید.

شرایط اخذ ویزای آلمان

این کشور به دلیل شرایط پناهندگی که دارد از کشور های دیگر در اخذ ویزا سخت گیر تر می باشد. اگر هر کدام از شرایط زیر را ندارید امکان اخذ ویزای آلمان برای شما میسر نیست. در ادامه به این شرایط اشاره خواهیم کرد.

تمکن مالی: تمکن مالی مناسب برای اخذ ویزای آلمان حداقل 200 میلیون تومان است. توجه داشته باشید در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما کمتر از 200 میلیون تومان باشد درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد. لازم به ذکر است تمکن مالی که از شعبه دریافت می کنید باید به یورو باشد و باید توسط شعبه مورد نظر، مهر و امضا شود.

گردش موجودی: منظور از گردش موجودی میزان پول ورودی و خروجی به حساب شما نیست. منظور از گردش موجودی تعداد تراکنش ها می باشد. این گردش موجودی برای 3 ماه صادر می شود. این گردش باید با حسابی که برای آن تمکن مالی گرفته اید همخوانی داشته باشد. توجه داشته باشید در صورتی که نامه تمکن مالی و گردش موجودی یکی نباشد درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد.

دعوت نامه بسیار قوی: منظور از ارائه یک دعوت نامه قوی ارائه یک دعوت نامه از سمت اقوام درجه یک و یا یک شرکت و یا یک نمایشگاه می باشد. توجه داشته باشید در دعوت نامه ای که ارائه می دهید باید اطلاعات دقیق شما ذکر شده باشد. همچنین در متن دعوتنامه باید زمان و محل اقامت فرد متقاضی به صورت کامل قید شود. لازم به ذکر است اگر فرد دعوت کننده قصد حمایت مالی از شخص شما را دارد، این موضوع باید در متن دعوتنامه به صورت کامل قید شود.

تاریخچه سفر در پاسپورت شخص متقاضی: نیازی به درج سفر های مختلف در پاسپورت نیست. اما در صورتی که ویزای شنگن در پاسپورت خود دارید شانس شما برای اخذ ویزای آلمان دوچندان می شود.

انواع ویزا آلمان و مدت زمان انواع ویزا

با توجه به قصدی که از سفر دارید نوع ویزایی که قصد اخذ آن را دارید متفاوت می باشد. لازم به ذکر است بیشتری درخواستی که جهت اخذ ویزا از کشور آلمان درخواست می شود مربوط به ویزای توریستی و تحصیلی می باشد که در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم کرد.

اخذ ویزای توریستی مربوط به کشور آلمان: با توجه به تعداد پناهندگان ایرانی که در آلمان مستقر هستند این ویزا خیلی سخت صادر می شود. تمکن مالی و ارائه یک گردش حساب قوی در اخذ ویزای توریستی آلمان بسیار تاثیر گذار است و شانس شما را برای اخذ این ویزا افزایش می دهد. ارائه یک دعوتنامه و یا تاریخچه سفر های شما مورد بعدی است که در ارائه ویزای توریستی آلمان حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است با دریافت این ویزا می توانید به مدت 90 روز در هر 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

اخذ ویزای تحصیلی مربوط به کشور آلمان: توجه داشته باشید مهم ترین دانشگاه های موجود در دنیا در کشور آلمان قرار دارد. برای اخذ این نوع از ویزا باید از سمت مدرسه و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید دعوتنامه داشته باشید. توجه داشته باشید بعد از اتمام مدت تحصیل باید خاک این کشور را ترک نمایید.

اخذ ویزای کاری مربوط به کشور آلمان: برای اخذ ویزای کاری آلمان باید از سمت یک شرکت معتبر و یا از سمت یک کارفرما دعوتنامه داشته باشید. مدت زمان این دعوتنامه منوط به تاریخی است که در دعوتنامه از سوی شرکت و یا کارفرما ذکر می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور آلمان

توجه داشته باشید مدارکی که جهت اخذ ویزای آلمان باید به سفارت ارائه نمایید نیاز به ترجمه ندارد. تنها کافی است این مدارک را همراه خود داشته باشید. مدارک قابل ارائه جهت اخذ ویزای آلمان به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

فرم درخواست اخذ ویزای آلمان.

پاسپورت فرد متقاضی به همراه تمامی پاسپورت هایی که از قبل داشته است.

رسید پرداخت جهت اخذ ویزای آلمان.

عقد نامه و یا سند ازدواج.

تمامی اسناد ملکی.

گواهی اشتغال به کار از سمت فرد متقاضی.

در صورتی که محصل هستید گواهی اشتغال به تحصیل.

گردش حساب 3 ماهه فرد متقاضی.

همراه داشتن بلیط رفت و برگشت به همراه واچر هتل.

ارائه یک دعوتنامه معتبر.

علت ریجکت شدن ویزا در آلمان

رایج ترین علتی که باعث ریجکتی ویزای آلمان می شود عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت فرد متقاضی به کشور مادری خود می باشد. در ادامه به دلایل دیگری که باعث ریجکت شدن ویزای آلمان می شود اشاره خواهیم کرد:

سوء پیشینه حقوقی و یا کیفری در گذشته و یا حال.

ارائه مدارک دروغین و غیر واقعی.

ارائه پاسپورت نامعتبر و یا آسیب دیده.

ارائه بیمه نامه مسافرتی جعلی و یا دروغین.

تمامی این علت هایی که ذکر کردیم در ریجکتی ویزای آلمان دخیل است. اما مهم ترین علت همانطور که در بالاتر ذکر کردیم عدم اعتماد افسران در خصوص بازگشت فرد متقاضی کننده به کشور مادری خود می باشد.

 

مدت زمان کافی برای رفع ریجکتی ویزای آلمان

بعد از گذشت 9 ماه از ریجکتی شخص متقاضی کننده. فرد می تواند با پرونده کامل و رفع نواقص پرونده خود مجدد به سفارت مراجعه نمایید. برای اعتراض به رد شدن ویزای آلمان باید یک نامه به زبان آلمانی با فرمت ایمیل به افسران ویزا ارسال کنید. برای ارائه نامه اعتراض از 1 روز تا 1 ماه برای ارائه این نامه فرصت دارید. جواب این اعتراض 40 روز بعد از دریافت نامه از سمت شما پاسخ داده می شود.

در این مقاله در خصوص ویزای آلمان، انواع ویزای آلمان و مدت زمان هر کدام از ویزا ها اطلاعاتی را به صورت مختصر در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی و لازم را در این خصوص کسب کرده باشید.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.