021-79147

کبک

همه چیز درباره شهر کبک در کانادا


شهر کبک واقع در کرانه رود سنت لارنس در کانادا است. شهر کبک ( Ville de Québec ) که به دلیل معماری کلاسیک و اروپایی اش شناخته شده است، دومین شهر پرجمعیت استان پس از مونترال و یازدهمین شهر پرجمعیت کانادا است. دیوارهای محصور شده شهر تاریخی کبک تنها دیوارهایی هستند که در شمال آمریکای شمالی پابرجا مانده اند و در سال 1985 به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شدند.

 

تاریخچه شهر کبک

در 3 ژوئیه 1608، ساموئل دی شامپلین شهر کبک را به افراد معرفی کرد و تا سال 1665، بیش از 500 نفر در آن شهر ساکن شدند. در سال 1759، شهر کبک توسط انگلیس تصرف شد و تا سال 1760 انگلیس آن را کنترل می کرد، در آن زمان، فرانسه توانست کنترل این شهر را بدست آورد. با این حال، در سال 1763، فرانسه شهر کبک را مجدد به انگلیس واگذار کرد!
جنگ بر سر شهر کبک در جریان انقلاب آمریکا به عنوان بخشی از تلاش برای آزادسازی شهر از کنترل انگلیس رخ داد اما نیروهای انقلابی شکست خوردند. این منجر به تجزیه آمریکا شد و کانادا به جای پیوستن به کنگره قاره برای عضویت در ایالات متحده، تحت اختیار انگلیس باقی ماند.
در سال 1840 ، کانادا به رسمیت معرفی شد. در سال 1857 ، ملکه ویکتوریا اتاوا را به عنوان پایتخت کانادا در حاشیه شهر کبک انتخاب کرد که سپس به مرکز استان کبک تبدیل شد.

جمعیت، اقتصاد و فرهنگ کبک


امروزه شهر کبک یکی از بزرگترین شهرهای کانادا است. در سال 2016 ، جمعیت آن 531.902 نفر بوده است و سالانه به جمعیت این شهر افزوده می شود. زبان بیشتر مردم شهر فرانسه است. انگلیسی زبانان بومی تنها 1.5 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند. این شهر به 34 منطقه و شش بخش تقسیم شده است.
بیشتر اقتصاد این شهر بر اساس حمل و نقل، جهانگردی و بخش خدمات است. عمده ترین محصولات صنعتی شهر کبک شامل کاغذ، مواد غذایی، اقلام فلزی و چوبی، مواد شیمیایی و الکترونیکی است.
شهر کبک یکی از پربازدیدترین مکانهای کانادا است. توریست ها به دلیل جشنوارهای مختلفی که در این شهر وجود دارد در روزهای مختلف سال به این شهر سفر می کنند؛ محبوب ترین جشنواره ترین در کبک کارناوال زمستانی است. این شهر همچنین دارای تعداد زیادی مکان تاریخی و همچنین موزه های متعدد است.

شهر کبک در امتداد رودخانه سنت لارنس کانادا و در حوالی محل تلاقی با رودخانه سنت چارلز واقع شده است. به دلیل قرارگیری در امتداد این آبراهه ها، بیشتر منطقه مسطح و کم ارتفاع است.
آب و هوای شهر به طور کلی مرطوب توصیف می شود. تابستان های کبک گرم و مرطوب است در حالی که زمستان ها بسیار سرد و اغلب باد می وزد. متوسط دما در جولای 77 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) است؛ در حالی که متوسط کمترین درجه در ژانویه 0.3 درجه فارنهایت (-17.6 درجه سانتیگراد) است. میانگین برف سالانه حدود 124 اینچ (316 سانتی متر) است که این یکی از بالاترین میزان بارش برف در کانادا است.
شهر کبک دارای چهار فصل مشخص است و از نظر آب و هوا می تواند با مونترال، تورنتو یا شیکاگو مقایسه شود. این شهر در ماه دسامبر به یک شهر زمستانی سرد تبدیل می شود و دما تا حدود 17 درجه فارنهایت (-8 درجه سانتیگراد) کاهش می یابد، اما روزهای گرم در تابستان دما می تواند 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) نیز شود.

 

مطلب پیشنهادی: مونترال

 

خلاصه ای از هزینه های زندگی در شهر کبک کانادا:


متوسط هزینه اجاره مسکن در کبک کانادا: 1،259.25 دلار در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه: 1850 دلار در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه: ماهانه 1،273 دلار
اجاره دو خوابه، مشترک با یک هم اتاقی: 1712 دلار در ماه یا هر کدام 856 دلار
متوسط هزینه تلفن و اینترنت در کبک کانادا: 115.86 دلار در ماه
در کبک ارائه دهندگان عمده خدمات راجرز ، تلوس و بل برنامه های ماهانه بین 50 تا 60 دلار، برای 3 تا 6 گیگابایت داده و مکالمه نامحدود در کل کانادا را ارائه می دهند. یک ارائه دهنده خدمات ارزان تر، 6 گیگابایت داده با درخواست نامحدود تماس در سطح کانادا با قیمت 49 دلار خدمات ارائه می دهد.
میانگین همه اینها به 52.25 دلار می رسد.
متوسط هزینه ماهانه تلفن در کبک: 52.25 دلار
متوسط هزینه ماهانه اینترنت در کبک: 63.61 دلار
متوسط هزینه حمل و نقل در کبک کانادا: 211 دلار در ماه
هزینه های حمل و نقل در کبک برابر است با:
کرایه تک نفره بزرگسالان: 3.25 دلار
شارژ کارت ماهانه (دانشجویان): 51 دلار
کارت ماهانه (بزرگسالان): 85 دلار
متوسط هزینه های سلامتی و تناسب اندام در کبک کانادا: 87 دلار در ماه
دوچرخه سواری در کبک یکی از تفریحات پرطرفدار است و همچنین بسیاری افراد از آن به عنوان تمرین کاردیو استفاده می کنند! اما اگر افراد قصد استفاده از باشگاه های تناسب اندام را داشته باشند باید ماهیانه تقریبا 55 دلار هزینه کنند البته اگر از باشگاه های پیشرفته تر و مربیان معروف تری برنامه بگیرند این هزینه به 119 دلار در ماه افزایش می یابد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مهم ترینهای

مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.


فهرست دانشگاههای کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


رشته ها ی تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا جزو بهترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دنیا هستند. در این بخش از سایت تراست اطلاعات کاملی از برترین دانشگاه های کانادا که در کشور ایران مورد تایید وزارت علوم هستند را برایتان فراهم آورده ایم.


مطالب اختصاصی

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین اخذ اقامت اوکراین ، به مراتب از کشورهای دیگر مانند اروپا، روسیه ، چین، ترکیه، امارات و... آسان ...

تحصیل در مولداوی

تحصیل در مولداوی

تحصیل در کشور های خارجی از جمله پر متقاضی ترین روش ها برای مهاجرت است. دانشگاه ها از نظر سطح ...


بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.