021-79147

پاسپورت آلمان

مقدمه

آلمان یکی از کشورهای صنعتی و اروپایی دنیا به حساب می آید. این کشور به واسطه امکانات بی شماری که در اختیار شهروندان خود قرار داده است، این روزها به یکی از کشورهای مهاجر پذیر دنیا تبدیل شده است. بسیاری از افراد بعد از یک بار سفر کردن به این کشور به دنبال ادامه زندگی، تحصیل و یا کار در کشور آلمان هستند. اگر در دسته افرادی هستید که دوست دارید تا پاسپورت آلمان را دریافت نمایید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

داشتن پاسپورت آلمان به این معناست که شما مانند یک فرد آلمانی می توانید از تمام خدمات و حقوقی که دولت آلمان برای شهروندان خود در نظر گرفته است، استفاده کنید. البته فراموش نکنید دریافت پاسپورت این کشور بسیار سخت است و شما باید یک کفش آهنی به پا کنید.

انواع پاسپورت های آلمانی

پاسپورت آلمان یکی از پاسپورت های با ارزش دنیا است. در سال 2022 پاسپورت کشور آلمان جزئی از 10 پاسپورت معتبر دنیا شد. با داشتن پاسپورت این کشور می توانید بدون اخذ ویزا به 189 کشور دنیا سفر کنید. راه های مختلفی برای دریافت پاسپورت کشور آلمان وجود دارد. هر شخص با توجه به نیازی که دارد، می تواند از بین تمامی راه های دریافت پاسپورت یکی را انتخاب نماید.

پاسپورت های آلمانی در سه رنگ قرمز، آبی و خاکستری ارائه می شوند. پاسپورت قرمز همان پاسپورت اصلی کشور آلمان است. شهروندان این کشور پاسپورت قرمز را دریافت می کنند. افرادی که پاسپورت قرمز را داشته باشند، می توانند تمام امتیازات شهروندی این کشور را داشته باشند.

پاسپورت آبی کشور آلمان برای افرادی که پناهنده این کشور هستند، صادر می شود. البته این پناهندگی باید طبق ماده 28 کنوانسیون باشد.

پاسپورت خاکستری یکی دیگر از انواع پاسپورت های آلمانی است. این پاسپورت نیز به پناهندگان آلمانی داده می شود. تنها تفاوتی که میان این پاسپورت با پاسپورت آلمانی وجود دارد در این است که پاسپورت خاکستری تنها برای افرادی که دیگر اجازه بازگشت به کشور خود را ندارند، صادر می شود.

راه های اخذ پاسپورت

برای گرفتن پاسپورت کشور آلمان راه حل های مختلفی وجود دارد. معمولا شش راه وجود دارد که فرد از طریق آن می تواند پاسپورت کشور آلمان را دریافت نماید.

  • دریافت پاسپورت کشور آلمان از طریق تحصیل
  • دریافت پاسپورت آلمان از طریق کار
  • دریافت پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری
  • دریافت پاسپورت کشور آلمان از طریق تولد
  • دریافت پاسپورت کشور آلمان از طریق ازدواج
  • دریافت پاسپورت آلمان از طریق پناهندگی

دریافت پاسپورت از طریق تحصیل

بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در کشور آلمان به دنبال گرفتن ویزای تحصیلی هستند. در صورتی که بعد از تحصیل فرد بتواند در این کشور کاری را پیدا کند، ویزای تحصیلی اش به ویزای کاری تبدیل می شود. در حالتی که فرد قادر به پیدا کردن یک جایگاه شغلی در این کشور باشد، بعد از مدت زمانی ویزای کاری اش منجر به اقامت دائم و همچنین دریافت پاسپورت می شود.

دریافت پاسپورت از طریق کار در آلمان

قطعا با شنیدن این جمله انگشت به دهان می مانید که نرخ بیکاری در کشور آلمان 3.4 درصد است. همین موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا با مهارت های مختلف به دنبال ادامه کار در این کشور باشند. با دریافت ویزای کاری آلمان شما نمی توانید به صورت مستقیم برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنید. افرادی که ویزای کاری تایپ D را داشته باشند، بعد از گذشت 5 سال می توانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم و در نهایت نیز پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی یکی از مطمئن ترین راه ها برای دریافت ویزا می باشد. سرمایه گذاری به روش های مختلفی همچون خرید ملک، خرید اوراق بهادار و… صورت می گیرد. با سرمایه گذاری در کشور آلمان می توانید در ابتدا ویزای موقت و بعد از گذشت 5 سال نیز می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند. بعد از دریافت اقامت دائم این کشور در صورتی که همچنان در این کشور سرمایه خود را حفظ کرده باشید، می توانید از این کشور تقاضای دریافت پاسپورت داشته باشید.

دریافت پاسپورت آلمان از طریق تولد

گرفتن تابعیت یک کشور از دو قائده خاک و خون پیروی می کند. کشور آلمان یکی از کشورهای دنیاست که از قائده خون پیروی می کند. این بدان معناست که تنها تولد در کشور آلمان منجر به دریافت پاسپورت این کشور نمی شود و حتما یکی از والدین کودک باید اصالتی آلمانی داشته باشند. در این صورت تابعیت پدر و یا مادر بعد از تولد به کودک متولد شده انتقال پیدا می کند.

دریافت پاسپورت از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه های دریافت پاسپورت کشور آلمان می باشد. البته بلافاصله بعد از ازدواج با یک شخص آلمانی، دولت این کشور به شما اقامت نمی دهد. تا سه سال بعد از ازدواج شما با یک فرد آلمانی، به شما یک ویزای موقت داده می شود. در صورتی که حداقل 2 سال نیز از زندگی مشترک شما گذشته باشد، می توانید برای دریافت پاسپورت خود پیش قدم شوید. البته فرد متقاضی باید یک سری از شرایط را دارا باشد.

دریافت پاسپورت از طریق پناهندگی

بسیاری از افراد برای این که بتوانند در کشور آلمان زندگی کنند، به این کشور سفر می کنند و درخواست پناهندگی دارند. البته گرفتن پاسپورت آلمان از این طریق بسیار سخت و البته زمان بر است. در ابتدا نیاز است تا فرد بلافاصله بعد از ورود به کشور آلمان به کمپ مهاجران منتقل شود. هیچ مدت زمانی مشخصی را نمی توان برای دریافت پاسپورت کشور آلمان از این طریق اعلام کرد. اگر به دنبال دریافت پاسپورت کشور آلمان هستید، بهتر است از سایر روش های موجود که در قسمت قبلی در ارتباط با آن ها صحبت کردیم، استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله از صفر تا صد در مورد راه های دریافت پاسپورت کشور آلمان صحبت کردیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و توانسته باشید اطلاعاتی مفید را در این خصوص پیدا کنید. از آن جایی که دریافت پاسپورت یک کشور خارجی امری سخت و زمان بر است، بهتر است با یک وکیل مهاجرت در این خصوص مشورت داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.