021-79147

ویزای آمریکا

اگر در نظر دارید به طور موقت و یا دائم در ایالات متحده کار کنید با توجه به قاعده  قانون مهاجرت آمریکا و با توجه به زمینه کاری که انجام می دهید، باید ویزا کار آمریکا دریافت کنید.

برای اکثر مشاغل موقت لازم است که کارفرما یا نماینده وی نیز درخواستی در این باره به هاد مربوطه ارائه دهد. و ابتدا این درخواست توسط نهاد مربوطه یعنی اداره مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) تایید شود. سپس متقاضیان می توانند بیایند و برای ویزای کار آمریکا اقدام کنند.

افراد متقاضی ویزای H، L، O، P و Q باید قبل از اینکه برای ویزای کار در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست دهند، می بایست یک دادخواست فرم I-129 توسط دفتر USCIS تأیید شده دریافت کنند.

پس از تایید درخواست کارفرما یا نماینده شما، یک اطلاعیه اقدام (فرم I-797) دریافت می کنید که نشان می دهد ادعای شما تایید شده است.

افسر کنسولی درخواست شما را از طریق سیستم مدیریت اطلاعات درخواست (PIMS) در طول مصاحبه بررسی خواهد کرد.

شما باید رسید پرداخت مبلغ در نظر گرفته شده I-129 SEVIS را در روز مصاحبه در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده به همراه داشته باشید تا درخواست شما تأیید شود.

لطفا دقت کنید که درخواست تایید شده تضمینی برای تایید ویزای موقت و یا دائم کار آمریکا نیست. اگر مشخص شود که طبق قانون مهاجرت ایالات متحده واجد شرایط دریافت ویزا نیستید می تواند باطل شود.

ویزای غیر مهاجرتی که به ویزای موقت شناخته می شود

  1. ویزای مهاجرت

اگر نیازمند کسب اطلاعات کامل در خصوص انواع ویزای کار آمریکا و شرایط آنها هستید، متن زیرا می تواند به شما کمک کند.

جزئیات و صلاحیت هر نوع ویزا (کار آمریکا)

۱. متخصص حرفه ای (H-1B):

اگر برای یک شغل سازمان یافته به ایالات متحده سفر می کنید، به ویزای H-1B نیاز خواهید داشت. کسانی که واجد شرایط دریافت این ویزا هستند باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشند. (یا مدرک معادل) در زمینه تحصیلی که با موقعیت شغلی مطابقت دارد.

همچنین قضاوت در مورد اینکه آیا شما صلاحیت انجام چنین کاری را دارید یا خیر. کارفرما باید یک درخواست استخدام به وزارت کار ارائه دهد و شرایط و ضوابط قرارداد کاری شما را توضیح دهد.

۲. کشاورز فصلی(H-2A):

ویزای H-2A ویزایی است که به کارفرمایان اجازه می دهد تا به طور موقت اتباع خارجی را برای کارهای کشاورزی در ایالات متحده بپذیرند، زیرا نمی توانند کارگران آمریکایی را برای آن نوع کار پیدا کنند.

متقاضیان تنها در صورتی واجد شرایط درخواست برای این ویزای غیر مهاجرتی H-2A هستند که بخواهند به طور موقت یا فصلی در کشاورزی در ایالات متحده کار کنند.

این کار توسط کارفرمایان این کشور بزرگ انجام می شود. برای این کار باید یک دادخواست مبنی بر کارگر موقت از طرف شما ارسال شود و فرم I-129 نیز پر شود.

۳. کارگران حرفه ای/غیرحرفه ای(ویزای H-2B):

برای سفر به ایالات متحده برای کار موقت یا فصلی به ویزا کار آمریکا نیاز دارید. در موقعیتی که فاقد تابعیت آمریکایی است کارفرمای شما باید گواهینامه ای از وزارت کار داشته باشد که نشان دهد کارگران واجد شرایط ایالات متحده برای این موقعیت یافت نمی شوند.

 ۴. برای دوره های کارآموزی (H-3):

برای سفر به ایالات متحده برای تکمیل یک دوره کارآموزی تا دو سال نزد کارفرما در هر رشته تحصیلی که لزوماً ارتباط مستقیمی با رشته تحصیلی شما ندارد، به ویزای H-3 نیاز دارید.

شما می توانید برای هر کاری که در طول آن کارآموزی انجام شده است، غرامت کارآموزی دریافت کنید. با این حال، کارآموزی نباید توسط یک متخصص انجام شود و نیز این نوع کارآموزی نباید در کشور شما در دسترس باشد.

۵. ویزای همراه (H-4):

اگر دارنده اصلی ویزای H هستید، همسر یا فرزندان شما نیز با توجه به قوانینی مانند داشتن کمتر از ۲۱ سال  برای فرزندان، می توانند ویزای H-4 را برای همراهی شما در ایالات متحده دریافت کنند. با این حال، همسر یا فرزند شما اجازه کار در زمان اقامت در ایالات متحده را نخواهند داشت.

۶. کارمندانی که تحت استخدام یک شرکت وابسته به طور موقت به ایالات متحده نقل مکان می کنند (L-1) :

ویزای L-1 برای کارمندان شرکت بین المللی است که به دفتر مرکزی منتقل می شوند. دفاتر همان شرکت وابسته یا هر شرکت تابعه دیگری که به طور موقت در ایالات متحده مستقر است.

چنین شرکت بین المللی می تواند یک شرکت آمریکایی یا یک شرکت خارجی باشد. کسانی که واجد شرایط درخواست این نوع ویزا کار آمریکا هستند باید سمتی در سطح مدیر یا اجرایی داشته باشند. همچنین اگر دانش تخصصی دارند می توانند با یک شرکت واقع در ایالات متحده همکاری و از این ویزا بهره ببرند.

۷. ویزای خاص (O):

ویزای نوع O برای افرادی است که توانایی های استثنایی در زمینه های زیر دارند:

  • ورزش
  • علم
  • آموزش
  • تجارت
  • هنر

تولید فیلم و ویدیو

  دریافت ویزا

۸. هنرمند، سرگرم کننده (P):

ویزای P برای ورزشکاران خاص در نظر گرفته شده است. هنرمندان، و دستیاران مورد نیاز نیز می توانند به سراغ دریافت این نوع ویزای کار آمریکا بروند.

شرایط و نکات مهم

توجه کنید، شما قبل از اقدام برای دریافت ویزا کار آمریکا می بایست شرایط لازم و نیز اسناد مورد نیاز را به صورت کامل داشته باشید.

برای این کار معمولا به یک توصیه نامه از کارفرما و مدارک نشان دهنده سوابق کاری مانند فیش حقوق نیاز دارید.

البته مدارک حاکی از سوابق تحصیلی، آموزش، بازدیدهای شغلی در داخل و خارج از کشور را که نشان دهنده دانش و مهارت کار شما است را نیز باید ارائه دهید.

عملیات دریافت ویزای کار آمریکا آنقدرها هم که فکر می کنید آسان نیست. سخت ترین قدم اول یافتن کارفرمای مورد تایید وزارت کار ایالات متحده (دپارتمان کار) است که بتواند نیروهای خارجی را در موقعیت های سخت تنها در زمان اوج بار یا دوره های زمانی بپذیرد.

در حال حاضر افراد شاغل زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که ویزای کار آمریکا را دارند. اما این ویزا ها مانند (ویزای H2-B) محدود به حداکثر ۶۶۰۰۰ شرکت کننده در سال می باشد. در واقع هر نفر حداکثر می تواند ۳ سال اقامت داشته باشد.

برای این که بهتر بتوانید شرایط دریافت ویزای موقت و یا دائم کار آمریکا را پیش ببرید بهتر است با موسسات متخصص و افراد کاربلد مشورت و از آنها خدمات دریافت کنید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.