021-79147

ویزا کانادا

با دریافت ویزاهای اقامت موقت شما می توانید برای مدت مشخصی در کانادا بمانید و پس از آن باید به کشور خودتان بازگردید. البته راه های تبدیل ویزای موقت به اقامت دائم کانادا وجود دارد.

 

برنامه مهاجرتی مناسب خود را (به صورت تخمینی و نه دقیق) پیدا کرده و سیر تا پیاز آن برنامه مهاجرتی را مطالعه کنید!

در ادامه با هر کدام از ویزاهای کانادا و نحوه تبدیل آن ها به ویزای دائم کانادا آشنا می شویم.

به طور کلی کشور کانادا برای راحت تر کردن شرایط اخذ ویزا کانادا، 12 نوع ویزا مختلف را برای مهاجرین در نظر گرفته است. هر یک از این ویزا ها دارای شرایط خاصی هستند که شما باید به بررسی تمام آن ها بپردازید و ویزا مناسب خود را شناسایی کنید. بدین جهت قصد داریم تا برخی از بهترین ویزا های ارائه شده از سوی کشور کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. بسیاری از مهاجرین با استفاده از این روش های ارائه شده برای اخذ ویزا کانادا، اقدام به مهاجرت خود به این کشور کرده اند.

ویزا مولتی کانادا

یکی از انواع ویزا های کشور کانادا، ویزا مولتی کانادا می باشد. ویزا مولتی در واقع مجوز ورود و خروج به مهاجر را در مدت زمان خاصی می دهد. مدت زمان ورود و خروج شما به کشور کانادا بر اساس مدت باقی مانده از انقاضای پاسپورت شما تعیین می شود. برای مثال اگر پاسپورت شما 5 سال اعتبار داشته باشد، ویزای مولتی شما نیز به مدت 5 سال صادر می شود. توجه داشته باشید که مهاجرین پس از ورود به کانادا، اجازه ماندگاری بیش از شش ماه در این کشور را نخواهند داشت. هیچ گونه محدودیتی از سوی سران کشور کانادا برای تعداد رفت و آمد شما در این ویزا ذکر نشده است.

ویزا کانادا موقت یا توریستی

یکی دیگر از روش های اخذ ویزا کانادا، گرفتن ویزا توریستی یا موقت این کشور می باشد. این ویزا در واقع در پاسپورت شما ضمیمه خواهد شد و نشانگر مدت زمان اعتبار ویزا و مواردی از این قبیل می باشد. توجه داشته باشید که مدت زمان این ویزا اغلب شش ماه یا کمتر می باشد. کشور کانادا شرایط فشرده ای را برای اخذ این ویزا تعیین کرده است که همین مسئله سبب شده تا بسیاری از مهاجرین به استفاده از این روش نپردازند. اما با این حال همچنان چندین مرکز توریستی معتبر به دلیل داشتن سابقه در اخذ ویزا توریستی، این ویزا را نیز برای مردم کشور ایران ارائه می کنند.

ویزا تحصیلی کانادا

در میان انواع ویزا کانادا، ویزا تحصیلی به عنوان یکی از بهترین گزینه های ممکن شناخته می شود. ویزا تحصیلی کانادا نیز طبق شرایط و مقررات خاصی صادر خواهد شد. شما می توانید با توجه به مقطعی که در آن تحصیل می کنید به اخذ ویزای موردنظر خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید که کشور کانادا این گونه از ویزا ها را به دو صورت بلندمدت و کوتاه مدت صادر می کند. دو شرط اصلی برای گرفتن ویزا تحصیلی کانادا، داشتن مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی می باشد. علاوه بر این موضوع، شما باید از موسسه یا مجموعه ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، دعوت نامه داشته باشید. صدور دعوت نامه از مجموعه موردنظر شما می تواند در مدت زمان های مختلفی تعیین شود. معمولا ویزا تحصیلی کانادا در شرایطی که تمامی مدارک تکمیل باشد، در بازه زمانی 4 تا 6 ماهه بررسی خواهد شد.

 

  اخذ ویزا کاری کانادا

بسیاری از مردم جهان از این مسئله بی خبر هستند که کشور کانادا از مساحت قابل توجهی برخوردار است. به همین منظور نیز طبیعی است تا این کشور نیاز شدیدی به نیروی کار داشته باشد تا روند فعالیت ها به شکل بهتری انجام شود. ویزا کاری کانادا برای افرادی صادر خواهد شد که از مهارت های لازم یا مدارک کاری در زمینه های موردنیاز کشور کانادا بهره مند باشند. اکسپرس اینتری و برنامه تجاری به عنوان دو روش برای گرفتن ویزا کانادا کاری شناخته می شوند. در ویزا اکسپرس اینتری، با توجه به سن متقاضی و میزان تحصیلات آن، آن فرد می تواند ویزا خود را دریافت کند. اما در ویزا برنامه تجاری کانادا، باید مشاغل موردنیاز کشور کانادا مورد بررسی قرار بگیرد. اگر هر فرد، بتواند در آن مشاغل مهارت داشته باشد، موفق به اخذ ویزا کاری در پروسه خاصی خواهد شد.

سوپر ویزا کانادا

بسیاری از والدین و پدر و مادر ها برای دیدار فرزندان یا نوه های خود علاقه دارند تا به کشور کانادا سفر کنند. کشور کانادا طی پروسه خاصی مجوز ورود والدین و چنین افرادی را به شما خواهد داد. توجه داشته باشید که برای گرفتن این ویزا نیاز است تا دعوت نامه از فردی که در کانادا زندگی می کند داشته باشید. سوپر ویزا برای ایرانیان به صورت پنج ساله صادر می شود. شما می توانید با اخذ سوپر ویزا کانادا به مدت زمان 2 سال اقامت داشته باشید و پس از آن نیز به بازگردید. البته امکان ورود مجدد به خاک کانادا در چنین شرایطی امکان پذیر خواهد بود.

 

 

چنانچه شخصی در کانادا زندگی کند و پدر یا مادر وی قصد بازدید از او را داشته باشند، والدین این فرد می توانند با ارائه درخواست ویزای کانادا، جهت بازدید از فرزند خود و مهاجرت به کانادا به صورت موقت اقدام کنند. با توجه به اهمیتی که دولت کانادا برای نظام خانواده قائل است، حتی این امکان نیز وجود دارد تا پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها نیز از طریق دریافت این ويزا كانادا، بتوانند برای دیدار نوه های خود به کانادا سفر کنند.

والدین شهروندان کانادایی و یا والدین افرادی که اقامت دائم در کانادا را دارند، در صورتی که برای دریافت سوپر ویزا اقدام کنند، می توانند به مدت ۲۴ ماه در کانادا اقامت داشته باشند.

انگشت نگاری ویزای کانادا

یکی از اقداماتی که ممکن است از داوطلبان اخذ ویزای کانادا درخواست شود، انگشت نگاری است. بیومتریک یا انگشت نگاری هم در هنگام ارائه درخواست و هم در هنگام ورود به خاک کشور کانادا انجام می شود.

در حقیقت، انگشت نگاری به افسران ارائه دهنده ویزا این فرصت را می دهد تا بتوانند در سابقه متقاضیان موضوعاتی مانند تخلفات مهاجرتی کانادا و یا سوابق کیفری احتمالی را بررسی نمایند. همچنین، از انگشت نگاری در هنگام ورود به کشور کانادا به منظور شناسایی هویت مهاجران نیز انجام می شود.

دقت داشته باشید که اگر در ۱۰ سال گذشته اقدام به انگشت نگاری کرده باشید، نیازی نیست تا مجددا برای انجام آن اقدام کنید. بنابراین، اگر در خارج از کانادا هستید و برای اولین بار درخواست خود را ارائه می دهید، لازم است تا در صورت عدم انجام بیومتریک در ۱۰ سال گذشته، برای انجام انگشت نگاری اقدام کنید.

به شکلی که بعد از ثبت نام آنلاین و در مدت حداکثر ۳۰ روز، داوطلبان باید برای انجام انگشت نگاری به سفارت کانادا مراجعه کنند. برای کاهش هزینه های انگشت نگاری نیز، می توانید سفر خود را به صورت کوتاه و در یک روز انجام دهید.

 

  • بارگزاری تمامی مدارک در سایت و ثبت درخواست ویزای کانادا: بین ۷ الی ۱۰ روز
  • مهلت انجام انگشت نگاری: ۳۰ روز بعد از ثبت درخواست
  • زمان انتظار برای دریافت جواب ویزا: از ۳ هفته تا ۶ ماه
  • مهلت الصاق ویزا به پاسپورت: ۳۰ روز

در صورتی که نتیجه بررسی پرونده شما مثبت باشد، اداره مهاجرت کانادا از شما درخواست می کند تا پاسپورت خود را به سفارت این کشور ارسال نمایید تا ویزا را در آن الصاق نمایند. به این وضعیت اصطلاحا پاس ریکوسئت یا Pass Request می گویند.

با توجه به اینکه از چه روشی برای ارائه درخواست ویزا (حضوری یا آنلاین) استفاده کرده باشید، پیگیری جواب ویزای کانادا نیز متفاوت است.

اگر برای ارائه درخواست ویزا از طریق سایت اقدام کرده باشید، به راحتی با وارد کردن شماره پیگیری که در هنگام تکمیل ثبت نام دریافت کرده اید و درج تاریخ تولد، می توانید وارد پنل کاربری خود در سایت رسمی سفارت کانادا شوید و از روند رسیدگی به درخواست خود با خبر شوید.

اما در صورت مراجعه حضوری برای ارائه درخواست، با توجه به ایمیلی که در هنگام تکمیل فرم های ثبت نام ارائه کرده اید، باید منتظر ایمیلی از طرف سفارت کانادا برای دریافت جواب ویزا باشید.

با توجه به عوامل مختلفی مانند نوع ویزا، افسر پرونده و نیز مدارک ارائه شده، مدت جواب ویزای کانادا متفاوت خواهد بود. در بهترین حالت شما می توانید در کمتر از ۱ ماه بعد از انگشت نگاری، جواب ویزای خود را دریافت کنید. اما دریافت جواب ویزای کانادا ممکن است تا ۶ ماه یا بیشتر نیز طول بکشد. معمولا در صورت ریجکتی ویزا، در مدت زمان کوتاهی بعد از انگشت نگاری جواب ویزا اعلام می شود. بنابراین با طولانی شدن جواب ویزا نگران ریجکتی نباشید و احتمالا با ویزای شما موافقت می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.